کد خبر : 3892
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای احمدی‌نژاد میهمان مردم استان البرز بسته هستند
17 views بازدید

احمدی‌نژاد میهمان مردم استان البرز

محمود احمدی‌نژاد در دو دوره ریاست جمهوری نهم و دهم بیشترین سفر را به جاهای مختلف کشور داشت و از این نظر رکورددار بود. وی این سفرها را از همان اولین روزهای حضور در ساختمان ریاست جمهوری در پاستور شروع کرد و بالاخره در تمام نقاط کشور طی چهار دور سفرهای استانی حضور یافت. به طرز قطع سفرهای استانی محمود […]


محمود احمدی‌نژاد در دو دوره ریاست جمهوری نهم و دهم بیشترین سفر را به جاهای مختلف کشور داشت و از این نظر رکورددار بود.


وی این سفرها را از همان اولین روزهای حضور در ساختمان ریاست جمهوری در پاستور شروع کرد و بالاخره در تمام نقاط کشور طی چهار دور سفرهای استانی حضور یافت.


به طرز قطع سفرهای استانی محمود احمدی‌نژاد و هیئت دولت یکی از جدی ترین دستاوردهای دولت‌های نهم و دهم به شمار می‌آید و در آگاهی رسانی این سفرها، خبرنگاران استانی نقش بسیار مهم و حساسی را بر عهده داشتند.


با اسم نمونه طی چندین دوره حضور محمود احمدی‌نژاد در سفر به شهرستان‌های مختلف استان البرز،‌ خبرنگاران استانی بی‌وقفه به پوشش برنامه‌های کاری رئیس جمهوری و هیئت دولت پرداخته و در عده ای از سفرها، خبرنگاران استان البرز ۱۹ ساعت کار کردند.


صبح امروز احمدی‌نژاد بهمراه وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی میهمان مردم استان البرز بود که ممکن است این تازه ترین سفر وی به البرز با عنوان مدیرعامل‌جمهور باشد.


در چنین موقعیتی، خبرنگاران استان البرز که طی سفرهای قبلی تلاش بسیاری برای پوشش برنامه‌های رئیس جمهوری داشتند، امروز دعوت نبودند و برای پوشش خبری برنامه‌های احمدی‌نژاد تنها چند خبرنگار از تهران به کرج آمدند.


روابط عمومی استانداری البرز نیز از صبح امروز به رابطه‌های خبرنگاران فارس در کرج جواب نداد و معلوم نیست عدم دعوت از خبرنگاران البرزی با دستور کدام نهاد صورت گرفته است.


* بازدید مدیرعامل‌جمهور از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم زمینی در استان البرز


براساس این خبر، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری کشورمان امروز در جریان سفر یک روزه خود به استان البرز از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم زمینی این استان بازدید کرد.


در باب همین مسئله روابط عمومی و آگاهی رسانی استانداری البرز طی خبری نوشت: در جریان این سفر غیر از مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، اصغر عربیان، استاندار البرز و جمعی از مدیران استان نیز وی را همراهی می‌کردند.


بازدید از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم زمینی وابسته با سازمان زمین‌شناسی و اکتشاف معدنی کشور جدی ترین نگاه این سفر به شمار می‌رود.


تشکیل تازه ترین کارگروه ملی پیشرفت بخش معدن به ریاست محمود احمدی‌نژاد بعد از بازدید از مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم زمینی استان البرز از دیگر محورهای سفر یک روزه رئیس جمهوری بود.


براساس گزارش روابط عمومی استانداری البرز، محمود احمدی‌نژاد در سفر به استان البرز ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران با مطالب مطرح شده صاحبنظران این مرکز، از جزئیات و کیفیت فعالیت‌های صورت گرفته از این مرکز در عرصه تهیه نقشه‌های زمین شناسی در عرصه‌های معدنی، کشاورزی، مخاطرات و بلایای طبیعی و اتفاقات اقلیمی آگاهی یافت.


احمدی‌نژاد به علاوه از طرف دیگر در نشست کارگروه ملی پیشرفت بخش معدن طی سخنانی گفت: بشر تا به امروز از ظرفیت‌های علمی آنگونه که باید استفاده نکرده است و دانش بشری تنها بخش کوچکی از استعدادهای عظیم طبیعت را کشف و مورد بهره برداری قرار داده است و بشر امروز در این عرصه در نقطه صفر قرار دارد.


ایشان در این کارگروه با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در قسمت زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور توانسته با تلاش‌های خود ثروت‌های معدنی کشور را از یک آرزو و تخیل به داشته‌های عمومی و در معرض مبدل کند.


مدیرعامل‌جمهور، یکی از بخش‌هایی را که به توجه به همه تلاش‌های صورت گرفته و اعمال انجام شده، پیشرفت‌ها در آن هنوز در نقطه صفر است، زمین‌شناسی و کشف استعدادهای نامحدود زمین دانست و اضافه کرد: انسان تا اینجای کار در بهره برداری از ظرفیت زمین تنها کشاورزی و استخراج و بهره برداری از چند ماده معدنی محدود را داشته؛ همزمان با اینکه یک باور بنیادی علمی و اعتقادی به ما بیان می کند که تک تک سلول‌های کره زمین دارا از انرژی و مواد مفید هستند که این سلول‌ها قادر اند غیر از استفاده با اسم عنصر در تجزیه و ترکیب با یکدیگر نیز فایده ها فراوانی را به بشر برسانند.


احمدی‌نژاد اظهار داشت: درست است که امروز جمعیت جهان هفت میلیارد نفر است، ‌با اینحال کسی از عمر زمین خبر ندارد و امکان دارد در لحظه‌هایی که هزار یا دو هزار سال بعد باشد، جمعیت زمین به صد میلیارد نفر هم بالغ شود و اگر شیب حال حاضر پیشرفت علمی بشر را در نظر بگیریم که با سرعت روزافزونی گسترش می‌یابد در آن وقت زندگی این ۱۰۰ میلیارد نفر نیز بسیار دارای اختلاف از وضع حال حاضر خواهد بود و آن وقت کره زمین باید زندگی سطح بالای آن ۱۰۰ میلیارد نفر را تأمین کند و باور داریم که خداوند چنین استعدادی را در زمین قرار داده که بشر هنوز آن را کشف نکرده است.


مدیرعامل‌جمهور، یکی از علومی را که می‌تواند ظرفیت‌ها و استعدادهای خدادادی زمین را کشف و در دست انسان قرار دهد، زمین‌شناسی برشمرد و تصریح کرد: ممکن است تا ۱۰، ۱۵ سال پیش تلقی عمومی از زمین‌شناسی بسیار سطحی و دم دستی بود، با اینحال امروز دایره مباحث مطرح در این علم بسیار گسترده و عمیق شده که حتی با معلومات انتشار یافته از آن می‌توان الگوهای بهینه کشت و کشاورزی تهیه کرد.


احمدی‌نژاد ادامه داد: امروز به مدد بهره برداری از علوم زمین‌شناسی تسلط و استفاده انسان‌ها از مواد و عنصر های بسیار گسترش یافته و در عرصه‌های کشاورزی، صنعتی،‌ دارویی و سلامت دستاوردهای ارزشمند و کارگشایی حاصل شده است.


وی با اشاره به اینکه باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که در سال‌های واپسین در عرصه علوم زمین‌شناسی، پیشرو رخ داده و شیوه‌های کشف علم و شناخت مواد تعمیق شده و پیشرفت یافته‌اند، خاطرنشان کرد: با گزارش فشرده‌ای که در برخی بخش‌ها معرفی گردید، یقین حاصل شد که سری زمین‌شناسی کشور یک ذخیره و سرمایه بسیار عظیم برای ملت ایران ممکن کرده است و آنقدر پیشرفت کرده که پیرامون این مسئله بسیاری از عرصه‌ها در فاصله دانش‌های نوین حرکت می‌کند.


احمدی‌نژاد اذعان داشت: راه اصلی پیشرفت در این عرصه ترسیم شده و اگر چه هنوز به طرز کامل عملیاتی نگردیده است، با اینحال اهداف و افق‌ها مشهور‌اند و با استناد به تصمیم بزرگی که برای پیشرفت این سازمان اتخاذ شد، اعمال بزرگی نیز صورت گرفته است.


مدیرعامل‌‌جمهور اضافه کرد: رقابت‌ها در عرصه پیشرفت‌های علمی علوم زمین‌شناسی بسیار جدی و میلیمتری است و کشورهایی که در این عرصه پیشتازند، محدودیت‌های فراوانی برای افرادی که نوپا هستند ایجاد می‌کنند و وقتی کشوری مانند ایران در این عرصه پیشرفت‌های قابل توجه کرده است، مسائل دیگر را بهانه می‌کنند تا دستیابی کشورمان به ابزارهای پیشرفته زمین‌شناسی را محدود کنند.


احمدی‌نژاد با قدردانی از زحمات صاحبنظران و دانش پژوهان سری زمین‌شناسی اظهار داشت: سازمان زمین‌شناسی ایران یک سازمان پیشرفته و در سطح بین‌المللی است و می‌توان با این اعتبار به بسیاری از کشورها از نمونه کشورهای آفریقایی که معادن آنها از جانب قدرت‌های جهانی چپاول می‌شود، در استفاده بهینه از ثروت‌هایشان کمک کند.


وی با اشاره به اینکه زمانی انگلیسی‌ها نفت را با اسم یک ماده بدبویی که ایرانیان را آزار می‌دهد به یغما می‌بردند، تصریح کرد: امروز افرادی که به مدد پیشرفت‌های علمی از محل ذخایر معدنی جهان مطلع هستند برای به تاراج بردن این منابع نقشه کشیده و دیزاین‌ها می‌کنند و خیلی از جنگ‌های دهه‌های واپسین متاثر از اطلاعاتی بوده که مستکبران پیرامون معادن کشورهای مورد هجوم قرار گرفته، به دست آورده بودند.


احمدی‌نژاد اضافه کرد: وقتی بدانیم که لیتیوم یکی از ارزشمندترین عنصر های معدنی حال حاضر و آتی جهان است و افغانستان یکی از برخوردارترین کشورها در تمام دنیا از این ماده معدنی است، همه بررسی‌های ما پیرامون دلایل حمله مستکبران به این کشور و اشغال آن تغییر می‌کند و از اینکه آمریکایی‌ها به محض اشغال افغانستان تمام نقشه‌های زمین‌شناسی و معادن این کشور را به تاراج بردند، در می‌یابیم که انگیزه اصلی اشغال افغانستان چه بوده است.


وی اظهار داشت: درست است که ایران در کل به لحاظ استفاده از معادن نفت و گاز در دنیا مقام اول را دارد، با اینحال ما معادنی داریم که ارزش مواد موجود در آن صدها و حتی هزاران برابر نفت است که بازهم ناشناخته باقی مانده است.


احمدی‌نژاد ادامه داد: با بررسی ها صورت گرفته به وسیله سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی واضح شده است که ایران بر روی کمربند غنی معدنی دنیا قرار گرفته و باور دارم که این مواد معدنی را جانشین نفت کنیم که سودآوری و ارزش اضافه آن نیز بیشتر از نفت خواهد بود.


احمدی‌نژاد تأکید کرد: آمادگی داریم در همین حدود ۲۰ روز باقی مانده از عمر دولت دهم هرگونه خدمات رسانی و خدمات رسانی از این سازمان و فعالیت‌های زیرمجموعه آن به رفتار آوریم.


ضروری به شرح است، تشکیل پارک تکنولوژی علوم زمینی و اعمال خدمات رسانی‌های ویژه از فعالیت‌های تولید، استحصال، پتانسیل‌یابی و فرآوری لیتیوم و دیگر عنصر های استراتژیک از نمونه مصوبات نشست کارگروه ملی پیشرفت بخش معدن بود.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات