کد خبر : 4615
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای سرانه های درمانی کرج در سالهای واپسین سیر صعودی داشته است بسته هستند
16 views بازدید

سرانه های درمانی کرج در سالهای واپسین سیر صعودی داشته است

باغستانی:سرانه های درمانی کرج در سالهای واپسین سیر صعودی داشته است مدیرعامل کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج گفت: گسترش سرانه های درمانی وارتقای خدمات بهداشت و درمان دراستان یكی ازاساسی ترین نیازها است كه مورد استقبال مدیران بوده و در چند سال قبلی اعمال خوبی در این عرصه صورت گرفته است. محمد صادق باغستانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت […]

باغستانی:
سرانه های درمانی کرج در سالهای واپسین سیر صعودی داشته است

مدیرعامل کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج گفت: گسترش سرانه های درمانی وارتقای خدمات بهداشت و درمان دراستان یكی ازاساسی ترین نیازها است كه مورد استقبال مدیران بوده و در چند سال قبلی اعمال خوبی در این عرصه صورت گرفته است.

محمد صادق باغستانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت: سالهای فراوانی البرز از جهت سرانه تخت های بیمارستانی در موقعیت نامطلوبی قرار داشت، به شکلی كه پایین ترین سرانه تخت بیمارستانی را در كل كشور یعنی ۴٫۰ تخت بیمارستانی به ازای هر هزارنفر در دست به این کلانشهر بود.
 
محمد صادق باغستانی با اشاره به متوسط كشوری تخت های بیمارستانی، اضافه کرد: متوسط كشوری سرانه تخت بیمارستانی به ازای هر هزارنفر۱٫۷ است و دربرخی ازاستانها تا ۳٫۲ تخت به ازای هر هزار نفرمی رسد.
 
این مسئول با اشاره به اینكه البرز طی سال های قبلی در كل ۹۵۰ تخت بیمارستانی داشت، ادامه داد: با اتفاقات خوبی كه در سالهای واپسین صورت گرفته است، حدود یکهزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی به این میزان اضافه شد.
 
این عضو شورا عنوان کرد: شورای اسلامی شهر كرج حق انتفاع ۲۴ هزار متر زمین را برای بار نخست در طول دوران شورای شهر كرج به دانشگاه علوم پزشكی واگذار كرد كه با همكاری و تلاش دانشگاه علوم پزشكی این موضوع افتاد.
 
مدیرعامل کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج گفت: ضروری به ذكر است تأسیس دانشكده دندانپزشكی، داروسازی، مركز دندانپزشكی تحت بیهوشی و مركز تجهیز و پیشرفته تشخیص و درمان سرطان كه در مجاورت فرودگاه پیغام به وسیله بخش خصوصی در حال انجام است، نمایش دهنده توجه به بهداشت و درمان در بین مدیران استان است.
 
کرج نیاز به ۴ هزار تخت بیمارستانی دارد

باغستانی با اشاره به اینكه باوجود همه اقداماتی كه برای گسترش سرانه های درمانی انجام شده، هنوز چهار هزار تخت بیمارستانی دیگر در البرز نیاز است، گفت: گسترش تخت بیمارستانی تحت تاثیر همكاری و تلاش شورا و دانشگاه وتأمین منابع ملی برای افزایشسرانه های درمانی است.
 
این مسئول گفت: در عین حال كه تخت های درمانی بخش دولتی در حال گسترش است، بخش خصوصی هم در حال تولید و اضافه كردن تخت های درمانی است و حركت های خوبی در كرج به وقوع پیوسته است كه دلیل می شود بخش خصوصی هم تختهای بیشتری را به سری درمانی اضافه كند.
 
باغستانی بیان داشت: به علاوه از طرف دیگر در حال پیگیری برای اضافه كردن بخش سوختگی، روانپزشكی و مسمومیت به بیمارستانهای كرج با نیت درمان اورژانسی افرادی که فرصتی برای مراجعه به شهرهای دیگر را ندارند هستیم.
 
وی خاطر نشان کرد: تاكنون تخت های درمانی در ۴ بیمارستان كمالی، شهیدمدنی، شهید باهنر و شهید رجایی به سود برداری رسیده و بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی كوثر نیز اجرا شده است؛ در کل  ۷هزارمتر مربع بنای درمانی به بناهای قبلی اضافه شده كه شورا و شهرداری بدون دریافت عوارض به همكاری درتسهیل این امرپرداخته است.

زهرا قاسمی

سرانه درمانی کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات