کد خبر : 4701
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۳:۰۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ابراز تأسف معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری البرز از قتل آتنا اصلانی بسته هستند
1 views بازدید

ابراز تأسف معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری البرز از قتل آتنا اصلانی

آتنا اصلانی کودک ۷ ساله اهل پارس آباد حدود سه هفته قبل برای دیدن پدرش از خانه خارج شد و به خانه باز نگشت تا اینکه دو روز قبلی پلیس جسد ایشان را در خانه مظنونی که بازداشت شده بود، پیدا کرد. متهم که از ۵ روز بعد از دزدیده شدن آتنا مورد بازجویی قرار داشت، جسد دختربچه را به طرز ماهرانه ای در […]


آتنا اصلانی کودک ۷ ساله اهل پارس آباد حدود سه هفته قبل برای دیدن پدرش از خانه خارج شد و به خانه باز نگشت تا اینکه دو روز قبلی پلیس جسد ایشان را در خانه مظنونی که بازداشت شده بود، پیدا کرد. متهم که از ۵ روز بعد از دزدیده شدن آتنا مورد بازجویی قرار داشت، جسد دختربچه را به طرز ماهرانه ای در پارکینگ خانه خود جاسازی کرده بود.


دکتر جوهری تصریح کرد: شنیدن اینگونه اخبار تأسف برانگیز وظیفه ما را در هر مقامی که هستیم دو چندان می کند و جا دارد به حقوق کودکان در کلیه ی عرصه ها توجه بیشتری داشته باشیم. این مقام مسؤول اضافه کرد: پیشگیرى از این پدیده نیازمند ساز و کارهاى وسیع در عرصه هاى مختلف فردى، خانوادگى و اجتماعى است با این وجود در گام در ابتدا والدین مجبور هستند نظارت کافی بر کودکان و تعاملات آن¬ها با دیگر مردم داشته باشند. وی گفت: والدین باید در هر لحظه بدانند که کودکشان کجاست، با کیست و سرگرم چه فعالیتى است.


والدین توجه داشته باشند که نظارت بر فعالیت هاى کودک حق و وظیفه آن هاست و ضروری است این فعالیت ها در محدوده نظارتى آن ها انجام شوند، مخصوصا در مواردى که کودک با مردم بزرگسال یا نوجوانان تعامل دارد. با برقرارى مقررات واضح در این خصوص مى توان این نظارت را به حداکثر رساند و کودکان را از دام گرگ های درنده در جامعه حفظ کرد. دکتر جوهری به علاوه از طرف دیگر گفت: آموزش مهارت¬هاى اجتماعى به کودکان، آموزش امتناع کودکان از خواسته های نابجا و آموزش نحوه مراقبت کودکان از بدنشان باید مورد استقبال جدی والدین قرار گیرد و این آموزش ها باید مطابق سطح درک و فهم کودک و با معرفی مثال هاى روشن و واضح باشد. این مقام مسؤول در انتهای ابراز امیدواری کرد که مسوولین در هر مقام و پستی و وابسته به هر جریان سیاسی که هستند، به اندازه دغدغه مسائل سیاسی، دغدغه مسائل اجتماعی و اقتصادی را نیز داشته باشند و دیگر بیننده وقایعی از این دست نباشیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات