کد خبر : 5866
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای تجمیع و فروش دی اکسید کربن مازاد کره زمین با تکنولوژی تازه بسته هستند
21 views بازدید

تجمیع و فروش دی اکسید کربن مازاد کره زمین با تکنولوژی تازه

تجمیع و فروش دی اکسید کربن مازاد کره زمین با تکنولوژی تازه گسترش دی اکسید کربن موجود در جو کره زمین به دلیل تشدید فعالیت آلاینده های زیست محیطی دلیل شده تا سوئیسی ها از سیستم منحصر به فردی برای تجمیع این گاز خطرناک بهره ببرند. پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: گسترش دی اکسید کربن موجود در جو کره […]


تجمیع و فروش دی اکسید کربن مازاد کره زمین با تکنولوژی تازه

گسترش دی اکسید کربن موجود در جو کره زمین به دلیل تشدید فعالیت آلاینده های زیست محیطی دلیل شده تا سوئیسی ها از سیستم منحصر به فردی برای تجمیع این گاز خطرناک بهره ببرند.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: گسترش دی اکسید کربن موجود در جو کره زمین به دلیل تشدید فعالیت آلاینده های زیست محیطی دلیل شده تا سوئیسی ها از سیستم منحصر به فردی برای تجمیع این گاز خطرناک بهره ببرند.

سیستم ذکر شده که به وسیله کمپانی سوئیسی کلایم ورکس ابداع شده در محوطه کارگاهی این تولیدکننده در خارج از شهر زوریخ تعبیه شده و تشکیل شده از ۱۸ پنکه یا فن بزرگ در ابعاد ماشین های لباسشویی است که بر روی سقف یک مرکز بازیافت نصب شده اند.
 
فن های ذکر شده با مکش هوای محیط اطراف به درون خود و با بهره برداری از فیلترهای نصب شده قادر به جداسازی دی اکسید کربن هستند. فیلترهای ذکر شده بعد از چند ساعت فعالیت فن های ذکر شده از دی اکسید کربن اشباع شده و باید تعویض شوند.
 
این تولیدکننده دی اکسید کربنی که از این طریق تجمیع می کند را به فروش می رساند و لذا سود تجاری مناسبی نیز کسب می کند. کلایم ورکس امیدوار است بتواند با بهره برداری از این فن های بزرگ هر سال ۹۰۰ تن از دی اکسید کربن موجود در جو کره زمین را تجمیع کند. خریدار اصلی این گاز گلخانه های بزرگ هستند که با بهره برداری از این گاز قادر به تولید تولیدات کشاورزی و سبزی های خوب هستند.
 
بررسی های علمی نشان می دهد میزان دی اکسید کربن موجود در جو کره زمین تا سال ۲۰۳۰ تا بدان حد زیاد خواهد شد که باید راهی برای حذف آن از هوای اطراف یافت. اگر اینطور نباشد زیست انسان بر روی سطح زمین بسیار دشوار خواهد شد.

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات