کد خبر : 6237
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۶:۵۶
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای جدی ترین فنآوری‌ها در سال ۲۰۱۸ بسته هستند
22 views بازدید

جدی ترین فنآوری‌ها در سال ۲۰۱۸

محسن راعی – پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: با شروع سال تازه میلادی باید به این نکته توجه داشت که کدام فن آوری ها حایز ارزش بیشتری خواهند بود.سایت سینگیولریتی هاب به چند مسئله از فنآوری های تازه توجه داشته است که در پایین به آنها می‌پردازیم: ۱٫      رمز نگاری ارزی (Cryptocurrency) و فنآوری بلاک چین با گسترش توجه به ارز بیت کوین، سرمایه گذاران […]

محسن راعی – پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: با شروع سال تازه میلادی باید به این نکته توجه داشت که کدام فن آوری ها حایز ارزش بیشتری خواهند بود.
سایت سینگیولریتی هاب به چند مسئله از فنآوری های تازه توجه داشته است که در پایین به آنها می‌پردازیم:

۱٫      رمز نگاری ارزی (Cryptocurrency) و فنآوری بلاک چین

با گسترش توجه به ارز بیت کوین، سرمایه گذاران نیز به تکاپو افتاده اند تا دانش خود را درمقایسه با رمزنگاری دیجیتال بیشتر نمایند. بانک آمریکا (Bank of America) پنتنتی بر پایه بلاک چین ثبت نموده و بورس اوراق بهادار استرالیا (Australian Securities Exchange) نیز تصمیم گرفته است تا از بلاک چین استفاده نماید. سایت کوین دسک (اکتیو در عرصه بلاک چین و ارزهای دیجیتال) هم در خصوص پتنت تازه اپل در عرصه بلاک چین مقاله ای پخش کرده است.

۲٫      ظهور فن آوری های گوناگون

در سال ۲۰۱۸ بیننده پیشرفت های فراوانی در ادیت ژن‌ها، بلاک چین، هوش مصنوعی و غیره خواهیم بود. تنها نمی توان به یک فن اوری بسنده کرد و روندهای متناوبی ظاهر خواهند شد. دست نامرئی فنآوری بیشتر و بیشتر در زندگی های ما خواهد آمد و بر نگرش ما درمقایسه با جهان تاثیر خواهد داشت.

۳٫      فن آوری مبارزه با اخبار جعلی

با گسترش شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک و توییتر، تعداد اخبار جعلی (fake) نیز رو به گسترش است. موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی مسبب این گسترش هستند. ظنز مسئله اینجاست که فنآوری هم باعث گسترش این اخبار جعلی می‌شود و هم می‌تواند مانع آن گردد. فنآوری تازه می تواند با رصد شاخصهای اعتماد (trust indicators) مانع از گسترش اخبار جعلی شود.

۴٫      سود گیری از نیروی خورشیدی در منازل

ساکنین جاهای دوردست آفریقا به مرور در حال کنار گذاشتن بهره برداری از شبکه برق سراسری هستند و بیشتر از پنل های خورشیدی و به روش پرداخت به اندازه مصرف استفاده می‌کنند. کمپانی هایی که این خدمات را معرفی می‌دهند هم اینک از قانون های مدونی تبعیت نمی‌کنند با اینحال در آتی باید به شیوه دست یابند تا قادر باشند هم نیازهای مردم را تامین نمیایند و هم بعد اقتصادی ان را در نظر بگیرند.

۵٫      دستیار شخصی مجاری

بی تردید، هوش مصنوعی زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. الکسا، سیری و دستیار گوگل وعده داده اند که فهم رایانه ها را بیشتر سازند تا آنها قادر باشند حتی احساسات ما را درک نمایند. ساعت های هوشمند نیز از این هوش مصنوعی بی سود نمانده اند و می توانند عادات ما را مورد بررسی قرار دهند و حتی با بررسی ضربان قلب ما به احساساتمان نیز پی برند. با اینحال باید به این نکته توجه داشت که دستیاران دیجیتال امکان دارد معلومات شخصی ما را به کمپانی های عظیم برسانند و حریم خصوصی ما را نقض نمایند.

۶٫      اپ های آموزشی

با ظهور عصر MOOC (دوره های آنلاین آموزشی فراوان) این امیدواری می باشد تا اپ های آموزشی نیز گسترش یابد. محاسبه جهانی نشان میدهد که دخترها حدود ۲٫۵ برابر کم تر از پسرها احتمال ترک تحصیل یا عدم آموزش داشته باشند. با پیشرفت این اپ ها می توان این شکاف را پر نمود. 

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات