کد خبر : 3010
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۹
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای از خوردن زیاد تخم‌مرغ، کره، شنبلیله، شاهی و بادام‌زمینی بپرهیزید بسته هستند
9 views بازدید

از خوردن زیاد تخم‌مرغ، کره، شنبلیله، شاهی و بادام‌زمینی بپرهیزید

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی، دکتر محمد کمالی‌نژاد، عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کارگاه آموزشی «چیدمان سفره سالم؛ با نگاهی به قرآن و طب» که از جانب معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، ضمن تأکید بر ارزش مباحثی از قبیل خانه، باغ و باغچه، چیدمان غذاهای سالم در سفره از […]


به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی، دکتر محمد کمالی‌نژاد، عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کارگاه آموزشی «چیدمان سفره سالم؛ با نگاهی به قرآن و طب» که از جانب معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، ضمن تأکید بر ارزش مباحثی از قبیل خانه، باغ و باغچه، چیدمان غذاهای سالم در سفره از دیدگاه فرهنگ اسلامی- ایرانی را تشریح کرد. وی با اشاره به ارزش خانه گسترده در فرهنگ اسلامی گفت: خانه‌هایی که در فرهنگ اسلامی می باشد با یک عرصه در و دیوارهای اطراف آن شروع می‌شود تا درون آن دیده نشود. کمالی‌نژاد اضافه کرد: خانه مکانی برای آرامش است و در قرآن و اسلام تاکید فراوانی بر این مسئله شده است. وی ادامه داد: خانه با در شروع می‌شود و بعد از آن محیط حیاط می باشد که در آن یک حوض نیز قرار گرفته است. کمالی‌نژاد وجود درخت در خانه‌های اسلامی را یادآور شد و گفت: درخت طراوت مخصوصی رابه خانه می‌دهد. وی اضافه کرد: سایبان، ایوان و پنجره نیز از عناصری است که در خانه مورد استقبال قرار گرفته است و هر یک کاربردهای مخصوصی داشته‌اند. این استاد دانشگاه پیشتر به فرش با اسم از مضامین بنیادی خانه اشاره نمود و گفت: فرش یکی از توانایی‌های سرزمین ایران است؛ ایرانیان چون به باغ علاقه فراوانی داشتند؛ باغ را به روش فرش درآورده و به خانه وارد کردند. وی یکی از خصوصیت‌های خانه ایرانی را وجود تنور دانست و گفت: تنور در خانه‌های ایرانی وجود داشت و دلیل می‌شد تا اهالی خانه، نان مورد نیازشان را خودشان تامین کنند. کمالی‌نژاد با اشاره به اینکه دام و طیور نیز در خانه‌ها وجود داشت، گفت: غیر از این، باغچه نیز نقش مخصوصی را در تامین سبزیجات ضروری اهالی خانه ایفا می‌کرد.

ایشان پیشتر به رایج‌ترین سبزیجات در کشور اشاره نمود و گفت: یکی از سبزیجات مهم در طب اسلامی تره است؛ جعفری نیز با خاصیت‌هایی چون تامین ویتامین ث و تقویت سیستم گوارش از شهرت مخصوصی دارا است. کمالی‌نژاد ادامه داد: تربچه نیز در عملکرد روده کوچک تاثیر مثبت داشته و غیر از هضم غذا، در تقویت مجاری ادراری و کلیه نقش موثری دارد. وی خاطرنشان کرد: شلغم با خاصیت ضد سرفه و کارهای ضد میکروبی و ترخون با خاصیت ضد تشنج و صرع و گسترش شیردهی زنان شیرده نیز از سبزیجات مهمی هستند که در سبد غذایی ایرانی‌ها می باشد. این عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی اضافه کرد: چغندر جزو سبزیجاتی است که بیشتر بر روی برگ آن تاکید شده است تا غده؛ بدین جهت بیشتر باید برگ آن را مصرف کرد و غده آن را تنها باید به روش تفننی مصرف کرد. وی شاهی را نیز جزو سبزیجاتی دانست که خوردنش زیاد پیش نهاد نمی‌شود و اضافه کرد: در طب اسلامی خوردن شاهی پیش نهاد نشده است و واضح نیست که این گیاه از چه زمانی وارد سبد سبزیجات ما شده است. کمالی‌نژاد تصریح کرد: افرادی که قند خون بالایی دارند می بایست از خوردن گشنیز خودداری کنند و به افرادی که قصد دارند بچه‌دار شوند پیش نهاد نمی‌شود. وی اضافه کرد: پیازچه نیز سبزی دیگری است که ترکیباتش دلیل تقویت قلب و عروق می‌شود. کمالی‌نژاد بوی خوش قورمه سبزی را ناشی از شنبلیله عنوان کرد و گفت: با این وجود این سبزی باید کم مصرف شود؛ چونکه مصرف زیاد آن دلیل نزول عملکرد معده می‌شود. این عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه ریحان در تقویت حافظه نقش فراوانی دارد، گفت: این سبزی در افزایش خواب نیز می‌تواند موثر باشد. ایشان در قسمت دیگری از سخنان خود به انواع میوه‌های موجود در سبد ایرانی‌ها اشاره نمود وگفت: سیب و انار دو میوه‌ای است که در احادیث نیز به آنها اشاره شده است و نقش فراوانی در سلامتی بدن دارند. کمالی‌نژاد از خواص خیار گفت و خاطرنشان کرد: خیارهایی که به روش طبیعی به دست می‌آیند حاوی ته تلخ هستند که این تلخی خاصیتی ضد سرطان داشته و مصرف آن پیش نهاد می‌شود. وی ادامه داد: از میوه‌های دیگری که در عرصه طب اسلامی تاکید فراوانی بر آن شده است، گلابی است؛ مصرف آن قبل از غذا پیش نهاد شده است با اینحال بعد از غذا می‌تواند خواص بیشتری داشته باشد. کمالی‌نژاد پیشتر با بیان اینکه در ایران، ۲۰۰ نوع انگور می باشد، گفت: انگور به دلیل خواص فراوانی که دارد، جزو غذاها طبقه‌بندی می‌شود؛ با اینحال افرادی که ناراحتی گوارشی دارند باید در خوردن آن دقت بیشتری داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: قدما به شش اصل ضروری برای زندگی سالم اشاره کرده‌اند که عبارت‌اند از هوا، خاک، خوردنی و آشامیدنی، بیداری و خواب. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: حال باید به مسئله سفره اشاره نمود؛ سفره در سنت پیامبر(ص) می باشد و به نحوی شکل آن دلیل ایجاد وحدت می‌شود. وی گفت: بعد از سفره باید به جای صبحانه، ناهار و شام در طب اسلامی اشاره نمود؛ همه این وعده‌ها وجود داشته است با اینحال بر نخوردن ناهار تاکید فراوانی شده است.

کمالی‌نژاد به شرح و بیان مواد ضروری برای سفره صبحانه اشاره نمود و گفت: نان یکی از اولویت‌های سفره است؛ این غذا ارزش انفاق را در غذا به انسان یادآوری می‌کند. وی ادامه داد: چای که امروزه در سفره صبحانه می باشد از سال ۱۲۳۵ به وسیله کاشف السلطنه به ایران وارد شد؛ از اینرو در طب اسلامی جایگاهی ندارد و بیشتر بر آبگرم تاکید شده است. کمالی‌نژاد اضافه کرد: جدی ترین موضوعی که در وعده صبحانه باید به آن توجه کرد، مصرف غذاهای شیرین برای تامین انرژی ضروری بدن در طول روز است. وی اطلاع داد: پنیر نیز که در سفره صبحانه قرار داده می‌شود خوب است عصر مصرف شود و با این وجود گردو نیز بهمراه آن آورده شود. این استاد دانشگاه به شیر با اسم غذایی کامل اشاره نمود وگفت: شیر را می‌توان هم صبح مصرف کرد و هم عصر که در عصر اثرات شگرفی را از خود بر جای می‌گذارد. وی اذعان کرد: کره نیز می‌تواند در سفره صبحانه قرار بگیرد با این وجود می بایست از مصرف زیاد آن خودداری کرد. کمالی‌نژاد گفت: خوردن شیربرنج نیز پیش نهاد شده است که با این وجود اگر مقداری عسل هم به آن اضافه شود می‌تواند تاثیر بهتری داشته باشد. وی ادامه داد: بادام زمینی چون در خاک افزایش می‌کند، مصرف آن مخصوصا در مردم حاوی حساسیت خطرناک است؛ بدین جهت خوردن کره آن پیش نهاد نمی‌شود. این استاد دانشگاه پیشتر به انواع مربا اشاره نمود وگفت: مربای هویج بدن را شاداب می‌کند، مربای آلبالو در تقویت قلب و عروق موثر است و مصرف مرباهای دیگری چون کدو، گل و … نیز پیش نهاد می‌شود. وی به جای تخم‌مرغ در سبد غذایی اشاره نمود وافزود: تخم‌مرغ را نباید زیاد مصرف کرد؛ این غذا اگر خوب پخته نشود می‌تواند دلیل انتقال باکتری به بدن شود؛ مصرف زیاد آن دلیل سنگ کلیه می‌شود و سفیده آن آسم را تشدید می‌کند. کمالی نژاد پیشتر به میان‌وعده‌ها اشاره نمود و گفت: کشمش، مویز، آلبالو خشک، زالزالک و… را می‌توان با اسم میان‌وعده مصرف کرد. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سبد سفره ناهار نیز ساختار ویژه خود را دارد که اولین جزو آن نمک است. وی اضافه کرد: سبزی خوردن نیز جزو اصلی سفره بوده است؛ تا قرن هشتم، سبزی به روش تکی قرار داده می‌شد؛ با اینحال از آن به بعد ترکیبی شد که با این وجود پیش نهاد می‌شود به همان صورت تکی مصرف شود. کمالی‌نژاد اضافه کرد: برنج نیز جزو اصلی ناهار است که به سه صورت کته، چلو و پلو پخته و در سفره قرار داده می‌شود. وی ادامه داد: آش نیز از قبلی جزو غذای اصلی ایرانیان بوده است که انواع متفاوتی چون آش دوغ، شله‌قلم‌کار، رشته و … دارد. کمالی‌نژاد تصریح کرد: انواع خورشت‌ها نیز در سفره ناهار می باشد؛ نکته مهمی که در باب خورشت‌ها می باشد این است که حبوبات مصرف شده باید تمام و کمال پخته شود. ایشان در انتهای با اشاره به ارزش خواب در داشتن یک زندگی سالم گفت: در اسلام پیش نهاد شده است که رو به قبله بخوابیم، خواب با هضم غذا رابطه مستقیمی دارد و روند هضم غذاهای خورده شده را تکمیل می‌کند.


منبع : ایسنا

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات