کد خبر : 4974
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای تکمیل متروی کرج با ۲۰۰۰ میلیارد اعتبار بسته هستند
69 views بازدید

تکمیل متروی کرج با ۲۰۰۰ میلیارد اعتبار

«سید حمید طهائی» در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، در جواب به خبرنگاران در خصوص تازه ترین موقعیت برنامه قطار شهری کرج، اظهار کرد: قطار شهری برای برون‌رفت از سخت ترافیکی حائز ارزش است که تا اینجای کار وقت فراوانی را از بنده و همکارانم گرفته است. وی بابیان اینکه جلسات فراوانی در استانداری البرز […]


«سید حمید طهائی» در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، در جواب به خبرنگاران در خصوص تازه ترین موقعیت برنامه قطار شهری کرج، اظهار کرد: قطار شهری برای برون‌رفت از سخت ترافیکی حائز ارزش است که تا اینجای کار وقت فراوانی را از بنده و همکارانم گرفته است. وی بابیان اینکه جلسات فراوانی در استانداری البرز و تهران با حضور عضو های هیئت‌مدیره و نمایندگان برگزارشده است، اضافه کرد: در اولین نشست برگزارشده در این خصوص سخنان فراوانی پیرامون کمپانی پیمانکار شنیدم، با ورود به این برنامه متوجه شدم پیمان از ابتدای انعقاد صحیح نبوده است. طهائی تصریح کرد: دولت در بودجه‌های سنواتی سقف اعتبارات خود در خصوص این برنامه را پرداخت کرد از جهت دیگر شهرداری درصدد بود در راستای تأمین اعتبار ضروری تهاتر زمین را اجرایی کند که موردقبول پیمانکار واقع نشد.

وی با اشاره به اینکه ادامه این روند باعث تعطیلی ۱۲ ساله برنامه قطار شهری کرج شده است، گفت: این مسائل با هیئت‌ مدیره کمپانی پیمانکار مطرح با اینحال پیمانکار تهاتر زمین را نپذیرفت چراکه بر این باور بود فروش اراضی کاری سخت و امکان‌ناپذیر است.


وی با بیان اینکه تمام این موارد باعث شد به این نتیجه برسیم که برنامه به وسیله این پیمانکار اجرایی نخواهد شد، اظهار کرد: به‌ناچار مشکلات به وزیر مربوطه گزارش و معلوم شد تمام مدیران مخالف ادامه برنامه به وسیله پیمانکار برنامه هستند. استاندار البرز گفت: ادامه برنامه قطار شهری کرج به دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، تأمین یک‌سوم این اعتبار به وسیله پیمانکار جزء شروط ادامه برنامه بود که محقق نشد.


وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای به وسیله کمپانی پیمانکار برنامه قطار شهری کرج، شهرداری و شورای شهر بدون اطلاع بنده، اظهار کرد: با استناد به شکایت شهرداری و از نگاه قانون، پیمانکار برنامه بایستی خلع ید شود، به این نتیجه گیری رسیدیم که پیمانکار توان اجرای برنامه قطار شهری کرج را ندارد و متأسفانه تنها لحظه را از ما دریافت کردند.


طهائی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: اخذ مجوزهای زیست‌محیطی برای برنامه‌ها و برنامه‌های مختلف ضروری است که این امر در استان البرز به‌طور جد موردتوجه قرار می‌گیرد. استاندار البرز با تأکید بر اینکه در سفر ریاست جمهوری به استان مبحث مهم انتقال زندان‌ها مطالبه شد، گفت: نهایت تصمیم بر این شد زندانیان ملی در استان کاهش بیابد. وی بابیان اینکه انتقال زندان از حریم شهری استان مدنظر بنده است، خاطرنشان کرد: امید است در این عرصه بیننده اتفاقات خوبی باشیم‌.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات