کد خبر : 2990
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای احتمال بازدید گردشگران از تپه ازبکی در روزهای نوروز بسته هستند
8 views بازدید

احتمال بازدید گردشگران از تپه ازبکی در روزهای نوروز

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی با استناد به گفته ایسنا ؛ احمد ترکاشوند   اظهار کرد: تپه ازبکی بعد از سال‌ها تلاش مسئولین میراث فرهنگی، تابستان امسال از انحصار صاحب خصوصی، آزاد و به میراث فرهنگی واگذار شد.   وی خاطرنشان کرد: تا قبل از این، صاحب خصوصی نه اجازه کاوش دراین محوطه باستانی را می‌داد و نه گردشگران […]


به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی با استناد به گفته ایسنا ؛ احمد ترکاشوند   اظهار کرد: تپه ازبکی بعد از سال‌ها تلاش مسئولین میراث فرهنگی، تابستان امسال از انحصار صاحب خصوصی، آزاد و به میراث فرهنگی واگذار شد.


 


وی خاطرنشان کرد: تا قبل از این، صاحب خصوصی نه اجازه کاوش دراین محوطه باستانی را می‌داد و نه گردشگران می‌توانستند از این یادگارتاریخی بازدید کنند.


 


ترکاشوند ادامه داد: درحال حاضرمعاونت حقوقی سازمان میراث فرهنگی در جستجوی ثبت سند این اثر ملی است تا بتواند برنامه‌ریزی‌های ضروری برای به فعلیت رساندن پتانسیل‌های موجود در این محوطه تاریخی را انجام دهد.


 


ترکاشوند با اشاره به تلاش برای ممکن آوردن شرایط بازدید از این محوطه تاریخی درایام نوروز خبرداد و گفت: درتلاش هستیم تا شرایط بازدید تورهای گردشگری از این محوطه تاریخی را در روزهای نوروز ممکن کنیم.


 


معاون گردشگری میراث فرهنگی البرز اضافه کرد: با استناد به این که خشت خشت این محوطه ارزش تاریخی دارد و جزئی از تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران زمین شمرده می‌شود، اگر گردشگران در لحظه بازدید دقت نظر کافی نداشته باشند امکان دارد آسیب جبران ناپذیری به بافت تاریخی این تپه وارد شود. بدین جهت میراث فرهنگی درخصوص صدور مجوز تورهای گردشگری برای بازدید از این محوطه تاریخی حساسیت مخصوصی دارد.


 


ترکاشوند اظهار کرد: به جز تپه ازبکی در تلاش هستیم شرایط بازدید گروه‌های گردشگری از کاخ مروارید نیز در روزهای نوروز ممکن شود. تپه ازبکی و کاخ مرواردید از جدی ترین جاذبه‌های گردشگری البرز به شمار می‌آیند که باید به مردم به ویژه ساکنان البرز شناسانده شوند.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات