کد خبر : 2661
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای معضلات پیشرفت تولید و صنعت در دولت بررسی میشود بسته هستند
74 views بازدید

معضلات پیشرفت تولید و صنعت در دولت بررسی میشود

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی با استناد به گفته ایسنا ، سید حمید طهایی در آیین تجلیل از خادمان عرصه تولید و تجارت استان که با حضور دکتر طاهرپور، پارلمانی سازمان صنعت، معدن و تجارت، در سالن همایش‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، نقش مردم در انتخابات ریاست جمهوری را باعث تفاوت اقتصادی حال حاضر کشور دانست و اضافه کرد: […]


به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی با استناد به گفته ایسنا ، سید حمید طهایی در آیین تجلیل از خادمان عرصه تولید و تجارت استان که با حضور دکتر طاهرپور، پارلمانی سازمان صنعت، معدن و تجارت، در سالن همایش‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، نقش مردم در انتخابات ریاست جمهوری را باعث تفاوت اقتصادی حال حاضر کشور دانست و اضافه کرد: مردم هر آنچه که بود با آرا خود بیان کردند و در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، خدمات رسانی و خدمات رسانی خود را مثل سال ۹۲ اعلام کردند، حرکتی که از آن سال به بعد باعث تفاوت بنیادی در محیط سیاسی و اقتصادی کشور شد.


 


این مسئول خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید ممکن است همه حرف‌هایش را آنگونه که باید به جهت عده ای ملاحظات بیان نکرد و حتی حق نوشته در مذاکرات هسته‌ای نیز سر به مُهر باقی مانده که بررسی‌های با غرض ورزی، خود حاکی از بی مهری‌ها به این دولت است.


 


وی با اشاره به سفر واپسین دکتر روحانی ریاست جمهوری در فرانسه و ایتالیا، ادامه داد: تنها جمله‌ای که همگان بر آن اذعان دارند، این بود که برجام سایه جنگ را از سر کشورمان برداشت. برجام سهل و ساده اجرایی نشد، مذاکره کنندگان هسته‌ای جمهوری اسلامی غیر از اینکه گزینه تهدید نظامی را کنار زدند، توانستند تحریم‌های ظالمانه را بردارند و انرژی هسته‌ای را که حق مسلم و خواسته اصلی ایران بود به دست آوردند.


 


استاندار البرز، در برهه حال حاضر و بعد از موفقیت جمهوری اسلامی در مذاکرات بین‌المللی و گشوده شدن دروازه‌های اقتصادی جهان به روی ایران اسلامی، کار و فعالیت واحدهای اقتصادی را مضاعف‌تر از قبل اطلاع داد و گفت: از کوچکترین واحد تولیدی تا واحدهای بزرگ اقتصادی ماموریت ویژه‌ای را در این شرایط عهده‌دار هستند.


 


وی خطاب به فعالان تولیدی و اقتصادی اضافه کرد: در شرایط حال حاضر اگر فکر می‌کنید باید خط تولید خود را گسترش دهید این را انجام دهید، چرا که شما امتحان خود را در شرایط سخت اقتصادی پس داده‌اید و اکنون با گذر از گردنه‌های پر فراز و نشیب قطع به یقین میتوانید گام‌های بلندتری نسبت قبلی بردارید.


 


استاندار البرز به مدیران اقتصادی خود هم تکلیف کرد تا با حفظ روحیه جمع گرایی و همدلی و وحدت، هر گونه سنگی که فراروی فعالان صنعتی و تولیدی است از میان برداشته شود.


 


طهایی با اشاره به استقبال سرمایه گذاران برای سر ریز کردن سرمایه‌های خود از داخل و خارج کشور، گفت: مدیران باید با شناسایی سرمایه گذاران و احصاء بسترها و نیازهای موجود، میدان دار اصلی این عرصه باشند.


 


وی با تأکید بر اینکه فن مذاکره با سرمایه‌گذاران اصلی‌ترین مهارت و هنری است که هر مدیر اقتصادی در شرایط پسا برجام می بایست از آن دارا باشد، اضافه کرد: مدیران باید قادر باشند با زبان جهانی با سرمایه گذاران خارجی گفت‌وگو کنند و راه و شیوه هم کاری و ترغیب خارجی های سرمایه گذار را خوب بدانند.


 


استاندار البرز، نگاه دولت را در خدمات رسانی از سرمایه گذاران را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما می‌خواهیم چرخ تولید و چراغ صنایع پیوسته روشن باقی باشد، از اینرو اگر مانع و یا مشکلی می باشد، معایب را بگویید تا چرخ‌های صنعت روغن کاری شود.


 


ایشان در انتهای گفت: امروز دولت شرایط را برای بخش دولتی و خصوصی ممکن کرده است و مسئولیت عرصه اجرا نیز سنگین‌تر شده است، حدسیات می شود بانک ها نیز به عنوان بنگاه‌های مالی در خدمت تولید و بخش خصوصی باشند.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات