کد خبر : 4599
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای شارژرها چقدر برق بکار می برند؟ بسته هستند
3 views بازدید

شارژرها چقدر برق بکار می برند؟

شارژرها چقدر برق بکار می برند؟ ممکن است اگر به قبض برق ماهانه منزلتان بنگرید، هرگز به فکرتان نرسد وسایل الکترونیکی و شارژرهایی که بیست‌ و چهار ساعته به پریز وصل هستند، چه هزینه‌ای به شما و محیط زیست تحمیل می‌کنند. پایگاه خبری مدیریت ششهری کرج – مجله شهروندی: ممکن است اگر به قبض برق ماهانه منزلتان بنگرید، هرگز به فکرتان نرسد […]


شارژرها چقدر برق بکار می برند؟

ممکن است اگر به قبض برق ماهانه منزلتان بنگرید، هرگز به فکرتان نرسد وسایل الکترونیکی و شارژرهایی که بیست‌ و چهار ساعته به پریز وصل هستند، چه هزینه‌ای به شما و محیط زیست تحمیل می‌کنند.

پایگاه خبری مدیریت ششهری کرج – مجله شهروندی: ممکن است اگر به قبض برق ماهانه منزلتان بنگرید، هرگز به فکرتان نرسد وسایل الکترونیکی و شارژرهایی که بیست‌ و چهار ساعته به پریز وصل هستند، چه هزینه‌ای به شما و محیط زیست تحمیل می‌کنند.

برای اثبات این ادعا، به‌وسیله ای نیاز دارید که بار مصرفی هر پریز را اندازه بگیرد. این وسیله‌ها را میتوانید به‌صورت آنلاین یا از فروشگاه لوازم الکتریکی تهیه‌کرده و آن را به‌صورت واسط بین وسیله مدنظرتان و پریز قرار دهید و میزان انرژی مصرف‌شده به وسیله وسیله را اندازه بگیرید.

هزینه برق به‌صورت کیلووات ساعت (KWh) محاسبه‌شده که برابر ۳٫۶ میلیون ژول انرژی است. این عدد روی ابزار‌ها نیز نوشته‌شده است و میزان مصرف انرژی آن را در طول یک ساعت نشان می‌دهد. برای نمونه اگر این عدد روی دو ابزار دارای اختلاف ۱۰۰W و ۱۰۰۰W باشد، به این معناست که میزان کارکرد ابزار اول در یک ساعت ۱KWh بوده و ابزار دوم این مقدار انرژی را در ۱۰ ساعت مصرف می‌کند.
بعدازاینکه مقدار بار مصرفی ابزار وصل به هر پریز را به کیلووات ساعت به دست آوردید، اکنون وقت محاسبه هزینه‌هاست. در آوریل ۲۰۱۷ هزینه متوسط مصرف هر کیلووات ساعت برق در ایالات آمریکا، حدود ۰٫۱۲ دلار گزارش‌شده است. پس حاصل‌ضرب بار مصرفی در هزینه هر کیلووات ساعت، نشان می‌دهد در هر ساعت، ناخواسته چه مقدار پول خرج می‌کنید!

اگر یک شارژر اصل آیفون را به پریز (بدون اینکه به گوشی وصل باشد) وصل کنیم، در کمال تعجب می‌بینیم که شارژر بدون اینکه گوشی را شارژ کند، حدود ۱۳۰ وات در ماه (۱٫۵ کیلووات در سال) و با استناد به هزینه برق، حدود ۰٫۱۸ دلار به قبض اضافه می‌کند.
حال فرض کنید در طول روز چند شارژر و وسیله الکترونیکی بدون هدف به پریز وصل هستند و چه هزینه‌ای دارند…در چنین شرایطی ست که که همه ما از ابزار‌هایی استفاده می‌کنیم که اصل نبوده و برق بیشتری (۱۰ تا ۲۰ برابر بیشتر) را درمقایسه با اصل آن مصرف می‌کنند.
جدا از همه این‌ها، هزینه‌ای که محیط‌زیست از در بیشتر مواقع وصل بودن ۲۴ ساعته این وسایل در هفت روز هفته و ۳۶۵ روز سال متحمل می‌شود، به‌اندازه افزودن مقادیر فراوانی کربن دی‌اکسید به جو است.

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات