کد خبر : 3844
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای سرمنشاء انقلاب اسلامی چیزی جز قیام پانزده خرداد نیست بسته هستند
26 views بازدید

سرمنشاء انقلاب اسلامی چیزی جز قیام پانزده خرداد نیست

به نوشته خبر البرز با استناد به گفته موج،مجتبی ابراهیمی در خصوص فرارسیدن سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد گفت: رویدادی که پانزده خرداد ۱۳۴۲ اتفاق افتاد مبداء بسیاری از تحولاتی شد که هر یک از این تفاوت به نوبه خود نقطه عطفی در تاریخ بشریت و تاریخ حاکمیت اسلام هستند. وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران وبیداری نهضت های آزادی بخش در دنیا و […]

به نوشته خبر البرز با استناد به گفته موج،مجتبی ابراهیمی در خصوص فرارسیدن سالگرد قیام خونین پانزدهم خرداد گفت: رویدادی که پانزده خرداد ۱۳۴۲ اتفاق افتاد مبداء بسیاری از تحولاتی شد که هر یک از این تفاوت به نوبه خود نقطه عطفی در تاریخ بشریت و تاریخ حاکمیت اسلام هستند.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران وبیداری نهضت های آزادی بخش در دنیا و بعداز آن موج بیداری اسلامی در تمامی جهان اسلام و اتفاق آزادی خواهی ملتهای دنیا برای تحقق حاکمیت انسانیت و حاکمیت فطرت ها همه منشأیی دارد و آن پانزده خرداد ۴۲ است.
ابراهیمی پیشتر بیان داشت: ممکن است بسیاری از واضعان ۱۵ خرداد ۴۲ تصور نمی کردند در پنجاهمین سالگرد قیام ۱۳۴۲ یعنی در سال ۱۳۹۲ موجی از اتفاقی که در آن سال افتاد در دنیا و در جهان اسلام راه بیافتد و منشاء این جریان حرکتی باشد که در سال ۴۲ اتفاق افتاد.
شکل گیری انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۲ بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در سال۱۳۴۲ تولد یافت، تولدی که دلیل شده انقلاب های اسلامی در تمامی جهان اسلام شکل بگیرد.پنجاه سال از قیام مردم مسلمان ایران در پانزده خرداد ۱۳۴۲ می گذرد و امروز همان شعارها و آن گفتمان و آرمان خواهی زنده تر و ناب تر از سال های قبل در تمامی جهان فریاد زده می شود.
ایشان پیشتر گفت:بدون تردید رمز موفقیت انقلاب اسلامی که در جهان اسلام با عنوان بیداری اسلامی به راه افتاده است چیزی نیست جز رمزی که انقلاب اسلامی را پیروز کرد و آنهم اسلام خواهی که مردم در سال ۴۲ یکبار برای بار نخست در تاریخ بعد از حکوت امام حسن مجتبی (ع) آنرا فریاد زدند.
ابراهیمی اظهار داشت:امروز حکومتی در جمهوری اسلامی سرکار است که این حکومت آمال و آرزوی انبیا و اولیای الهی است .جز حکومت ده ساله پیامبر عظیم الشأن اسلام در مدینه و چهار سال و شش ماه حکومت امیرالمومنین و جز شش ماه حکومت امام حسن مجتبی (ع) بعد ازآن هیچگاه و در لحظه هیچکدام از بزرگان و حتی در لحظه ائمه اتفاق نیفتاده است و نقطه عطف این حرکت ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ است.
وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) فرمود که تا در بیشتر مواقع تاریخ ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام می کنم این یعنی درایت امام (ره) ، یعنی پیغام انقلاب اسلامی که همان پیغام ۱۵ خرداد است باید برای در بیشتر مواقع تاریخ به دنیا مخابره شود یعنی همه در همه ی فصل های تاریخ بشریت باید بدانند که انقلاب اسلامی ایران که امروز بزرگترین ابر قدرت گفتمانی دنیاست به رغم همه خدمات های تبلیغاتی که مخالفان دارند سرمنشایی بنام ۱۵ خرداد ۴۲ را دارد.
لذا وظیفه همه مردم و همه دلسوزان به انقلاب اسلامی و دوستداران انسانیت و همه ی دوستداران اسلام ناب محمدی در تمامی کشور وهمگی مسئولین و دست اندر کاران این است که گفتمان ۱۵ خرداد بعنوان مهمترین و اصلی ترین ، ناب ترین گفتمان در در بیشتر مواقع تاریخ جمهوری اسلامی زنده بماند و برای تحقق آرمانهای ۱۳۴۲ و آرمان های امام راحل همه تلاش کنیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات