کد خبر : 4795
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۳۶
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای برنامه احداث باغ موزه دفاع مقدس استان البرز کلنگ زنی شد بسته هستند
5 views بازدید

برنامه احداث باغ موزه دفاع مقدس استان البرز کلنگ زنی شد

به نوشته سایتهای اینترنتی با استناد به گفته اداره کل روابط عمومی استانداری البرز،«سیدحمیدطهائی» در آیین کلنگ زنی «باغ موزه دفاع مقدس» که با حضور مدیران کشوری و استانی در پارک جهان نما برگزار شد،گفت: این محل، مکان مناسبی بین دو آزاد راه ملی و بین المللی است و می تواند نشانه ها،اِلمان ها و ارزش های دفاع مقدس را به نمایش بگذارد و […]


به نوشته سایتهای اینترنتی با استناد به گفته اداره کل روابط عمومی استانداری البرز،«سیدحمیدطهائی» در آیین کلنگ زنی «باغ موزه دفاع مقدس» که با حضور مدیران کشوری و استانی در پارک جهان نما برگزار شد،گفت: این محل، مکان مناسبی بین دو آزاد راه ملی و بین المللی است و می تواند نشانه ها،اِلمان ها و ارزش های دفاع مقدس را به نمایش بگذارد و همراه با آن محلی برای انعکاس ارزش های معنوی به نسل آتی باشد.

وی با اشاره به قرارگیری این باغ موزه همراه با محیط طبیعی و بکر سری جهان نما،نقش آفرینی مدیران در تحقق این مطالبه فرهنگی را خاطرنشان و تصریح کرد: مطمئنا در این راه غیر از مدیران ملی،مدیران استانی، نمایندگان مردم در مجلس، سردار کارگر، سردار فهمیده و دیگر مدیران شهری ، منابع طبیعی و… در این امر نقش آفرین بوده اند.

طهائی گفت: این سری در دست به کل استان است و برای تکمیل آن کلیه مدیران با کمک و هم کاری و هم کاری باید یاری گر باشند.

استاندار البرز با بیان اینکه هدف از احداث این باغ موزه انتقال پیغام شهدا به نسل آتی است، اضافه کرد: در این مسیر خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز با معرفی یادگاری ها و گنجینه های ارزشمند خود می توانند این باغ  موزه فرهنگی را تکمیل کنند و اثری تاریخی را به یادگار بگذارند.

طهائی اضافه کرد: برای تکمیل این باغ موزه بخشی از منابع مالی استان توزیع خواهد شد و مابقی نیز از سرفصل بودجه ملی تأمین می گردد.

استاندار البرز پیشتر با اشاره به حملات تروریستی منافقان در بدو شکل گیری انقلاب اسلامی و شهادت مظلومانه قشرهای مختلف و همراه با آن خاطرات هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و به همت مردم بلند  بیننده دفاع یکپارچه از خاک وطن به وسیله آحاد جامعه بودیم. روحیه شهادت طلبی، ایثار و گذشت مردم ایران وصف ناشدنی بود و هر که به هر میزان که می موفق شد در دفاع از انقلاب اسلامی تلاش می کرد.

وی اضافه کرد: دفاع از میهن تنها به وسیله مسلمانان و شیعیان انجام نمی شد، برادران و خواهران اهل تسنن و دیگر ادیان نیز برای پیروزی جمهوری اسلامی مجاهدت کردند و متحد و متفق، توانستند اثر ماندگار و ارزشمندی را از خود به یادگار بگذارند؛ آنچه تاریخ نگاران از جنگ معاصر آن را روایت گر بودند و در حافظه تاریخ ماندگار شده است.

طهائی پیشتر به شرایط امروز کشور نیز اشاره نمود و با خاطرنشان کردن اظهارات رئیس جمهوری تازه امریکا، خطاب به سرکردگان آنان گفت: همگان بدانند، تاریخ کهن ایران اسلامی از تمدن های ماندگار دنیا است و ملت با مرعوب هیاهوهای پوشالی نمی شود و مثل دوران هشت سال دفاع مقدس همه ملت ایران در یک جبهه از مام وطن دفاع خواهند کرد.

ایشان در انتهای اظهار امیدواری کرد،با وحدت و انسجام، تحت خدمات رسانی های رهبرمعظم انقلاب اسلامی پیروزی های بعدی را نیز بیننده خواهیم بود.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات