کد خبر : 3315
تاریخ انتشار : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۰۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای شايسته ‌سالاری اصلی ترین نقطه در تحقق اهداف سازمانی میباشد بسته هستند
18 views بازدید

شايسته ‌سالاری اصلی ترین نقطه در تحقق اهداف سازمانی میباشد

کد نوشته : ۵۷۲۳۲ تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷-۱۲:۰۵ابوالحسنی:شايسته ‌سالاری مهمترین رکن در تحقق اهداف سازمانی است/لزوم آموزش نیروی انسانی مدیرعامل شورای شهرستان کرج اظهار داشت: نيروی انسانی با‌ ارزش‌ترين منابع در سازمان ها می‌باشند که با به ‌کارگيری صحيح از آنها همراه با ديگر اجزای سازمان‌ها‌، می‌توان اهداف سازمانی را تحقق بخشيد. حمید رضا ابوالحسنی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت […]

کد نوشته : ۵۷۲۳۲
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷-۱۲:۰۵
ابوالحسنی:
شايسته ‌سالاری مهمترین رکن در تحقق اهداف سازمانی است/لزوم آموزش نیروی انسانی

مدیرعامل شورای شهرستان کرج اظهار داشت: نيروی انسانی با‌ ارزش‌ترين منابع در سازمان ها می‌باشند که با به ‌کارگيری صحيح از آنها همراه با ديگر اجزای سازمان‌ها‌، می‌توان اهداف سازمانی را تحقق بخشيد.


حمید رضا ابوالحسنی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت: يکی از مباحثی که در زمينه شایسته سالاری بايد بررسی شود‌، قرار دادن مردم در جايگاه‌های خوب با توانايی و تجارب و قابليت آنهاست.

 

نائب مدیرعامل کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج عنوان کرد: نظام شايسته ‌سالاری زمانی حاکم می شود که با استناد به آن مزايا و موقعيت‌های شغلی تنها با استناد به شايستگی، و نه بر مبنای جنسيت، طبقه اجتماعی، قوميت و يا ثروت به مردم داده شود.

 

وی با بیان اینکه عدالت به مثابه بنیادی ‌ترين اصل دينی، همان شايسته‌ سالاری است، گفت: خداوند در سورة انبياء آية ۱۰۵ حکومت و سروری بر زمين را براي بندگان صالح و شايسته می‌داند، و در تبیین این آیه شریفه ضروری است بگوییم، رعايت اهليت در انتخاب مردم و واگذاری کارها، از مهم ‌ترين مسائل در مديريت است.

 

این مسئول خاطر نشان شد: تشکیلات و مقررات سازمان‌ها متناسب با شایسته‌ سالاری از ارزش فراوانی دارا است، ضمن اینکه برنامه‌ ریزی برای آموزش‌های مستمر تخصصی برای مدیران و کارکنان شایسته و کارآمد نیز باید سرلوحه رفتار قرار گیرد.

 

وی اضافه کرد: وقتی که برای ارتقای شغل و پست کارکنان و مدیران براساس لیاقت و شایستگی آنها اقدام شده و ادامه خدمت فرد در سازمان منوط به میزان اثر بخشی و لیاقت فرد باشد، شایسته‌ سالاری در سازمان پیشرفت می‌یابد، با این وجود آموزش نیروی انسانی در هر سازمان، اصلی‌ترین ابزار پیشرفت شایسته ‌سالاری و شایسته پروری در سازمان‌ها است و باعث گسترش مهارت و تخصص کارکنان می‌شود و پیشرفت شایسته‌ سالاری را سرعت می‌بخشد.

 

حمید رضا ابوالحسنی در انتهای گفت: در نظام حکومتی دموکراسی که همان حکومت مردم بر مردم است، مقصود از حکومت عده ای بر عده دیگر این نیست که سلطه گری رواج یابد، حتی باید به روش مشارکتی، همه در  کنار هم، با استناد به مصلحت مملکت گام برداشته و با استناد به این شرایط شایسته ترین ها را با اسم نماینده و سردمدار قرار دهیم.


زهرا قاسمی

شایسته سالاری اهداف سازمان شهرداری کرجلینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات