کد خبر : 6076
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۲۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای اعمال و سیاست گذاری های معاونت حمل و نقل شهرداری کرج تشریح شد بسته هستند
17 views بازدید

اعمال و سیاست گذاری های معاونت حمل و نقل شهرداری کرج تشریح شد

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احمد افضلی در دومین همایش “مدیریت حمل و نقل شهری” که با نگاه حمل و نقل انسان محور و پیشرفت پایدار برگزار شد، به شرح و بیان عده ای اعمال این معاونت پرداخت و گفت: به لحظه سازی و بازنگری بررسی ها جامع حمل و نقل و ترافیک شهر که در سال ۱۳۸۶ به تصویب رسیده بود، با […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احمد افضلی در دومین همایش “مدیریت حمل و نقل شهری” که با نگاه حمل و نقل انسان محور و پیشرفت پایدار برگزار شد، به شرح و بیان عده ای اعمال این معاونت پرداخت و گفت: به لحظه سازی و بازنگری بررسی ها جامع حمل و نقل و ترافیک شهر که در سال ۱۳۸۶ به تصویب رسیده بود، با به کارگیری دو کمپانی مطرح در رشته ترافیک به وسیله این عرصه در حال انجام است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اضافه کرد: نتایج این بررسی ها و بررسی روند تفاوت در شبکه معابر و حمل و نقل عمومی، در میزان تحقق برنامه ها و تدوین سند پیشرفت شهر بسیار موثر است.

افضلی ادامه داد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در راستای پیشرفت حمل و نقل انسان محور و ترغیب شهروندان برای بهره برداری از نمونه های حمل و نقل غیر موتوری، اقداماتی از نمونه احداث مسیر ویژه دوچرخه سواری در مهرشهر، به طول دو کیلومتر و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال را اجرایی کرده است.

وی گفت: بررسی ها ایجاد پیاده راه رجائی شهر، ساماندهی حمل و نقل عمومی در شهر، ایجاد مسیرهای حرکت دوچرخه، تهیه برنامه جامع پارکینگ های حاشیه ای و غیر حاشیه ای و ساماندهی گره های ترافیکی در ورودی کرج از دیگر اولویت های این معاونت است که در دست اقدام می باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اضافه کرد: انجام بررسی ها در عرصه دیزاین پایانه شمال، ساماندهی خطوط تاکسیرانی، برداشت معلومات و آپدیت معلومات GIS، بررسی ها تکمیلی بزرگراه شمالی، بررسی ها مهندسی ارزش برنامه های حمل و نقل شهری، اصلاح هندسی معابر، تقاطعات و معرفی درجه بندی آنها نیز در حال انجام است و جز اهداف اصلی این معاونت به حساب می آید.

افضلی با اشاره به اینکه برنامه زوج و فرد تا به این لحظه در طول چند مرحله در کرج به اجرا درآمده است، گفت: این برنامه با نیت برنامه ریزی و کنترل سفرهای انتهای سال در اسفند ماه سال قبلی به شکلی مکانیزه و با بهره برداری از دوربین های نظارتی انجام شد که مدیریت سفرهای شهروندی، گسترش سهم ناوگان حمل و نقل عمومی، کاهش آلودگی، کاهش مصرف سوخت و رضایت شهروندان از نمونه کارهای و نتایج آن در شهر بود.

وی یادآور شد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از سال ۹۳ با نیت رفع گره های ترافیکی، تسهیل در تردد خودروها و گسترش ایمنی عابران پیاده، اقدام به انجام بررسی ها ترافیکی برای نقاط مختلف شهر کرده است که با این شرایط بیش از ۶۰ مورد گره ترافیکی با اصلاح هندسی ساماندهی شد.

اجرا مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج از سال ۹۲ با اعتباری ۳۰ میلیارد ریالی، نصب و سود برداری بیش از ۴۵ دوربین نظارت تصویری، نصب و سود برداری از ۶۹ دوربین پلاک خوان در ۵۴ نقطه از شهر در عرصه اجرای برنامه زوج و فرد، تولید نرم افزار بومی ثبت و چاپ قبوض جریمه و اجرا سامانه متحرک ثبت تخلفات از دیگر فعالیت های مهم این معاونت است که محقق شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: خط کشی محوری در بیش از ۵۰ معابر شهری به متراژ ۳۰۰ کیلومتر، اصلاح و استاندارد سازی ۶۰ ردیف سرعتکاه آسفالتی، تجمیع بیش از ۳۰ ردیف سرعتگیر پلاستیکی، هم کاری در برنامه افزایش نگهداشت جاهای ۱۰ گانه شهری، نصب تابلوهای هدایت مسیر و خوب سازی گذرگاه های عابر پیاده نیز از دیگر اقداماتی می باشد که به وسیله این معاونت در طول چند ماه قبلی صورت گرفته است.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات