کد خبر : 5346
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای حذف افکار منفی از فکر و تقویت مغز بسته هستند
21 views بازدید

حذف افکار منفی از فکر و تقویت مغز

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج- مجله شهروندی: در نتیجه برخی از افکار در عرصه مثبت و برخی دیگر در عرصه افکار منفی قرار دارند به هر میزان شما به قلمرو منفی توجه بیشتری داشته باشید سهم بیشتری از انرژی خود را به آن اختصاص داده اید و از انرژی که باید در جهت تحقق خواسته های قلبی و تبلور اهدافتان قرار بگیرد کاسته اید. با […]

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج- مجله شهروندی: در نتیجه برخی از افکار در عرصه مثبت و برخی دیگر در عرصه افکار منفی قرار دارند به هر میزان شما به قلمرو منفی توجه بیشتری داشته باشید سهم بیشتری از انرژی خود را به آن اختصاص داده اید و از انرژی که باید در جهت تحقق خواسته های قلبی و تبلور اهدافتان قرار بگیرد کاسته اید. با اینحال انرژی موجود در قلمرو افکار مثبت، غیر از آنکه یک پشتوانه قوی برای رسیدن به اهدافتان است، به دلیل فرکانس بالایی که دارد از قبیل یک دیواره حریق، ذهن را در مقابل ورود پالس های منفی در امان نگه می دارد هرچه انرژی شما در این ناحیه بیشتر باشد سپر ذهنی قوی تری در دست خواهید داشت.

 هر کسی به تناسب زندگی خود در شرایط روحی حدودا ثابتی به سر می برد و از جهت انرژی، تعادلی بین دو عرصه مثبت و منفی برقرار می کند با اینحال گاهی در زندگی شرایطی ایجاد می شود که این تعادل به هم میریزد و حالات روحی انسان دچار تغییر ملموسی می شود. این عدم تعادی به این دلیل است که در اثر اتفاقات پیش آمده، به یکباره میزان زیادی از انرژی به طرف ناحیه دیگر جریان پیدا می کند.

اگر این جریان انرژی به طرف افکار منفی باشد دو پیامد نامطلوب در جستجوی خواهد داشت: اول آنکه در این شرایط افکار منفی قدرت بیشتری خواهند گرفت و توانایی بیشتری برای تحت تاثیر قرار دادن زندگی فرد به دست می آورند، دوم اینکه به دلیل جریان پیش آمده، یک خلا انرژی در قلمرو افکار مثبت پدید می آید و سپر ذهنی را تضعیف می کند. این خلا انرژی از قبیل یک حفره ایمنی راه را برای ورود دیگر افکار منفی هموار می کند.

وقتی که ذهن توان دفاعی خود را از دست دهد موج های افکار منفی می توانند از حفره بوجود آمده راه را به مغز باز کنند. در اثر این خلا انرژی فرد کمبودی را در زندگی خود احساس خواهد نمود و در صدد جبران آن بر می آید با اینحال معمولا راه حل هایی که به ذهنش می رسد منشا گرفته از همان افکاری هستند که از روش حفره انرژی به خاطر ایشان راه یافته اند از این جهت نمی توان انتظار داشت که اقدام هایی که فرد در این راستا انجام می دهد نتایج مطلوبی به بار آورد.

از مواردی که می توان مثال زد “دل به هر کس دادن برای فرار از تنهایی، بهره برداری از مواد روان گردان برای احساس شادی، دست زدن به اعمال انتقام جویانه برای آرام کردن حس نفرت” و دیگر کارهای ناهنجاری که همه نتایج دست و پا زدن هایست که فرد در جهت رفع کردن خلا پیش آمده انجام می دهد با اینحال هیچکدام از این ها درمان درد ایشان نیستند درمان درد ایشان در وجود خودش نهفته است. از این جهت ضروری است که در چنین مواقعی قبل از شروع هر اقدامی، به خاطر خود مراجعه کنید و درمان را در فکر خود جستجو کنید نه در جهان بیرون.

راه حل به تعادل برگرداندن ذهن این است که در مرحله اول جلوی جریان انرژی به سوی افکار منفی گرفته شود چون با حرکت نیرو به این ناحیه، احساسات منفی از قبیل احساس خشم، احساس نفرت و احساس تنهایی می توانند شدیدا نیرو بگیرند، شما باید در اقدام در ابتدا مانع از قدرت گرفتن بیشتر این عوامل مخرب شوید و در مرحله دوم باید قدرت را از آنها بگیرید و نیرو را به عرصه افکار مثبت انتقال دهید تا خلا انرژی شکل گرفته در این عرصه بر طرف گردد.

راه حل چیست؟

در کمال تاسف در جهان مدرن و پر هیاهو، انسان ها خودشان را در شلوغی زندگی گم کرده اند و دست به کارهایی می زنند که هیچ ارتباطی با خواسته قلبی و اهداف ذهنیشان ندارد. بهترین راه برای رسیدن به سلامت روحی و گام برداشتن در جهت خواسته های قلبی آن است که راه را به خاطر خود باز و با آن رابطه برقرار کنید تحت این شرایط است که می توان انرژی را به روش آگاهانه در دست افکاری قرار داد که در جهت اهداف ذهنی و مسیر سعادت ما هستند، در غیر اینصورت انرژی به روش کنترل نشده در بین افکار مختلف پراکنده می شود و چه بسا در این بین سهم افکار منفی بیشتر هم باشد.

بهترین راه برای رابطه با ذهن به پیش نهاد بسیاری از روانکاوان برجسته، انجام رفتار سکوت ذهنی است در این پروسه که مغز به سطح آلفا می رسد یکی از موثرترین راه ها برای آرام کردن ذهن است و تحت این شرایط است که شما قادر اید به دور از آشفتگی ها راه را به سوی ذهن خود باز کنید.

برای رسیدن به سطح آلفا شما باید هر روزه حدود ۲۰ دقیقه در محلی ساکت و به دور از هر گونه سرو صدا و آشفتگی مغز خود را آرام نگه دارید. معمولا بهترین لحظه برای رفتار سکوت ذهنی صبح به محض بیدار شدن از خواب است. برای انجام این تمرین، چشمانتان را ببندید و فارغ از هر اندیشه مزاحم، ذهن خود را به دم و بازدم های خود متمرکز کنید.

بعد از چند دقیقه که ذهنتان به آرامش عمیقی رسید آنگاه قادر اید نیروی ذهن خود را برای تمرکز بر روی یکی از افکارتان، به نظم در آورید. قبل از انجام این رفتار ضروری است که لیستی از اندیشه هایتان که به شما انرژی می دهند و با آنها احساس شادمانی می کنید و یا لیستی از افکاری که در جهت خواسته های قلبی شما هستند تهیه کنید این اندیشه ها باید جان بگیرند تا زندگی از نو ای برای شما به ارمغان بیاورند. در طول این مدت سعی کنید با ساختن عکس ها ذهنی مورد دلخواه، نیروی بیشتری را به اندیشه های مثبت انتقال دهید.

با انجام این رفتار نه تنها از کمتر شدن انرژی در قلمرو افکار مثبت جلوگیری کرده اید حتی توانسته اید پروسه انتقال قدرتی را به اجرا بگذارید که باعث تقویت هرچه بیشتر عرصه افکار مثبتتان می شود.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات