کد خبر : 5199
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۵:۴۶
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای برنامه جامع مدیریت پسماند کرج تدوین شود بسته هستند
21 views بازدید

برنامه جامع مدیریت پسماند کرج تدوین شود

حسین محمدی تاکید کرد:برنامه جامع مدیریت پسماند کرج تدوین شود مدیرعامل کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی بر ضرورت تدوین برنامه جامع مدیریت پسماند کرج تاکید کرد و گفت: تدوین برنامه جامع و پیروی از آن می تواند در بحث زباله، تهدید ها را به فرصت مبدل کند. به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حسین محمدی در اولین کمیسیون زیست سلامت […]

حسین محمدی تاکید کرد:
برنامه جامع مدیریت پسماند کرج تدوین شود

مدیرعامل کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی بر ضرورت تدوین برنامه جامع مدیریت پسماند کرج تاکید کرد و گفت: تدوین برنامه جامع و پیروی از آن می تواند در بحث زباله، تهدید ها را به فرصت مبدل کند.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حسین محمدی در اولین کمیسیون زیست سلامت و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج، اضافه کرد: اکنون ۹۷ درصد زباله های کرج دفن می شوند که می بایست سازمان مدیریت پسماند شهرداری برنامه جامع مدیریت پسماند را تهیه کند تا به تصویب شورای اسلامی شهر برسد.
 
این عضو شورا خاطر نشان کرد: ضروری است برنامه تفصیلی با نگاه کاهش زباله نیز تهیه شود تا در ۲ تا ۳ سال آتی بیننده دفن زباله در این کلانشهر نباشیم.
 
محمدی با اشاره به اینکه در سال های قبلی بحث احداث کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی مطرح بود،گفت: برای احداث  این کارخانه نیز مجوز صادر شد و سرمایه گذار با ابزارهای زباله سوز وارد کرج شد، با اینحال هیچ اقدامی در این عرصه صورت نگرفت.
 
وی اضافه کرد: مجوز بازیافت ۵۰ تن زباله در روز نیز صادر شد و قرار بر این بود که در کرج از بازیافت این زباله ها گاز تولید شود لیکن از سرنوشت این پیمان خبری نیست.
 
محمدی اظهار داشت: موضوعاتی که از این پس در خصوص پسماند است و تصمیمات و برنامه هایی که صورت می گیرد می بایست به تصویب شورای اسلامی شهر کرج برسد.
 
محمدی با بیان اینکه امحای شیرابه های زباله به دفعات در کارگروه مدیریت پسماند مصوب شده است، گفت: اکنون از برنامه توجیهی آن اطلاعی در دست نیست و عدم اجرای تکالیف شهرداری و مدیریت پسماند باعث شده تا ابزار های نظارتی از سازمان محیط زیست در مراجع قضایی شکایت کنند.
 
وی اضافه کرد: مشکلات و مساله هایی که در عرصه مدیریت پسماند کرج می باشد به تهدید علیه بهداشت عمومی مبدل شده است و محیط زیست نیز در این عرصه گلایه های فراوانی به شهرداری دارد.
 
محمدی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم موضوعی که اکنون با اسم تهدید است را به فرصت مبدل کنیم.

زهرا قاسمي

پسماندهای خانگی منابع عظیم انرژی سود

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات