کد خبر : 5222
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۶:۴۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای تولید برق از پنجره‌های ساختمان ! بسته هستند
22 views بازدید

تولید برق از پنجره‌های ساختمان !

تولید برق از پنجره‌های ساختمان ! کمپانی “تکنولوژی پنجره خورشید”(SolarWindow Technologies) بیان می کند که می‌توان انرژی نور خورشید را با بهره برداری از چسباندن یک نوار شفاف به شیشه یا پلاستیک ذخیره کرد. پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: کمپانی “تکنولوژی پنجره خورشید”(SolarWindow Technologies) بیان می کند که می‌توان انرژی نور خورشید را با بهره برداری از چسباندن یک […]


تولید برق از پنجره‌های ساختمان !

کمپانی “تکنولوژی پنجره خورشید”(SolarWindow Technologies) بیان می کند که می‌توان انرژی نور خورشید را با بهره برداری از چسباندن یک نوار شفاف به شیشه یا پلاستیک ذخیره کرد.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: کمپانی “تکنولوژی پنجره خورشید”(SolarWindow Technologies) بیان می کند که می‌توان انرژی نور خورشید را با بهره برداری از چسباندن یک نوار شفاف به شیشه یا پلاستیک ذخیره کرد.
 
این تولیدکننده طی ۲۰ سال واپسین در جستجوی رسیدن به این هدف بوده است. هدف آنها مبدل پنجره‌ها به پنل‌های خورشیدی شفافی بود که قادر باشند انرژی نور خورشید که از میان‌شان می‌گذرد را ذخیره کنند.
 
کمپانی ذکر شده یکی از چندین کمپانی تکنولوژی در این عرصه است که در جستجوی ذخیره انرژی خورشیدی در مقیاس کلان هستند.
 
امکان دارد بهره برداری از این تکنولوژی در خانه‌های شخصی چندان مفید به فایده نباشد، چرا که انرژی چندانی ذخیره نمی‌شود. با اینحال این تولیدکننده امیدوار است که بالاخره این تکنولوژی را بر روی ساختمان‌های اداری و آسمان خراش‌ها بکار ببرد، تا انرژی خورشیدی را به وسیله چند هکتار شیشه استفاده شده در نمای این ساختمان‌ها ذخیره کند.
 
تکنولوژی این تولیدکننده ویژه و خاص است؛ “سولار ویندو” یک آرایش خورشیدی فتوولتائیک (OPV) مایع و شفاف ساخته شده از مخلوطی از کربن، هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن تولید کرده است که می‌تواند روی سطوح شفاف را پوشش دهد.
 
پوشش مایع، سلول‌های خورشیدی محشر کوچکی را تشکیل می‌دهد که به روش گروه‌ها یا صف‌های منظم تشکیل شده‌اند.
 
نور خورشید که از این سلول‌ها عبور می‌کند، یک شارژ (بار) الکتریکی تولید می‌کنند. این شارژ الکتریکی سپس به وسیله شبکه‌ای از سیم‌های بسیار خوب و با کیفیت ذخیره می‌شود که هر یک از موی انسان باریک‌تر هستند.
 
سیم‌ها نیروی تولیدی را به یک سیم خروجی بزرگتر هدایت می‌کنند و سپس به هر سیستم ذخیره نیروی دلخواه و موجود، مانند پانل‌های خورشیدی سنتی وصل می‌شوند.
 
برای تولید حداکثری قدرت، پوشش شفاف چندین بار روی سطح شیشه یا پلاستیکی کشیده می‌شود. پوشش و شبکه را می‌توان در دما و فشار محیط اعمال کرد، که دلیل می‌شود تولید در مقیاس وسیع‌تر انجام شود.
 
جان کونکلین”، مدیر کل کمپانی “سولار ویندو” گفت: پنل‌های معمولی خورشیدی به لحاظ زاویه‌ای نامنظم هستند. از این جهت شما نمی‌توانید از این پنل‌ها، پنجره بسازید. کمپانی من در حال تلاش برای حفظ زیبایی معماری و شفافیت یک پنجره، بهمراه تولید برق است.

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات