کد خبر : 3873
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای اظهارات تازه وزیر پیشنهادی معلومات درطالقان بسته هستند
17 views بازدید

اظهارات تازه وزیر پیشنهادی معلومات درطالقان

آیین یادواره ۱۷ شهید روستای جزینان شهرستان طالقان بعد از ظهر شنبه با حضور حجت الاسلام سید محمود علوی برگزار شد. علوی در این یادواره با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ شهادت اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ شهادت باعث می شود عزت در جامعه باقی بماند. وی گفت: ثابت شده که ملتهایی که از مرگ ترسیده اند پایین بار […]


آیین یادواره ۱۷ شهید روستای جزینان شهرستان طالقان بعد از ظهر شنبه با حضور حجت الاسلام سید محمود علوی برگزار شد.

علوی در این یادواره با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ شهادت اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ شهادت باعث می شود عزت در جامعه باقی بماند.

وی گفت: ثابت شده که ملتهایی که از مرگ ترسیده اند پایین بار ذلت رفته اند؛ حال آنکه نگاه انسان به مرگ می تواند نقش موثری در عزت و سربلندی جامعه داشته باشد.

وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارت معلومات برای دولت یازدهم با بیان اینکه در ادیان الهی و خاتم آن دین مبین اسلام تصویری دیگر از مرگ جلوه گر شده اند، اظهار داشت: انسان میل به جاودانگی دارد و این مسئله باعث می شود که از مرگ بهراسد.

علوی اضافه کرد: در دین مبین اسلام مرگ به معنای انتهای زندگی و بسته شدن پرونده هستی یک انسان نیست حتی وسیله ای برای گذر از این دنیا است.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه با تغییر در نگرش درمقایسه با مرگ دیگر هراسی از آن نیست، تصریح کرد: شهدا با نگرش عمیق خود درمقایسه با مرگ و میل به جاودانگی بهترین راه جاودانه ماندن را شهادت در راه خدا دیدند و با شور و شوق نیز به دیار باقی شتافتند.

وی اظهار داشت: ملتی که از مرگ نهراسد دشمن خود را خلع سلاح کرده است و امروز دشمنان ایران اسلامی عملا خلع سلاح شده اند، چونکه ملت ایران با درس گرفتن از مکتب عاشورا شهادت را بزرگترین سعادت خود می دانند.

طالقانی ها باور عمیقی به آخرت دارند

عضو مجلس خبرگان رهبری و وزیر پیشنهادی معلومات دولت یازدهم پیشتر، از طالقان با اسم شهرستانی که فرهنگ شهادت در آن به خوبی نهادینه شده است یاد کرد و تقدیم ۶۱۴ شهید درمقایسه با جمعیت این شهرستان را نشان از باور عمیق این مردم به آخرت دانست.

علوی از افتخارات شهرستان طالقان را حضور ۲۴ تن از یاران حضرت مهدی (عج) را در این شهرستان دانست و گفت: حضور در این منطقه برای ما سعادت است و خداوند بهترین عیدی را در عید سعید فطر به ما داد.

وزیر پیشنهادی معلومات دولت یازدهم در انتهای یادواره شهدا از پدران شهدا و خانواده آنان دلجویی کرد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات