به نوشته سایتهای اینترنتی با استناد به گفته اداره کل روابط عمومی استانداری البرز،«سیدحمیدطهائی» در آیین کلنگ زنی «باغ موزه دفاع مقدس» که با حضور مدیران کشوری و استانی در پارک جهان نما برگزار شد،گفت: این محل، مکان مناسبی بین دو آزاد راه ملی و بین المللی است و می تواند نشانه ها،اِلمان ها و ارزش های دفاع مقدس را به نمایش بگذارد و همراه با آن محلی برای انعکاس ارزش های معنوی به نسل آتی باشد.

وی با اشاره به قرارگیری این باغ موزه همراه با محیط طبیعی و بکر سری جهان نما،نقش آفرینی مدیران در تحقق این مطالبه فرهنگی را خاطرنشان و تصریح کرد: مطمئنا در این راه غیر از مدیران ملی،مدیران استانی، نمایندگان مردم در مجلس، سردار کارگر، سردار فهمیده و دیگر مدیران شهری ، منابع طبیعی و… در این امر نقش آفرین بوده اند.

طهائی گفت: این سری در دست به کل استان است و برای تکمیل آن کلیه مدیران با کمک و هم کاری و هم کاری باید یاری گر باشند.

استاندار البرز با بیان اینکه هدف از احداث این باغ موزه انتقال پیغام شهدا به نسل آتی است، اضافه کرد: در این مسیر خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز با معرفی یادگاری ها و گنجینه های ارزشمند خود می توانند این باغ  موزه فرهنگی را تکمیل کنند و اثری تاریخی را به یادگار بگذارند.

طهائی اضافه کرد: برای تکمیل این باغ موزه بخشی از منابع مالی استان توزیع خواهد شد و مابقی نیز از سرفصل بودجه ملی تأمین می گردد.

استاندار البرز پیشتر با اشاره به حملات تروریستی منافقان در بدو شکل گیری انقلاب اسلامی و شهادت مظلومانه قشرهای مختلف و همراه با آن خاطرات هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و به همت مردم بلند  بیننده دفاع یکپارچه از خاک وطن به وسیله آحاد جامعه بودیم. روحیه شهادت طلبی، ایثار و گذشت مردم ایران وصف ناشدنی بود و هر که به هر میزان که می موفق شد در دفاع از انقلاب اسلامی تلاش می کرد.

وی اضافه کرد: دفاع از میهن تنها به وسیله مسلمانان و شیعیان انجام نمی شد، برادران و خواهران اهل تسنن و دیگر ادیان نیز برای پیروزی جمهوری اسلامی مجاهدت کردند و متحد و متفق، توانستند اثر ماندگار و ارزشمندی را از خود به یادگار بگذارند؛ آنچه تاریخ نگاران از جنگ معاصر آن را روایت گر بودند و در حافظه تاریخ ماندگار شده است.

طهائی پیشتر به شرایط امروز کشور نیز اشاره نمود و با خاطرنشان کردن اظهارات رئیس جمهوری تازه امریکا، خطاب به سرکردگان آنان گفت: همگان بدانند، تاریخ کهن ایران اسلامی از تمدن های ماندگار دنیا است و ملت با مرعوب هیاهوهای پوشالی نمی شود و مثل دوران هشت سال دفاع مقدس همه ملت ایران در یک جبهه از مام وطن دفاع خواهند کرد.

ایشان در انتهای اظهار امیدواری کرد،با وحدت و انسجام، تحت خدمات رسانی های رهبرمعظم انقلاب اسلامی پیروزی های بعدی را نیز بیننده خواهیم بود.

لینک منبع

برچسب ها: