کد خبر : 3745
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای جزئیات تازه از دومین تخلف بزرگ مالی کشور/ بخشی از منابع به بیت المال بازگشت بسته هستند
10 views بازدید

جزئیات تازه از دومین تخلف بزرگ مالی کشور/ بخشی از منابع به بیت المال بازگشت

به نوشته خبر البرز با استناد به گفته شبکه خبری دانا،محمد رضا پور ابراهیمی نماینده ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و نایب مدیرعامل کمیسیون اقتصادی گفت: هم اینک بخش فراوانی از این منابع به بیت المال و کمپانی صنایع مس بازگشت داده شده است ، وزارت معلومات و قوه قضائیه از وقتی که وارد این پرونده شده اند ،کمک کردند و […]


به نوشته خبر البرز با استناد به گفته شبکه خبری دانا،محمد رضا پور ابراهیمی نماینده ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و نایب مدیرعامل کمیسیون اقتصادی گفت: هم اینک بخش فراوانی از این منابع به بیت المال و کمپانی صنایع مس بازگشت داده شده است ، وزارت معلومات و قوه قضائیه از وقتی که وارد این پرونده شده اند ،کمک کردند و بخش فراوانی از این منابع برگشت داده شده است.


پورابراهیم ادامه داد : بخشی از این مبلغ هم مانده که مرتبط به چند کمپانی عربی ، اماراتی است که  پرونده آنان نیز در حال پیگیری است.


نماینده ی مردم کرمان و راور به مردم اطمینان داد که منابع مالی به کمپانی بازخواهد گشت.


نایب مدیرعامل کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیرامون عاملین و مقصران اصلی این تخلف بزرگ مالی گفت : چیزی که پیرامون این مسئله واضح است این بود که ما از قبل سوابق افرادی را که در این سری آمده بودند را در کمپانی های دیگر مانند سایپا داشتیم . کمیسیون تلفییق گزارش مفصلی پیرامون این مسئله تهیه کرده بود . نظر بنده این بود که اعتمادی از طرف دوستان به ایشان صورت نگیرد با این وجود در کمال تاسف صورت گرفت.


وی ادامه داد : برخی از دوستان حتی اینقدر مکان مجلس را درمقایسه با این مسئله پایین آوردند که جای تاسف است که با رفتن در دفتر آقای پوستین دوز و خوردن نهار خدمات رسانی خود را از وی اعلام کردند.


پور ابراهیمی اضافه کرد : الان کمپانی ملی کارش به نقطه ای رسیده است که برای پرداخت حقوق کارمندانش از بانک تجارت وام گرفته است ، ما سال های قبل هیچ زمانی را نداشتیم که کمتر از ۵۰۰ میلیارد تومان حساب سپرده کمپانی مس در بانک ها باشد با این وجود امروز با این موقعیت اسف بار روبه رو هستیم ؛ که این جای تاسف است.


پور ابراهیمی ضمن گلایه از عده ای مدیران برای عدم توجه به هشدارهایش پیرامون این مسئله گفت : افرادی که در این مسئله کوتاهی کردند می موفق شد دقیق تر رفتار کند تا چنین اتفاقی رخ ندهد.


وی ادامه داد : از مدیریت استان هم گلایه داریم در این مسئله می توانستند بهتر رفتار کنند.


این اقتصاد دان اضافه کرد : ما خدارا شاکریم که این موضوع دلیل شد یک زنگ خطری برای مدیریت استان به صدا در آید که می بایست از حضور افرادی شرایط ویژه دارند ، در پست های مهم دوردستی کرد.


وی گفت : گلایه ای هم از نمایندگان استان داریم ، دوستان می توانستند به این مسئله ورود بیابند و این قضایا بوجود نیاید.


پور ابراهیمی ادامه داد : فعالیت های کمپانی مس به خوبی در حال ادامه یافتن است و شرایط آن روز به روز در حال بهبودی است و شنیده های حاکی از آن است  است که امروز آقای مرادعلی زاده به سوی مدیر عاملی کمپانی مس به روش داخلی معارفه می شوند.


وی اضافه کرد : ما از حضور یک کرمانی که در سری ی مس سابقه ی خوب وطولانی دارند خوشحالیم حتی اگر با ایشان  اختلاف دیدگاهی داشته باشیم ،حضور یک کرمانی بعد از مدتها برای این سمت جای بسیار امیدواری است.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات