حجت‌الاسلام سید عباس مسعودی،گفت:در راستای ایجاد تحول فرهنگی اثر گذار آگهی اسلامی این استان مبادرت به اجرا ۷۵۰ برنامه ی فرهنگی اثر گذار با هم کاری مبلغین اعزامی در مناسبت ها و روحانیون مستقر کرده است.


این مسئول فرهنگی،گفت:با توجه بوجود قومیت های مختلف در استان البرز و وجود مسافران در روزهای تابستان اداره کل آگهی اسلامی با هم کاری هیئت های مذهبی برنامه های فرهنگی دینی را به منظور ایجاد تحول فکری و فرهنگی این استان به مرحله اجرا قرار داده است.


سید عباس مسعودی،خاطر نشان کرد:امروز وجود نرم افزار های نوین در عرصه محیط مجازی از قبیل تلگرام،لاین و اینستاگرام و غیره و جذب هر روزه جوانان به این عرصه عزم بلند و همت مدیران فرهنگی در اجرا برنامه های دلنشین فرهنگی را می طلبد.


وی گفت:گفتمان دینی،جلسات پرسش و جواب،بیان احکام،سخنرانی با استناد به مناسبت های ملی و مذهبی با مسئله و محتوی اثر گذار،پیشرفت آموزه های دینی در محیط مجازی،اجرا مراسم ولادت و شهادت ائمه اطهار علیهم السلام،برپایی ایستگاه های صلواتی به وسیله هیئت های مذهبی برپایی جلسات تلاوت و تفسیر قرآن کریم به وسیله روحانیون مستقر در سطح مساجد،مراسم دعای کمیل،ندبه و زیاررت عاشورا به روش هفتگی از مهمترین برنامه های آگهی اسلامی البرز از ابتدای سال جاری بوده است.


مسعودی،ادامه داد:هرچه فعالیت و برنامه فرهنگی انجام دهیم کم است چراکه دشمن با عزم راسخ در صدد کم رنگ کردن آموزه های دینی در بین جوانان است و جامعه ای که جوان آن سست و ضعیف شود خود به خود رو به زبونی و زوال خواهد رفت به این دلیل باید مجاهدانه و بدون چشمداشت مادی در عرصه تبلیغ دین اسلام که تنها راه سعادت دنیوی و اخروی مردم جامعه است گام برداریم.

لینک منبع

برچسب ها: