کد خبر : 4554
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای استارت آپ تازه گوگل با کمک زمین، خانه ها را گرم می کند بسته هستند
74 views بازدید

استارت آپ تازه گوگل با کمک زمین، خانه ها را گرم می کند

محسن راعی – پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: Dandelion برنامه ریزی شده است روشهای گرم و سرد کردن منازل را با بهره برداری از تکنولوژی ژئوترمال یا زمین گرمایی، معرفی دهد. این تکنولوژی راه حل بصورت سنتی و با هزینه های بسیار بالا تولید، نصب و نگهداری، در عده ای جاهای در حال استفاده است. Dandelion روشهای کم هزینه و ساده تری برای آن ایجاد […]

محسن راعی – پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: Dandelion برنامه ریزی شده است روشهای گرم و سرد کردن منازل را با بهره برداری از تکنولوژی ژئوترمال یا زمین گرمایی، معرفی دهد. این تکنولوژی راه حل بصورت سنتی و با هزینه های بسیار بالا تولید، نصب و نگهداری، در عده ای جاهای در حال استفاده است. Dandelion روشهای کم هزینه و ساده تری برای آن ایجاد می کند.

 

Dandelion با بهره برداری از انرژی ذخیره شده در زمین و با کمک لوله های پلاستیکی که در داخل آن کار می گذارد، تبادل گرما و سرما را با داخل منزل ایجاد کرده و با هزینه بسیار کم، انرژی پاک را وارد منازل می کند.

 

در زمستان، آب موجود در لوله ها، گرمای موجود در زمین را جذب کرده و به داخل منزل پمپ می کند. در زمستان نیز گردش آب داخل منزل، سرمای داخل را گرفته و به زمین منتقل می کند.

 

در شیوه های قدیمی با هزینه ها و خرابکاری های بسیار لوله های بزرگی را وارد زمین می کردند و تا عمق ۱۰۰۰ فوت نیز پیش می رفتند که عواقب زیاد و نیز هزینه های نگهداری بسیاری را تحمیل می کرد. در راه حل تازه تنها دو لوله کم عرض در عمق چند سانتی متری زمین قرار می گیرد. بدین ترتیب هم هزینه ها و هم اتفاقات حاشیه ای را بسیار کاهش داده و نیز نصب و اجرا را سریع و راحت می کند.

 

هزینه اجرا این نمونه های قدیمی بیش از ۶۰ هزار دلار برای هر منزل، هزینه داشته است همزمان با اینکه در راه حل تازه Dandelion این هزینه به ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار کاهش می یابد.

 

استارت آپ تازه گوگل با کمک زمین، خانه ها را گرم می کند

به دلیل استفاده بی رویه از سوخت های فسیلی در عده ای جاهای مانند آمریکا غیر از تاثیرات گرمایی زیست محیطی، گسترش شدید دی اکسید کربی اخطار جدی را بوجود آورده است. منازل نیز تقریبا ۳۹ درصد دی اکسید کربن موجود در فضا را تولید می کنند که با بهره برداری از شیوه های مدرن و کاهش بهره برداری از سوخت های فسیلی، می توان به کاهش اثرات منفی زیست محیطی در آتی، امیدوار بود.

 

Dandelion تازه ترین کمپانی خارج شده از برنامه X کمپانی آلفابت، کمپانی مادر گوگل، است که اخیرا از این سری جدا شده و با اسم کمپانی مستقل فعالیت خواهد نمود. قبل از این نیز Waymo خدمات هوشمند حمل و نقل کمپانی گوگل مستقل شده و تحت عنوان یک کمپانی جداگانه فعالیت رسمی خود را شروع کرد.

 

Dandelion هم اینک در حال مذاکره برای جذب سرمایه گذاران عرصه تولید گرما و سرما است و خیلی زود با کمپانی های بزرگ این عرصه بصورت مشترک فعالیت خواهد نمود.

 

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات