کد خبر : 2892
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۰۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای سرقت‌های سریالی در تهران و کرج بسته هستند
28 views بازدید

سرقت‌های سریالی در تهران و کرج

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی خبر البرز با استناد به گفته همشهری آنلاین ماموران اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران زمانی در جریان فعالیت این باند قرار دریافت کردند که گزارش‌های متفاوتی درخصوص سرقت از خریداران بانک‌ها و مراکز تجاری دریافت کردند. بررسی‌ها نشان می‌داد که عضو های این گروه به شیوه زاغ زنی طعمه‌هایشان را انتخاب می‌کردند و بعد از تعقیب آنها دست به […]


به نوشته پایگاه اطلاع رسانی خبر البرز با استناد به گفته همشهری آنلاین ماموران اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران زمانی در جریان فعالیت این باند قرار دریافت کردند که گزارش‌های متفاوتی درخصوص سرقت از خریداران بانک‌ها و مراکز تجاری دریافت کردند. بررسی‌ها نشان می‌داد که عضو های این گروه به شیوه زاغ زنی طعمه‌هایشان را انتخاب می‌کردند و بعد از تعقیب آنها دست به کیف‌قاپی می‌زدند.


در برخی موارد نیز شیشه خودروی طعمه‌هایشان را می‌شکستند تا کیف آنها را سرقت کنند. کارآگاهان با کمک مالباخته‌ها به چهره نگاری از سارقان پرداختند و پیشتر موفق به شناسایی ۳عضو این گروه شدند. آنها مخفیگاه متهمان را در کرج شناسایی کردند و راهی آنجا شدند. دزدان وقتی خود را در محاصره پلیس دیدند قصد داشتند با بهره برداری از درگیری از دست کارآگاهان فرار کنند با اینحال قبل از هر اقدامی دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها اموال مسروقه نیز کشف شد.


متهمان بعد از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی به ده‌ها فقره سرقت در جاهای مختلف تهران و کرج اقرار کردند. یکی از متهمان در بازجویی‌ها گفت: یکی از ما ۳نفر به داخل بانک یا مراکز تجاری در تهران، ‌کرج و قلعه‌حسن‌خان می‌رفت و بعد از شناسایی طعمه از آنجا خارج می‌شد. بعد از آن هر سه‌با ماشین به تعقیب مالباخته می‌پرداختیم و وقتی که وی ماشینش را کنار خیابان پارک می‌کرد در فرصتی خوب با شکستن شیشه دست به سرقت می‌زدیم.


وی اضافه کرد: معمولا سرقت‌ها را از ساعت ۸صبح تا ساعت ۱۲در ساعت کار بانک‌ها و مراکز تجاری و مالی انجام می‌دادیم. بعد از دستگیری متهمان، ‌کارآگاهان موفق به شناسایی مالباختگان شدند. آنها یکی بعد از دیگری به اداره آگاهی رفتند و متهمان را شناسایی کردند. یکی از مالباخته‌ها که مدارک شناسایی‌اش در مخفیگاه متهمان کشف شده بود به مأموران گفت: ۲۹ مهرماه بعد از گرفتن مبلغ ۷میلیون تومان از بانک بیرون آمدم و سوار ماشینم شدم.


کیفم را نیز پایین صندلی راننده گذاشتم. بعد از اینکه به محل کارم رسیدم از ماشین پیاده شدم و بعد از گذشت چند دقیقه به محل پارک خودرو برگشتم که متوجه شدم شیشه سمت راننده شکسته و کیفم به سرقت رفته است. سرهنگ علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: شاکیان ممکن قادر اند برای برنامه شکایت به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات