کد خبر : 6631
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای دفتر خدمات نوسازی بافت های فرسوده منطقه۲ شهرداری کرج افتتاح شد بسته هستند
9 views بازدید

دفتر خدمات نوسازی بافت های فرسوده منطقه۲ شهرداری کرج افتتاح شد

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احد رسولی عصر دوشنبه در آیین افتتاح دفتر خدمات نوسازی بافت های فرسوده منطقه ۲ شهرداری کرج، اظهار داشت: بافت فرسوده شهری که تحت تاثیر مدرنیزاسیون شتابزده ، جمعیت غیر بومی بلاتکلیف و ناهماهنگ با زندگی شهری را جانشین جمعیت بومی شمرده و غیر از ایجاد محیط فیزیکی نا خوشایند ، محیط اجتماعی ناپایداری نیز بوجود آورده است. […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احد رسولی عصر دوشنبه در آیین افتتاح دفتر خدمات نوسازی بافت های فرسوده منطقه ۲ شهرداری کرج، اظهار داشت: بافت فرسوده شهری که تحت تاثیر مدرنیزاسیون شتابزده ، جمعیت غیر بومی بلاتکلیف و ناهماهنگ با زندگی شهری را جانشین جمعیت بومی شمرده و غیر از ایجاد محیط فیزیکی نا خوشایند ، محیط اجتماعی ناپایداری نیز بوجود آورده است.

مدیرعامل کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی، حمل و نقل ترافیک فضایی را مستعد وقوع ناهنجاری های اجتماعی دانست ، که ابتدا ساکنین محدوده و سپس دیگر جاهای شهر در معرض اخطار آن قرار دهد.

وی نوسازی بافت های فرسوده شهری یکی از مسائل بنیادی در عرصه شهرسازی اطلاع داد و گفت: در این راستا با استناد به اینکه محله‌ها نقطه عطف شهرها و هسته ابتدایی شکل‌گیری و پیشرفت آنها در دوران قبلی و حال هستند، شهرداری منطقه با تکیه بر نگاه محله محوری اعمال متعددی برای افزایش موقعیت اقتصادی ، اجتماعی و شرایط محیطی ساکنان محدوده ها و محله های هدف انجام می دهد.

عضوکمیسیون عمران، معماری و شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک خاطرنشان کرد: با اجرا  دفاتر خدمات نوسازی در گام اول برداشت میدانی و نوسازی مردمی با الگوی تجمیع یکی از اقداماتی است که با تشکیل بانک  اطلاعاتی برنامه ها و شناسایی و تعریف برنامه های تجمیع باید  صورت بگیرد، پیشرفت کیفیت تولید و ساز با تشکیل بانک معلومات سرمایه گذاران و تولیدکنندگان منطقه-ای جهت تائید صلاحیت فنی –اجرایی آن-ها و غربال-گری ، تدوین تفاهم نامه با تولیدکنندگان باید دراین دفتر صورت پذیرد.

وی اضافه کرد : در عرصه فرهنگی و اجتماعی با چاپ بنر های فراخوان جذب سرمایه گذار و اطلاع رسانی کارگاه آموزشی فرهنگ ساختمان نشینی اطلاع رسانی و با اجرای مسابقات با نگاه نوسازی ، ایستگاه های اطلاع رسانی سیار و هدف گذاری شده ، آگهی عمومی و اطلاع رسانی چهره به چهره به پلاک ها اطلاع رسانی عمیق همراه با رابطه گیری و اعتماد سازی انجام شود..
 
درادامه این  نشست مهندس وارسته مدیرمنطقه ۲ شهرداری کرج با اشاره به توزیع ۵هزار بروشور ونصب بنرهای بافت فرسوده  وآگاهی سازی شهروندان درمقایسه با بسته های تشویقی، تصریح کرد: مساله های بافت فرسوده محلات ناامنی در محور های فرعی و در ساعات پایانی روز ، نفوذ ناپذیری معابر ، کمبود سطح و سرانه خدمات شهری ، دغدغه های ترافیکی در باب ، پیاده روهای نیازمند ساماندهی  و بهداشت و موارد زیست محیطی از نمونه مساله های بافت فرسوده در این منطقه است که با شروع  برنامه ریزی و اجرا برای مردم به سوی برنامه ریزی و اجرا به وسیله شهروندان به توجه به این دفتر خدمات نوسازی خواهیم کرد.

مهندس وارسته عنوان کرد: امید داریم بعد از اطلاع رسانی از نحوه عملکرد این دفتر، بیننده مراجعه شهروندان برای دریافت خدمات باشیم.

به گفته وی به صاحبان املاک فرسوده برای جواز تولید، دریافت وام، مشاوره و غیره تخفیفات مخصوصی اعطا می شود.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات