کد خبر : 5351
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای اجرا سیزدهمین نشست رسمی شورای شهر کرج بسته هستند
14 views بازدید

اجرا سیزدهمین نشست رسمی شورای شهر کرج

اجرا سیزدهمین نشست رسمی شورای شهر کرج سیزدهمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر کرج با مسئله بررسی اعتراضات فرمانداری به عده ای از لوایح شهرداری این کلانشهر برگزار شد. به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، این نشست به ریاست محمد نبیونی و حضور حداکثری عضو های شورای شهر و نمایندگان شهرداری با مسئله فروش ساختمان پایانه های شهردای کرج به منظور […]


اجرا سیزدهمین نشست رسمی شورای شهر کرج

سیزدهمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر کرج با مسئله بررسی اعتراضات فرمانداری به عده ای از لوایح شهرداری این کلانشهر برگزار شد.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، این نشست به ریاست محمد نبیونی و حضور حداکثری عضو های شورای شهر و نمایندگان شهرداری با مسئله فروش ساختمان پایانه های شهردای کرج به منظور پرداخت دیون سازمان حمل و نقل بار و مسافر، برگزار شد.

عباس زارع مدیرعامل کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج گفت: اگر قرار به اصلاح سازمان اتوبوسرانی و سیستم حمل و نقل شهری باشد پیش از هرچیز باید قبل از هزینه کرد، ردیف های مربوطه برای تقسبم بندی بودجه به وسیله سیستم و حمل و نقل شهری واضح شود.
 
فرج اله ایلیات عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز با اشاره به اینکه در قبلی وظیفه ۵۰ درصد بودجه سازمان اتوبوسرانی بر عهده دولت بوده است، گفت: در کمال تاسف در سال های واپسین دولت به این تعهد خود رفتار نکرده و شهرداری اضافه بر ۵۰ درصد سهم خود مسئولیت بودجه دولتی که تحقق نیافته است را بر دوش کشیده است.
 
مهدی حاجی قاسمی دبیر شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به حجم سنگین بدهی ها در سیستم اتوبوسرانی کرج گفت: باید مدیریتی جامع برای رسیدگی به این مسئله شروع شود.
 
محمدرضا رضاپور معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج با اشاره به رکود اقتصادی حاکم بر کشور گفت: دولت مکلف است هرساله یک سوم هزینه های سازمان اتوبوسرانی شهرها را تامین کند در چنین شرایطی ست که که در سه سال قبلی این تعهد از جانب دولت در شهر کرج اجرایی نشده و عدم پرداخت بودجه دولتی به سازمان اتوبوسرانی بار مالی فراوانی برای شهرداری کرج بهمراه داشته است.
 
وی ادامه داد: برای شفاف سازی هزینه ها در سازمان اتوبوسرانی شهرداری این آمادگی را دارد که ابتدا هزینه را به اطلاع شورای اسلامی شهر رسانده و پیشتر به تقسیم بندی بودجه اتوبوسرانی کرج بپردازد.
 
ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است فرمانداری کرج با لایحه فروش ساختمان پایانه های شهردای کرج برای پرداخت دیون سازمان حمل و نقل بار و مسافر مخالف است و عضو های شورا نیز به این انتقاد رای مثبت دادند.
 
پیشتر نشست لایحه تولید مسیر از ادامه بلوار باغستان به جاده آتشگاه مطرح شده قرار گرفت.

رضا پور در شرح لایحه مطرح شده با اشاره به حجم بالای ترافیک مسیر اشتراکی به جاده آتشگاه، عنوان کرد:  ادامه بلوار باغستان به جاده آتشگاه با استناد به برنامه تفضیلی شهر کرج با نیت ساماندهی ترافیک منطقه، اجرا می شود.

از اینرو گزارش به منظور رفع معضل ترافیک مسیر اشتراکی به جاده آتشگاه و با موافقت شورای شهر، مسیر ادامه بلوار باغستان به جاده آتشگاه با استناد به برنامه تفصیلی شهر کرج انجام می شود.

در این نشست به علاوه از طرف دیگر درخواست تغییر کاربری یک پلاک شخصی با عرصه ۴۸۰ متری با ثبت کاربری باغ به ملک مسکونی که در شورا به تصویب رسیده بود، مطرح شد که این مسئله با مخالفت فرمانداری روبرو شد.
 
محمد نبیونی مدیرکل شورای اسلامی شهر کرج در شرح این درخواست ضمن تایید نظر فرمانداری کرج به عدم نگهداری از درختان موجود در بسیاری از بخش ها مانند املاک و یا مراکز اداری استان اشاره نمود و اضافه کرد: به دلیل این سهل انگاری ها بسیاری از درختان آفت زده یا خشک شده است.
 
وی با تاکید بر پیغام شورای اسلامی شهر کرج به منظور داشتن شهری اکولوژیک گفت: تمام تلاش ما این است که برای حفظ سرانه محیط سبز کرج از اقداماتی مانند حذف باغات و یا قطع درختان جلوگیری شود.

در جستجوی اعلام نظر عضو های شورای اسلامی شهر کرج در باب این درخواست با انتقاد فرمانداری در باب این مصوبه شورا مخالف شده و به شورای حل اختلاف ارجاع داده شد.

رویا منیری

سیزدهمین نشست رسمی شورای شهر کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات