کد خبر : 4018
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای سه استان رکوردار بهره برداری از جوش شیرین در نان بسته هستند
11 views بازدید

سه استان رکوردار بهره برداری از جوش شیرین در نان

به نوشته خبر البرز با استناد به گفته باشگاه خبر نگاران :کمهندس فرهادی، مدیرعامل اداره اماکن بهداشتی و مواد غذایی وزارت بهداشت اظهار داشت: برنامه حذف جوش شیرین در نان های سنتی از سال ۷۷ شروع شده که برای موفقیت در اجرای این برنامه یک سری هماهنگی های درون بخشی و بین بخشی بوجود آمده و تمام ارگانهای ذیربط در این برنامه کمپانی کردند. […]


به نوشته خبر البرز با استناد به گفته باشگاه خبر نگاران :کمهندس فرهادی، مدیرعامل اداره اماکن بهداشتی و مواد غذایی وزارت بهداشت اظهار داشت: برنامه حذف جوش شیرین در نان های سنتی از سال ۷۷ شروع شده که برای موفقیت در اجرای این برنامه یک سری هماهنگی های درون بخشی و بین بخشی بوجود آمده و تمام ارگانهای ذیربط در این برنامه کمپانی کردند.


وی با بیان این که طی جلساتی بر دلایل لزوم اعمال ممنوعیت آن بحث شد و حتی برخورد قضایی با متخلفان در مسیر پیش روی این برنامه قرار گرفت گفت: قرار شد تا از چند طریق بهره برداری از این ماده مورد کنترل قرار گیرد.


در حقیقت از روش بازرسی های حضوری و فیزیکی، برداشت نمونه از خمیر مایه و از رمال نان و هم کاری مجمع صنفی نانوایان این کنترل ها انجام شود که با استناد به تازه ترین محاسبه در کل استانهای کشور موفقیت ۸۴/۰۲ درصدی را در حذف نان بدست آورده ایم و در کل کشور ۱۵/۹۸ درصد از مدلهای برداشتی با استناد به بازرسی ها حاوی جوش شیرین بوده است.


فرهادی ادامه داد : عمده سخت ما در نان بربری یعنی رمال نان است. در حقیقت رمال نان مایعی است که وقتی نان بربری تکمیل ورود به تنور است مایعی با قلمو برای سرخی روی نان بعد از پخت روی آن مالیده می شود که مقدار جوش شیرین در این مایع زیاد است که در تلاش برای کاهش میزان جوش شیرین این مایع هستیم.


وی به استانهای موفق در اجرای حذف و کاهش جوش شیرین اشاره و اظهار داشت: میزان حذف جوش شیرین در آذربایجان غربی ۹۲/۹۲، بوشهر ۹۶/۰۶ و تربت حیدریه، گناباد و جیرفت به حذف ۱۰۰ درصدی جوش شیرین رسیده اند که دلیل عمده این کاهش و حذف، بهره برداری از نان های سنتی و محلی است.


فرهادی خاطر نشان کرد: مازندران، کرج و تهران به ترتیب محاسبه بهره برداری از جوش شیرین نان های پختی آنها بالاست.


 

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات