کد خبر : 2751
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۳:۳۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای اعتکاف در کرج فصلی برای سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی بسته هستند
13 views بازدید

اعتکاف در کرج فصلی برای سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی

به نوشته خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علي حاج كاظم عضو شوراي اسلامي شهر كرج در حاشيه مراسم ايام البيض اعتكاف در بازديد از مسجد جامع كرج اظهار داشت: امروز گرایش به دین و ارزشهای پیشرو، وجه غالب جامعه است. وي عنوان كرد: انسان در گریز از هوای نفس و فرار از زندگی مادی، در طریقت انس با معبود پیوسته نیازمند خلوتی است تا […]

به نوشته خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علي حاج كاظم عضو شوراي اسلامي شهر كرج در حاشيه مراسم ايام البيض اعتكاف در بازديد از مسجد جامع كرج اظهار داشت: امروز گرایش به دین و ارزشهای پیشرو، وجه غالب جامعه است.

وي عنوان كرد: انسان در گریز از هوای نفس و فرار از زندگی مادی، در طریقت انس با معبود پیوسته نیازمند خلوتی است تا در انزوای وجود خویش در کارهای صنع پروردگارش با دیده عبرت بیندیشد و با سوز دل و اشک دیده، باطن خود را از زنگار گناهان بشوید و خانه دل را مصفای حضور خالق هستی بخش سازد.

حاج کاظم گفت: اعتکاف عرصه را برای خلوت انسان با خدا ممکن می کند و فرصت و مجالی به وی برای پرداختن به امور نفس خویش و جلوه گری نور محبت خدا در اعماق سرای وجود انسان می دهد، تا بدون داشتن دغدغه های روزمره، خود را در سرای معبود خویش نظاره گر باشد.

رئيس كميته اجتماعي شوراي شهر كرج از حضور در این مراسم به عنوان یک رفتار عبادتی سخن گفت و تاکید کرد که نباید حضور در چنین مراسمی با دورهمی اشتباه گرفته شود.

حاج كاظم اضافه کرد: مراسم اعتکاف از ارزش و مکان بسیار ویژه‌ای دارا است و اجرا و احیاء این سنت دیرینه به پشتوانه خون شهداء و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، امروزه باعث خوشحالی و شکر است.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات