کد خبر : 3909
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای بیش از ۹۰درصد مخازن سدهای طالقان و کرج پر شده است بسته هستند
7 views بازدید

بیش از ۹۰درصد مخازن سدهای طالقان و کرج پر شده است

بیش از ۹۰درصد مخازن سدهای طالقان و کرج پر شده است مدیرکل‌آب منطقه ای البرزگفت: بارندگی‌های دو سال قبلی اخطار خشکسالی در استان را از بین نبرده است. به  گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج بهراد پارسا ، اظهارکرد: بررسی ها نشان میدهد هم اینک ۹۲ درصد مخازن سد کرج و ۹۳ درصد مخازن سد طالقان پرشده است. وی ادامه داد: […]


بیش از ۹۰درصد مخازن سدهای طالقان و کرج پر شده است

مدیرکل‌آب منطقه ای البرزگفت: بارندگی‌های دو سال قبلی اخطار خشکسالی در استان را از بین نبرده است.

به  گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج بهراد پارسا ، اظهارکرد: بررسی ها نشان میدهد هم اینک ۹۲ درصد مخازن سد کرج و ۹۳ درصد مخازن سد طالقان پرشده است.

وی ادامه داد: علی رغم بارندگیهای واپسین، میزان پرشدن این مخازن در مقایسه با مدت شبیه به سال قبل تغییری نکرده است.

وی اضافه کرد: در چنین موقعیتی طی دو سال قبلی بیننده بارندگی خوبی در استان بوده‌ایم با اینحال این امر اخطار مواجه با خشکسالی را در بلند مدت‌کم نمی‌کند.

این مسئول ابرازکرد: با استناد به‌کاهش منابع‌آبهای زیرزمینی استان، مردم باید در مصرف آب دقت فراوانی داشته باشند وفکر نکنند با این بارندگی‌ها سخت کم آبی مرتفع شده است.

پارساگفت: باید توجه داشت برداشت‌های غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی دلیل شده تا لایه‌های زمین روی هم نشست كنند و زمین توانایی جذب آب را از دست بدهد.

مدیرکل آب منطقه ای البرز شرح داد:  اكنون دشت‌های اشتهارد، هشتگرد (قزوین) و كرج در البرز نشست كرده‌اند و جاری شدن سیل در سال‌های واپسین در نقاط مختلف كشور هم بدین جهت رخ داده است.

این مسئول با اشاره به اینكه باید منابع آب زیرزمینی بیش از قبل مدیریت شوند، اظهارکرد: ضروری است تا سال‌های فراوانی شرایط بارندگی خوب باشد تا خساراتی كه به منابع آب زیرزمینی وارد شده است تا حدی جبران شود.

سمیه احمدی

مخازن سدهای طالقان و کرج شهردار ی کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات