کد خبر : 3109
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای جلوگیری تولید و ساز غیرمجاز از اولویت های شهرداری منطقه ۱۰ کرج است بسته هستند
17 views بازدید

جلوگیری تولید و ساز غیرمجاز از اولویت های شهرداری منطقه ۱۰ کرج است

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس کمالی روستا در دیدار با امام جمعه شهرستان فردیس که با حضور معاونان این منطقه برگزار شد، بر برنامه ریزی در راستای پیشرفت عمران و جلوگیری از تولید و ساز غیرمجاز در منطقه تأکید کرد. وی با بیان اینکه با استناد به قانون شهرداری‌ مکلف است از تولید و سازهای بدون پروانه و یا تخلفات ساختمانی جلوگیری […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس کمالی روستا در دیدار با امام جمعه شهرستان فردیس که با حضور معاونان این منطقه برگزار شد، بر برنامه ریزی در راستای پیشرفت عمران و جلوگیری از تولید و ساز غیرمجاز در منطقه تأکید کرد.

وی با بیان اینکه با استناد به قانون شهرداری‌ مکلف است از تولید و سازهای بدون پروانه و یا تخلفات ساختمانی جلوگیری کند، گفت: شهرداری این منطقه در سال تازه و در راستای اجرای قانون بادقت، نظارت و جدیت بیشتری از تولید و سازهای غیرمجاز جلوگیری خواهد نمود.

کمالی روستا گفت: به منظور جلوگیری از تخلف، عوامل شهرداری این منطقه به روش هر روزه در حال گشت‌زنی در منطقه ۱۰ هستند تا قبل از وقوع تخلف، از انجام آن پیشگیری شود.

وی اظهار داشت: مدیریت شهری با جدیت در مقابل تولید‌وساز غیر‌مجاز ایستاده است و با كسانی كه قصد تعدی به حقوق مادی و معنویان شهروندان را داشته باشند، برخورد می‌كند.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری کرج در قسمت دیگر سخنان خود که سال قبلی بیش از ۹۰ هزار تن آسفالت پخش شده،گفت: اجرای عملیات عمرانی در راستای گسترش رفاه عمومی شهروندان از دغدغه‌های شهرداری است در سال قبلی بیش از ۸۰ معبر اصلی و فرعی لکه گیری،روکش و آسفالت شد.

کمالی روستا اضافه کرد: به علاوه از طرف دیگر سال قبلی بیش از ۱۰ هزار متر مربع از معابر منطقه بویژه در شهرک های وحدت، منظریه، ارم، اهری و دیگر معابر فرعی پیاده روسازی اعم از سنگفرش و آسفالت اجرا شده است.

وی، تکریم ارباب رجوع، تکمیل برنامه های عمرانی و معرفی خدمات شهری بهتر در سال تازه را از دیگر اولویت های این منطقه از شهرداری خواند و بر ضرورت تحقق اهداف درآمدی برای پیشرفت عمرانی منطقه تأکید کرد.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری کرج گفت: در دو سال قبلی با احداث پارک بهشت ۱۴ هکتار به محیط سبز این منطقه اضافه شده است.

کمالی روستا اظهار داشت: در سال قبلی بیش از ۹۰ هزار تن اسفالت در سطح معابر این منطقه پخش شده است.

وی گفت: یکی از اقداماتی شهرداری این منطقه در عرصه اقتصاد مقاومتی انجام داده است، احیاء چاه متروکه در میدان عشاق با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال است با انجام این مهم ۵۸ درصد عرصه محیط سبز با آب غیرشرب آبیاری می شود.

پیشتر امام جمعه شهرستان فردیس ضمن قدردانی از زحمات مدیران شهرداری جاهای در فردیس گفت: با حضور مدیران توانمند و پرسنل زحمتکش در شهرداری های جاهای ۳ و ۱۰، شهرداری خدمات ارزشمندی را به شهروندان معرفی داد.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی با اشاره به اولین انتخابات شورای مستقل در شهرستان فردیس بر لزوم فرهنگسازی در عرصه شهری و ایجاد قانون های خوب و محکم برای پیشگیری از تخلفات اضافه کرد: ایجاد قابلیت ها در عرصه شهری فارغ از همه چیز پاسخگوی رفع نیازهای شهروندان نیست و باید بستر خوب برای پیشگیری از تخلفات ممکن شود که امیدواریم با تشکیل شورای آتی فردیس بتوانیم بیننده بسترسازی خوب برای جلوگیری از وقوع تخلفات در عرصه شهری بویژه تولید و ساز غیر مجاز باشیم.

امام جمعه فردیس درآمدزایی شهرداری با استناد به جریمه های مسئله کمیسیون ماده ۱۰۰ را لکه سیاهی در منابع درآمدی شهرداری ها خواند و بر ضرورت ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری، فرهنگسازی و کنترل و نظارت بر جلوگیری از تخلفات تأکید کرد.

ایمانی به علاوه از طرف دیگر ادامه داد: درآمدهای فردیس کفاف هزینه های آن را خواهد داد و برای مدیریت آتی شهرستان مشکلی نخواهد بود، علیرغم استقلال شورا و شهرداری فردیس از کرج، در ۶ ماهه  اول سال جاری شهرداری کرج باید برای فردیس با استناد به درآمدهای فردیس بویژه سود ارزش اضافه، خدماتی را به شهرستان معرفی دهد.

ایشان در قسمت دیگری از سخنانش بر ضرورت حضور مردم باتجربه و کارآمد در اولین شورای اسلامی شهرستان فردیس تأکید کرد و یادآور شد: اگر انتخاب مردم از روی آگاهی نباشد و از حضور مردم باتجربه، کاربلد و آشنا به قانون های و سیستم  شهرداری در اولین شورای شهرستان استفاده نشود، در مدیریت شهر ۱۰ سال عقب می مانیم. اولویت انتخاب عضو های اولین شورای فردیس باید حضور مردم مجرب و آشنا به امور شورا باشد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات