کد خبر : 6017
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۴۱
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای برای نوسازی بافت های فرسوده در جاهای باید مشوق های ضروری ایجاد شود بسته هستند
20 views بازدید

برای نوسازی بافت های فرسوده در جاهای باید مشوق های ضروری ایجاد شود

پرگو:برای نوسازی بافت های فرسوده در جاهای باید مشوق های ضروری ایجاد شود معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با اشاره به اینکه بافت های فرسوده، ناکارآمد و ناپایدار شهری، یک تهدید بزرگ برای کشور به شمار می روند،؛ گفت: برای نوسازی بافت های فرسوده در جاهای باید مشوق های ضروری ایجاد شود. به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی […]

پرگو:
برای نوسازی بافت های فرسوده در جاهای باید مشوق های ضروری ایجاد شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با اشاره به اینکه بافت های فرسوده، ناکارآمد و ناپایدار شهری، یک تهدید بزرگ برای کشور به شمار می روند،؛ گفت: برای نوسازی بافت های فرسوده در جاهای باید مشوق های ضروری ایجاد شود.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی پرگو در همایش فرصت های سرمایه گذاری در شهرداری کرج گفت: بافت های فرسوده هم به لحاظ خطرات ممکن ناشی از وقوع زلزله در معرض تهدید جدی قرار دارند و هم به لحاظ بالا بودن نرخ آسیب های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیازمند رسیدگی هستند و این مهم تنها با سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه مطالعه ای در سال ۹۵ روی پنج محله بافت فرسوده در شهر تهران انجام شده، عنوان کرد: معرفی مشوق هایی مانند تسهیلات با نرخ سود پایین نتوانسته تاثیر مطلوبی در نوسازی بافت این محلات برجای بگذارد و این مشوق مالی تنها یک درصد باعث افزایش موقعیت نوسازی در جاهای پایلوت شده است.

وی اضافه کرد: تراکم تشویقی می تواند تاثیر بیشتری بر انگیزه ساکنان محلات برای نوسازی بافت فرسوده داشته باشد بر همین اساس عرصه معاونت شهرسازی معماری شهرداری کرج در روش صدور پروانه اعم از بخشودگی های عوارض و اعطای گسترش تراکم به ویژه در صورت تجمیع املاک ریز دانه اقدام کند که این امر می تواند عرصه را برای رونق نوسازی در بافت های فرسوده ممکن کند.

پرگو در انتهای به ارزش هم کاری مردم در راستای نوسازی بافت های فرسوده اشاره و گفت: مدیریت شهری کرج منافع شهر را تحت تاثیر منافع شهروندان می بیند و در صورتی که شهرداری نتواند رضایت مردم هم کاری کننده را تضمین کند موفق نخواهد بود بر همین اساس در تحقق این مهم تلاش بسیاری دارد.


 

نازنین فرضی زاده

همایش فرصت سرمایه گذاری شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات