کد خبر : 4446
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای اراضی مستعد تصرف غیرمجاز در عده ای جاهای کرج شناسایی شد بسته هستند
10 views بازدید

اراضی مستعد تصرف غیرمجاز در عده ای جاهای کرج شناسایی شد

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز:اراضی مستعد تصرف غیرمجاز در عده ای جاهای کرج شناسایی شد معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز از شناسایی اراضی مستعد تصرف غیرمجاز در عده ای جاهای کرج اطلاع داد. به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی جوهری با اشاره ارزش پیشگیری از وقوع جرم برای جلوگیری از گسترش بزه، […]

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز:
اراضی مستعد تصرف غیرمجاز در عده ای جاهای کرج شناسایی شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز از شناسایی اراضی مستعد تصرف غیرمجاز در عده ای جاهای کرج اطلاع داد.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی جوهری با اشاره ارزش پیشگیری از وقوع جرم برای جلوگیری از گسترش بزه، گفت: شأن ابزار قضایی، در عرصه مقابله است و دلیل وقوع جرم را باید در ابزار‌های دیگر جستجو کرد با این وجود از سال ۸۹ برای متمرکزسازی اعمال پیشگیرانه در قوه قضائیه، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایجاد شد.
 
ساماندهی ملاقات فرزندان طلاق
 
وی با تشریح اعمال معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در سال قبلی، ادامه داد: یکی از برنامه‌های مصوب ساماندهی ملاقات فرزندان طلاق بود که با استناد به این برنامه، ملاقات‌ها دیگر در کلانتری‌ها نیست و با بهره برداری از یک محیط خوب در مجتمع خانواده انجام می‌شود که هم‌اکنون در کرج و ساوجبلاغ اجرایی می‌شود.
 
«برنامه نماد» نمونه دیگری از برنامه‌های اجراشده معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز بوده که جوهری پیرامون آن شرح داد و گفت: در برنامه «نماد» که مخفف «نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان» است ۹ ابزار با مدیریت اداره کل آموزش‌وپرورش استان حضور دارند و در استان البرز با خدمات رسانی‌های ویژه مدیرعامل‌کل دادگستری استان اجرایی شده است؛ برای این منظور مربیان، آموزش‌های ضروری را دیده‌اند و متناسب با شرایط سنی دانش‌آموزان در مواقع لزوم ورود پیداکرده و اعمال پیشگیرانه را اجرایی می‌کنند.
 
پیگیری قضایی در انتظار مدیری که در جلوگیری از تغییر کاربری کوتاهی کند
 
وی اضافه کرد: پیشگیری از تصرف غیرمجاز اراضی ملی نیز به وسیله این معاونت پیگیری شده و اراضی مستعد تصرف غیرمجاز در مناطقی مانند کلاک، خط ۴ حصار، حسین آباد و… شناسایی شده‌اند و در جاهایی که اراضی در دست راه و شهرسازی است تکلیف شده از آن‌ها صیانت کنند به علاوه از طرف دیگر در اراضی‌ای که در دست منابع طبیعی و جهاد کشاورزی است مکلف به پیشگیری از تغییر کاربری هستند.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز تصریح کرد: با استناد به مقدمات انجام شده اگر در اراضی شناسایی شده تغییر کاربری یا تصرفی شود مسئول وقت آن اداره، در هرپستی که باشد باید پاسخگوی مسئولیت کیفری و مدنی خود در این عرصه باشد.
 
۵۵ تذکر انتخاباتی در البرز
 
ایشان در باب کیفیت اجرا دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا و اعمال پیشگیرانه در این عرصه گفت: انتخابات به‌خوبی رصد شد و تلاش کردیم به‌جای تشکیل پرونده قضایی، با تذکر به نامزدها و عوامل آن‌ها از تخلفات پیشگیری کنیم که در این راستا ۵۵ مورد تذکر داده شد و با هماهنگی دادستان مرکز استان و معاون وی این انتخابات به‌خوبی مدیریت شد.
 
جوهری در قسمت دیگری از اظهارات خود به عملکرد معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم درزمینهٔ کاهش طلاق اشاره نمود و شرح داد: دو برنامه مشاوره قبل از طلاق و مشاوره قبل از ازدواج در استان اجرایی شده است که برنامه مشاوره قبل از طلاق به نوعی برنامه‌ اجرایی استان البرز در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و موردتوجه قرار گرفت؛ با استناد به این دوره‌ها در شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد و فردیس هرکسی که قصد ازدواج داشته باشد حتماً باید دوره‌های پنجگانه بهداشت جنسی(معرفی‌شده به وسیله دانشگاه علوم پزشکی استان)، روانشناسی زن و مرد(به وسیله بهزیستی)، مخاطرات محیط مجازی(به وسیله نیروی انتظامی)، آموزه‌های دینی(به وسیله عرصه‌های علمیه) و احکام و حقوق و تکالیف زوجین (به وسیله قضات) را بگذراند.
 
وی اضافه کرد: درنتیجه این دو برنامه بیننده بودیم که میزان افزایش طلاق که در سال ۹۴ به نسبت سال ۹۳ افزایش ۲۱ درصدی داشته و طی دو سال قبلی  ۶ هزار و ۸۴۴ مورد طلاق ثبت‌شده بود در نسبت سال ۹۵ به سال ۹۴ با کاهش شیب آن به ۴ درصد افزایش یعنی ۷ هزار و ۱۱۴ مورد رسیده است؛ کارهای مثبت مشاوره قبل از ازدواج نیز در سال‌های آتی واضح خواهد شد.

عادله سادات ارشادی

دادگستری جرم

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات