کد خبر : 4213
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای این خوراکی به افزایش قد کودکان یاری مینماید بسته هستند
9 views بازدید

این خوراکی به افزایش قد کودکان یاری مینماید

این خوراکی به افزایش قد کودکان یاری مینماید نتیجه این مطالعه شش ماهه که به وسیله دانش پژوهان اکوادری انجام شد، نشان می دهد که مصرف تخم مرغ به روش آب پز نرم یا بطور کلی پخته شده یا به روش نیمرو و املت دلیل تقویت کودکان می شود. پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: نتیجه این مطالعه شش ماهه […]


این خوراکی به افزایش قد کودکان یاری مینماید

نتیجه این مطالعه شش ماهه که به وسیله دانش پژوهان اکوادری انجام شد، نشان می دهد که مصرف تخم مرغ به روش آب پز نرم یا بطور کلی پخته شده یا به روش نیمرو و املت دلیل تقویت کودکان می شود.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: نتیجه این مطالعه شش ماهه که به وسیله دانش پژوهان اکوادری انجام شد، نشان می دهد که مصرف تخم مرغ به روش آب پز نرم یا بطور کلی پخته شده یا به روش نیمرو و املت دلیل تقویت کودکان می شود.
 
دانش پژوهان در مجله Pediatrics نوشتند که مصرف تخم مرغ یک شیوه کم بهای برای پیشگیری از کوتاهی قد کودکان است. آنها خاطر نشان کردند که دو سال اول زندگی برای افزایش و تکامل حیاتی است و هر گونه بازماندن از افزایش در این دوره زمانی عمدتا قابل برگشت نیست. تغذیه ضعیف بهمراه ابتلا به عفونت ها و بیماری ها در دوران کودکی عامل عمده کوتاه ماندن قد هستند.

با استناد به اعلام سازمان جهانی بهداشت، ۱۵۵ میلیون کودک پایین پنج سال کوتاه قد هستند یعنی قد آنها درمقایسه با سنشان بسیار کوتاه است؛ بیشتر این کودکان در کشورهایی با سود متوسط زندگی می کنند و صاحبنظران عرصه سلامت در جستجوی شیوه هایی برای مبارزه با این مسئله هستند.
دانش پژوهان در این مطالعه یک تست میدانی در ارتفاعات روستایی اکوادور انجام دادند و به کودکان بسیار کم سن و سال (شش تا نه ماهه) برای تغذیه تخم مرغ دادند.

آنها به نیمی از ۱۶۰ کودک خردسالی که در این مطالعه کمپانی کرده بودند، برای مدت شش ماه روزی یک عدد تخم مرغ خوراندند و نیم دیگر کودکان با اسم گروه کنترل بودند. نتایج این مطالعه نشان داد که کوتاهی قد به اشتراک کودکان گروهی که تخم مرغ مصرف کرده بودند، در انتهای این مطالعه بسیار کمتر بود به طوری که شیوع کوتاهی قد به اشتراک کودکان این گروه ۴۷ درصد کمتر از گروهی بود که تخم مرغ مصرف نمی کردند؛ اغلب کودکان گروهی که تخم مرغ مصرف می کردند، در ابتدای این مطالعه درمقایسه با سن شان کوتاه قد شمرده می شدند.

دانش پژوهان خاطر نشان کردند که تخم مرغ غذای خوبی برای کودکان خردسال که معده های کوچک دارند، شمرده می شود. آنها افزودند: تخم مرغ حاوی ترکیبی از مواد مغذی است که به باور ما مهم است. به توجه به فایده ها تغذیه ای تخم مرغ، باید در نظر داشت که این خوراکی نباید قبل از چهار ماهگی به کودک خورانده شود.

محسن راعی

کودکلن تغذیه بهداشت شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات