کد خبر : 3940
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۳:۲۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای تلفیق محیط سبز و المان های تصویری جان بخشی به سیما و منظر شهر را در جستجوی دارد بسته هستند
35 views بازدید

تلفیق محیط سبز و المان های تصویری جان بخشی به سیما و منظر شهر را در جستجوی دارد

زین العابدینی مطرح کرد:تلفیق محیط سبز و المان های تصویری جان بخشی به سیما و منظر شهر را در جستجوی دارد مدیرعامل سازمان سیما، منظر و محیط سبزشهری شهرداری کرج تلفیق محیط سبز و المان های تصویری را باعث جان بخشی به سیما و منظر شهر گفت. محمد رضا زین العابدینی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به  […]

زین العابدینی مطرح کرد:
تلفیق محیط سبز و المان های تصویری جان بخشی به سیما و منظر شهر را در جستجوی دارد

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و محیط سبزشهری شهرداری کرج تلفیق محیط سبز و المان های تصویری را باعث جان بخشی به سیما و منظر شهر گفت.

محمد رضا زین العابدینی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به  بحث زیبایی شناسی وتلفیق آن با محیط سبز و بالاخره ایجاد آسایش تصویری در بین شهروندان و ارزش این دو مسئله درکنار هم  اظهار داشت: انسان ها هر روزه در برخورد با اولین عنصر های و المان های سیما و منظرشهری از آن احساس آشفتگی و یا آسایش می گیرند که با ادغام دو فاکتور مهم محیط سبز و زیبایی شناسی روحیه ای بالا در بین شهروندان بوجود آمده و درنهایت باعث بالا رفتن توانایی  کار و کیفیت زندگی خواهد شد.
                      
وی  اضافه کرد: قادریم بگوییم مطمئنا اولین مرحله تعیین اهداف کلان و در پی آن طی کردن روش شناخت به منظور یافتن دغدغه های شهری  از یک سو و حذف این دغدغه های ازسوی دیگر و شناسایی پتانسیل های موجود از دیگر سو، از اولین گام ها در رسیدن به مقاصد مطلوب سازمانی بوده و برای رسیدن به شهر فرضیه آل عزمی راسخ را در پیش خواهیم گرفت.
 
مدیرعامل سازمان سیما منظر و محیط سبز شهری شهرداری کرج  خاطر نشان کرد:  رابطه ی میان شهر و شهروندان آن، یک رابطه مستقیم می باشد که پیرامون این مسئله هرچه شهر محل سکونت برای شهروندان احترام قائل شود مستقیما شهروندان آن هم به شهر احترام متقابل قرار داده و اینگونه خواهد بود که یک شهر به شهر آرمانی مد نظر نزدیک ترخواهد شد.
 
 زین العابدینی اضافه کرد: همانگونه که نت های موسیقی از یک ضرب آهنگ مخصوصی پیروی می کنند تا موسیقی کامل و زیبایی را ایجاد کنند فضاهای سبز نیزدر کنار المان های تصویری و سیمای منظر شهری  باید هریک به موقع و به جا و متناسب باهویت شهر و منطقه نواخته شوند تا شهری دلچسب وآرمانی ایجاد کنند.
 
 وی با بیان اینکه فضاهای سبز به خودی خود می تواند در شکل های دارای اختلاف شهری ازجمله فضاهای سبز تفریحی، باغ، چمن کاری، محیط سبز میادین، معابر و رفیوژها و … نقش لبه شهر، تفکیک فضاهای شهری و آرایش شبکه راهها را به عهده بگیرد،  ابراز داشت: با استناد به اینکه این مسئله می تواند در زیباسازی شهری نقش مهمی را بازی کند، بدین خاطر محیط سبز شهری با اسم بخش جاندار تولید کالبدی شهری تلقی شده و درهماهنگی با بخش بیجان کالبد شهر که همان المان های تصویری می باشد  ساختار یا بافت و سیمای شهر را تشکیل خواهد داد.
 
 
 ایشان در انتهای سخنان خود تاکید کرد: امید است با  شناساندن مکان ویژه محیط سبزدر کنار بکارگیری صحیح  المان های تصویری شهری  که در زیباسازی سیمای اکولوژیک و منظر شهری نقش مخصوصی دارد بتوانیم کلانشهر کرج را به شهر فرضیه آل و آرمانی نزدیک کرده و مراتب آسایش و گسترش روحیه را در بین شهروندان بوجود آوریم.

نازنین فرضی زاده

شکوفایی سازمان سیما منظر محیط سبز شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات