کد خبر : 5713
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۶:۳۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای بهره برداری از الگوهای موقت، راه حل رفع مساله های بزرگ شهری نیست بسته هستند
15 views بازدید

بهره برداری از الگوهای موقت، راه حل رفع مساله های بزرگ شهری نیست

بهره برداری از الگوهای موقت، راه حل رفع مساله های بزرگ شهری نیست شهردار کرج گفت: مساله های بزرگ شهری زمانی رفع می شوند که ابزار های شهری و استانی تدابیر علمی و کارآمد را در عرصه پیشرفت پایدار شهری و شهرسازی عملی کنند و از الگوهای موقت برای ایمنی شهر و آسایش شهروندان استفاده نکنند. به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری […]


بهره برداری از الگوهای موقت، راه حل رفع مساله های بزرگ شهری نیست

شهردار کرج گفت: مساله های بزرگ شهری زمانی رفع می شوند که ابزار های شهری و استانی تدابیر علمی و کارآمد را در عرصه پیشرفت پایدار شهری و شهرسازی عملی کنند و از الگوهای موقت برای ایمنی شهر و آسایش شهروندان استفاده نکنند.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دکتر اصغر نصیری در همایش بزرگداشت روز شهرسازی که با محوریت ارتقای زندگی شهری برگزار شد، گفت: نگاه ویژه به نظام تولید و سازهای شهری، استحکام بنا و جلوگیری از اتلاف سرمایه و انرژی از مهمترین سیاست های مدیریت شهری این کلانشهر است که برای تحقق آن برنامه های کلان در بازه زمانی بلند مدت مقرر کرده شده تا در آتی اثر بخش باشد.

شهردار کرج ادامه داد: وجود بیش از ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده در شهر و پیشرفت ناموزون این کلانشهر، باعث شده تا مدیریت شهری کرج سیاست گذاری های تازه ای را در عرصه ارتقای کیفی زندگی شهری و رسیدن به پیشرفت پایدار محاسبه کند. که در  این راه هم کاری مردمی ضروری است.

دکتر نصیری اضافه کرد: تا به این لحظه نمونه پیشرفت شهری در کلانشهرهای کشور به شکلی نبوده است که با اسم الگویی موفق برای دیگر شهرها مورد بهره برداری قرار بگیرد و مدیریت های شهری در عرصه پیشرفت پایدار خواست ای رفتار کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: در کمال تاسف هم اینک، تولید و سازهای شهری یک کالای تجاری شمرده می شوند که عاملی برای سود زدایی تولیدکنندگان و مدیریت شهری هستند و ایمنی و کیفیت در آنها استاندارد نیست؛ در حقیقت با خراب کردن شهر، شهرها ساخته می شوند.

شهردار کرج تاکید کرد: سیاست های شهرسازی باید بازنگری شوند چرا که تا به این لحظه پاسخگوهای نیازهای شهری نبوده اند و نتایج مثبتی را بهمراه نداشته اند.


 

عدم استفاده الگوهای موقت راه حل رفع مساله شهری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات