کد خبر : 3597
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۳:۵۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای برنامه ساماندهی پایگاه تغذیه سالم در مدارس البرز کلید خورد بسته هستند
13 views بازدید

برنامه ساماندهی پایگاه تغذیه سالم در مدارس البرز کلید خورد

برنامه ساماندهی پایگاه تغذیه سالم در مدارس البرز کلید خورد سایتهای اینترنتی : مدیرعامل اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش البرز از شروع اولین برنامه تخصصی ساماندهی پایگاه های تغذیه سالم در مدارس این استان با نیت ارتقاء ضریب سلامتی دانش آموزان و فرهنگ سازی در عرصه بهره برداری از غذای سالم در خانه – مدرسه اطلاع داد.    به نوشته […]

برنامه ساماندهی پایگاه تغذیه سالم در مدارس البرز کلید خورد سایتهای اینترنتی : مدیرعامل اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش البرز از شروع اولین برنامه تخصصی ساماندهی پایگاه های تغذیه سالم در مدارس این استان با نیت ارتقاء ضریب سلامتی دانش آموزان و فرهنگ سازی در عرصه بهره برداری از غذای سالم در خانه – مدرسه اطلاع داد.   


به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی با استناد به گفته ایرنا ؛ رضا طارمی، گفت: در شکل این برنامه مواد غذایی در پایگاههای تغذیه سالم در دو نوع مواد غذایی بسته بندی شده که حاوی مهم های فنی تولید در مراکز تولید مواد غذایی باشد و مواد غذایی گرم که بصورت هر روزه در محل پایگاه تغذیه سالم که حاوی شرایط بهداشتی از لحاظ فردی و محیطی باشد معرفی می شود. وی اظهار کرد: برای اجرای این برنامه یک کمیته کاری – نظارتی در اداره کل و فضاهای آموزش و پرورش البرز تشکیل شده تا کنترل و نظارت مستمر به وسیله صاحبنظران بهداشت و مراقبین سلامت در مدارس روستایی و شهری این استان انجام گیرد. وی کنترل برتوزیع اقلام غذایی ، معرفی مواد غذایی سالم ،با کیفیت و مفیدبرای گسترش قدرت یادگیری در بین دانش آموزان، جلوگیری از توزیع مواد غذایی مضر و غیر مجاز ، تهیه جدول مواد غذایی سالم و خوب از جانب صاحبنظران بهداشت و علوم تغذیه، تهیه فرم های نظارتی ، صدور کارت شناسایی برای فروشندگان پایگاههای تغذیه سالم در مدارس ، آموزش والدین و الزامی شدن گذراندن دوره های آموزشی – بهداشتی برای مدیران ، مربیان بهداشت ، مراقبین سلامت و متصدیان پایگاه تغذیه سالم را از دیگر محورهای کاری – آموزشی برنامه ساماندهی پایگاه تغذیه سالم در مدارس البرز برشمرد. طارمی با اشاره به فعالیت ۲ هزار پایگاه تغذیه سالم در مدارس البرز خاطر نشان شد: یکسان سازی تهیه و توزیع اقلام مواد غذایی سالم و مفید در این پایگاهها با استناد به یک پیمان بسته شده از جانب اداره کل آموزش و پرورش البرز با صندوق ذخیرفرهنگیان استان را از دیگر محور های این برنامه ساماندهی در مدارس ذکر کرد. وی گفت: این برنامه در یک برنامه ۴ ساله تدوین شده تا در هر سال تحصیلی متناسب با مهم های در نظرگرفته در پایگاههای تغذیه سالم در سه بخش تهیه و توزیع ، نظارتی و دوره های آموزشی نیروی انسانی اعمال خوب صورت گیرد. مدیرعامل اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش البرز کیفیت بخشی به معرفی خدمات در عرصه فرهنگ سازی در بهره برداری از مواد غذایی سالم در بین دانش آموزان در خانه و مدرسه ، نظارت کامل بر فعالیت پایگاه تغذیه سالم در مدارس برای رسیدن به درجه مطلوب و احساس مسوولیت نیروی انسانی در این بخش با اسم یک وظیفه شغلی را از برنامه های مهم این برنامه ۴ ساله در مدارس استان گفت. طارمی گفت: برای بار نخست اجرا دوره های ضمن خدمت تغذیه سالم و بهداشت برای مدیران ، مربیان بهداشت ، مراقبین سلامت و فروشندگان پایگاههای سلامت در مدارس البرز در مسیر پیش روی قرار گرفت تا مردم از نگاه علمی صاحبنظران علوم تغذیه و روانشناسان در عرصه نقش مهم تغذیه سالم و میان وعده های غذایی در گسترش ضریب سلامتی ، افزایش و قدرت روند یادگیری در کلاس درس معلم و جلوگیری از خستگی زود رس در لحظه مطالعه و انجام تکالیف درسی آشنایی ضروری را بیابند. البرز حاوی ۴۲۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

      

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات