کد خبر : 2941
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای زلزله‌های بالای ۴ ریشتر در عده ای استان‌ها مدیریت شده است بسته هستند
8 views بازدید

زلزله‌های بالای ۴ ریشتر در عده ای استان‌ها مدیریت شده است

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی با استناد به گفته مهر، مرتضی اکبرپور قبل از ظهر چهارشنبه در نشست تدوین دستور العمل وظایف استان های معین در حوادث ملی و منطقه ای که در مجتمع فرهنگی میلاد کرج با حضور مدیران بحران و نمایندگان استان های سمنان، قزوین، مرکزی، قم، فارس، تهران و اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: استان های معین توان عملیاتی […]


به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی با استناد به گفته مهر، مرتضی اکبرپور قبل از ظهر چهارشنبه در نشست تدوین دستور العمل وظایف استان های معین در حوادث ملی و منطقه ای که در مجتمع فرهنگی میلاد کرج با حضور مدیران بحران و نمایندگان استان های سمنان، قزوین، مرکزی، قم، فارس، تهران و اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: استان های معین توان عملیاتی خود را با اجرا برنامه های آموزشی مشترک بالا ببرند.


ایشان پیشتر با تاکید بر اینکه در مواقع اضطرار نباید عده ای حوادث به بحران جدی مبدل شود، گفت: در سال های واپسین زلزله های بالای ۴ ریشتر را در استان های لرستان، ایلام و هرمزگان مدیریت شده است.


اکبرپور با تاکید بر اینکه باید توانمندی امدادی در سطح کشور را گسترش دهیم، گفت: در کمال تاسف ارزش و نقش استان های معین در کاهش آسیب ها مورد غفلت قرار گرفته است.


معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در خاتمه سخنان خود با تاکید بر اینکه هماهنگی ها نباید منوط به مواقع بروز حادثه شود، گفت: پیشگیری از حوادث در بیشتر مواقع در مسیر پیش روی بوده و از ارزش فراوانی دارا است باید با هماهنگی های انجام شده برای کاهش خسارت ها تلاش کنیم.


پیشتر این نشست مهدی مهرور مدیرکل اداره مدیریت بحران استانداری البرز یکی از مشکلات در استان نوپای البرز را نبود پایین تولید های ضروری برای مدیریت بحران اطلاع داد و گفت: با استناد به اینکه بسیاری از ادارات استان در ساختمان های استیجاری مستقر هستند نمی توان برای محل استقرار آنها استحکام بنا ایجاد کرد.


مهرور پیشتر با تاکید بر اینکه ساختمان مدیریت بحران استان با اسم مرکز فرماندهی هنوز واضح نشده است، گفت: زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع در مجاورت آزاد راه تهران – کرج – قزوین برای احداث آن اختصاص یافته است.


ایشان در انتهای نبود زیرساخت های امدادی خوب در استان را یکی دغدغه های تیم های امدادی اطلاع داد و گفت: در این عرصه نیازمند نگاه ویژه سازمان بحران کشور هستیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات