کد خبر : 4751
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای استاندار البرز بعنوان سفیر ورزش همگانی در استان معرفی شد بسته هستند
77 views بازدید

استاندار البرز بعنوان سفیر ورزش همگانی در استان معرفی شد

به نوشته سایتهای اینترنتی به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری البرز، صبح چهارشنبه در جریان دیدار«علی مجد آرا» مدیرعامل فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور با«سیدحمیدطهائی»استاندار البرز، با تقدیم لوحی، مقام محشر استان البرز با اسم «سفیر ورزش همگانی در استان البرز» معرفی شد. طهائی در این دیدار ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و شروع دهه کرامت، البرز را غنی از حضور ورزشکاران و […]


به نوشته سایتهای اینترنتی به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری البرز، صبح چهارشنبه در جریان دیدار«علی مجد آرا» مدیرعامل فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور با«سیدحمیدطهائی»استاندار البرز، با تقدیم لوحی، مقام محشر استان البرز با اسم «سفیر ورزش همگانی در استان البرز» معرفی شد.

طهائی در این دیدار ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و شروع دهه کرامت، البرز را غنی از حضور ورزشکاران و قهرمانان ملی خواند و گفت: در رشته های متعدد ورزشی بیننده قهرمانان جوان، دختران و پسرانی هستیم که با کسب مدال های قهرمانی جهانی و آسیایی برای کشور و استان افتخار آفرین هستند.

لزوم ایجاد تناسب بین جمعیت و سرانه های ورزشی/ دست اندرکاران دست بکار شوند

ایشان پیشتر با تأکید بر اینکه فرهنگ ورزش باید نسل به نسل به آیندگان منتقل شود، اضافه کرد: این مهم به همت همه دست اندرکاران عرصه ورزش محقق خواهد شد.

مدیرکل شورای ورزش استان البرز پیشتر با اشاره بر لزوم ایجاد تناسب بین جمعیت و سرانه های ورزشی تصریح کرد: استان البرز با جمعیتی بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیاز به پیشرفت سرانه های ورزشی دارد. 

البرزی ها در هم کاری ورزش همگانی از متوسط کشور هم پیشی دریافت کردند

سفیر ورزش همگانی در استان البرز با اشاره به محاسبه کشور پیرامون هم کاری البرزی ها در ورزش های همگانی از زبان مدیرعامل این فدراسیون در کشور خاطرنشان کرد: محاسبه استان البرز با اضافه شدن ۲۴ درصدی در ورزش همگانی حاکی از اهتمام و توجهی است که ورزش های می باشد همزمان با اینکه متوسط کشوری در ورزش های همگانی ۲۱ درصد اعلام می شود.

خیز ۲ برابری برای پیشرفت سرانه های ورزشی در استان البرز

طهائی با بیان اینکه ورزش همگانی نیاز بنیادی کشور است، تصریح کرد: در استان البرز اعمال موثری برای پیشرفت این گونه ورزش ها انجام شده است و بنظر می رسد برای تحرک بیشتر مردم باید کارهای بیشتری هم انجام شود.

استاندار البرز با اشاره به ظرفیت علمی بالای این استان که البرز را در رده های بالای کشور قرار داده است، گفت: افزایش جمعیتی این استان ۲ برابر افزایش جمعیت کشور است و نیاز است که برای گسترش سرانه های ورزشی خیز ۲ برابری داشته باشیم و تلاش کنیم تا از متوسط کشوری پایین تر نرویم.

منطقه بندی شهری برای ورزش های همگانی و قهرمانی 

طهائی اجباری شدن سهم تحقق ۱ درصدی ابزار ها در بودجه ورزشی را نیز از نمونه الزامات برای پیشرفت فرهنگ ورزش در این استان اطلاع داد و گفت: با این وجود در تداوم این حرکت مشوق های ورزشی نیز باید مقرر کرده شود مثل این که سالن های ورزشی در ابزار ها ایجاد شود، مربیان رایگان ورزشی در دست کارکنان قرار گیرد و حتی نقاطی از سطح شهر به فراخور استعدادهای قهرمانان ورزشی تقسیم بندی شده و در هر نقطه ای ورزشی ویژه را پیشرفت و ترویج دهیم.

مدیران ورزشی معرفی می شوند

وی با اشاره به اینکه ورزش همگانی محدود به جای مخصوصی نمی شود، اضافه کرد: این امیدواری می باشد شهرداری ها نیز عرصه را برای ورزش ممکن کند و حتی در دور افتاده ترین نقاط نیز بیننده ایجاد بسترهای ورزشی باشیم.

استاندار البرز گفت: با نگاه مخصوصی که به عرصه ورزش می شود مدیران ابزار ها باید تلاش کنند تا فرهنگ ورزش گسترش یافته و مدیران ورزشی نیز معرفی و شناخته شوند.

البرزی ها در محاسبه ورزش های همگانی از سرانه کشوری پیشی دریافت کردند

علی مجد آرا مدیرعامل فدراسیون ورزش های همگانی کشور نیز در ابتدای دیدار خود با استاندار گفت: تلاش می کنیم تا منویات مقام معظم رهبری را در پیشرفت ورزش همگانی محقق نماییم  تا جامعه ای شاد و بانشاط داشته باشیم.

مدیرعامل فدراسیون ورزش های همگانی مهم ورزش های این عرصه را ۳۰ دقیقه و در هفته ۳ روز اطلاع داد و گفت: ۲۱ درصد مردم کشور در ورزش همگانی هم کاری دارند که استان البرز در این محاسبه هم کاری به افزایش ۲۴ درصدی در ورزش های همگانی رسیده است.

وی پیشتر گفت: برای اینکه جامعه ای سالم داشته باشیم تا افق ۱۴۰۴ باید حداقل ۵۰ درصد مردم ورزش همگانی داشته باشند، با این نگاه نیز برنامه های خود را در فدراسیون اجرایی می کنیم و تلاش می شود تا انتهای سال به افزایش زیادی در این عرصه برسیم.

مجدآرا اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که باعث می شود تا جامعه سالمی داشته باشیم، ترویج فرهنگ ورزش قهرمانی در کشور است و برای رفتار درآمدن این مهم تلاش وافری داریم.

شورای راهبردی ورزش همگانی در البرز تشکیل شود

مجد آرا با اشاره به تدوین سند پیشرفت راهبردی ورزش گفت: فدراسیون ورزش های همگانی این سند پیشرفت محور را در عرصه ورزش تدوین کرده است و با شورایی که در استانها تشکیل می شود الزامات و بایدهای آن اجرایی می گردد.

وی بر ضرورت تشکیل شورای راهبردی ورزش همگانی در استان نیز تأکید کرد و اضافه کرد: پیشرفت فرهنگ ورزش همگانی در روستاها، آموزش و پرورش و دیگر نقاط محروم رویکردی است که در رفتار درآمدن برنامه های این شورای راهبردی باید مورد استقبال قرار گیرد. 

مدیرعامل فدراسیون ورزش های همگانی کشور ایجاد جاده های سلامت و احداث پارک های بانوان در شهرستانها را نیز از نمونه برنامه های این شورای راهبردی برشمرد. 

سال ۹۶، سال ورزش های همگانی در استان است

امیرغفراتی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز پیشتر این دیدار با اشاره به اعمال انجام شده این اداره کل در جهت پیشرفت ورزش های همگانی گفت: امسال سال ورزش های همگانی در استان البرز مطرح شده است و به توجه به  حضور نزدیک به ۱۰۰ ورزشکار آسیایی در این استان، در سال ورزش همگانی از این ورزش ها نیز غافل نشده ایم و با این شرایط ورزش های متعددی از قبیل دوچرخه سواری در روز بدون خودرو، کوه پیمایی، دو میدانی، اسکیت سواری،طناب کشی،بدمینتون و… برگزار کرده ایم و بخشی نیز در حال انجام است.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات