کد خبر : 5540
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲:۲۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای شایسته سالاری در شهرداری کرج منشور مدیریت شهری است بسته هستند
19 views بازدید

شایسته سالاری در شهرداری کرج منشور مدیریت شهری است

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: سرمایه های انسانی از اصلی ترین داشته های هر سازمان به شمار می روند که این مردم توانسته اند طی سالها تلاش و کوشش به دانش، مهارت و تجربه های ویژه در حیطه کاری خود دست بیابند؛ در حقیقت نیروهای انسانی هر ابزار و سازمان، با اسم ارزش های پنهانی به شمار می آیند که امروزه در جهان معلومات از […]

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: سرمایه های انسانی از اصلی ترین داشته های هر سازمان به شمار می روند که این مردم توانسته اند طی سالها تلاش و کوشش به دانش، مهارت و تجربه های ویژه در حیطه کاری خود دست بیابند؛ در حقیقت نیروهای انسانی هر ابزار و سازمان، با اسم ارزش های پنهانی به شمار می آیند که امروزه در جهان معلومات از سرمایه های مادی فراتر رفته و جایگاهی ویژه را مختص خود کرده اند.

با این شرایط موفقیت و رسیدن به اهداف سازمانی تحت تاثیر نگاه ویژه به سرمایه های انسانی است و این مهم باید کانون توجه مدیران ذیربط قرار بگیرد؛ در حقیقت برای استفاده کارآمد از توانمندی سرمایه های انسانی، الزاماتی ضروری است که برقراری رابطه بی واسطه در سطوح مدیریت ارشد با عضو های سری از نمونه آن به شمار می می رود.

دکتر اصغر نصیری شهردار تازه کرج که یک ماهی است سکان مدیریت این کلانشهر را عهده دار شده است بر لزوم بهره برداری از ظرفیت های انسانی و سرمایه های اجتماعی تاکید دارد و یکی از اصول مدیریتی خود را شایسته سالاری و سود مندی از پتانسیل های نهفته پرسنل قرار داده است.

با این شرایط در اواسط مهر ماه سال جاری، شهردار کرج برای شناسایی نیروهای کارآمد و توانمند این ابزار، فراخوانی را انتشار داد و خواستار آن شد تا کارکنانی که توانایی خود را در سطوح بالاتری می بینند و حتی شایسته سمت های مدیریتی هستند با پر کردن فرمت های ویژه و درج مهارت و سوابق کاری، این ابزار را در به نتیجا رساندن ظرفیت های نهفته انسانی یاری رسانند.

تدبیر شهردار ایران کوچک از پیاده سازی این فراخوان، خوداظهاری و معرفی مهارت از دریچه نگاه خود کارکنان است تا غیر از آنکه باور به توانمندی ها و گسترش حس خودباوری در پرسنل ایجاد شود، سری نیز در شناخت بیشتر سرمایه های انسانی و بهره برداری از ظرفیت های آنها برای تحقق اهداف، ارتقای شهر و رسیدن به پیشرفت ای پایدار موفق شود.

 سر وقت مهندس سهیل کوثری، مشاور برنامه ریزی، تکنولوژی معلومات و منابع انسانی شهردار کرج رفتیم تا از روند انتشار فراخوان معرفی  و قرار گرفتن مردم در پست های سازمانی متناسب با مکان و تحصیلات خود، آگاه شویم.

مشاور برنامه ریزی، تکنولوژی معلومات و منابع انسانی شهردار کرج عنوان کرد: در این فراخوان، پرسنل رسمی شهرداری این کلانشهر مخاطب هستند و در این قسمت کار، تنها به آگاهی از توانمندی کارکنان تامین نیرو بسنده می شود تا درآینده ای نزدیک و از روش اجرایی ساختن دیگر فراخوان ها، بهره برداری از نیروهای اسم برده مورد بررسی قرار بگیرد.

مهندس کوثری ادامه داد: اکنون بعد از ارسال سوابق کاری و اعلام  توانمندی ها از جانب کارکنان،  پالایش و دسته بندی معلومات برای انجام گفتگو ابتدایی در حال انجام است و بعد از این قسمت کار، گفتگو های تخصصی به منظور بکارگیری پرسنل در پست های خوب صورت می گیرد؛ به علاوه از طرف دیگر در فرم های این فراخوان امکان آن می باشد که نیروهای انسانی شهرداری کرج مردم مفید و توانمند را معرفی کنند و این شیوه نیز پایه ای برای شناسایی مردم شایسته است.

وی خاطر نشان کرد: دکتر اصغر نصیری شهردار کرج بر این باور است، غیر از اجرایی کردن این برنامه برای تحقق شایسته سالاری و سود مندی از توان نهفته کارکنان، پیاده سازی شیوه های دیگر نیز ضروری است و با استناد به تمهیدات و اولویت هایی اتخاذ شده که در آتی ای نه خیلی دور به آن پرداخته می شود.

مشاور برنامه ریزی، تکنولوژی معلومات و منابع انسانی شهردار کرج یادآور شد: توجه به خرد جمعی، هم کاری حداکثری سرمایه های انسانی با مدیریت شهری و جلب اعتماد کارکنان از جانب مدیران ارشد، کمک شایانی به کاهش مشکلات شهرداری کرج می کند و هر چقدر اعتماد و هم کاری متقابل بین کارکنان و مدیران گسترش بیابد، موفقیت این نهاد خدمات رسان قابل دسترس خواهد بود.

مهندس کوثری گفت: پرسنل شهرداری کرج علی رغم تردیدها و نا امیدی ها، باید به این فراخوان نگاه مثبتی داشته باشند و به مدیران ارشد انگیزه و انرژی ضروری را برای برداشتن گام های مطلوب بدهند؛ به طرز قطع شکل گیری گفتمان تازه در شهرداری این کلانشهر، خروجی های ماندگاری را در جستجوی دارد و باعث گسترش انگیزه نیروهای انسانی برای ارتقای محیط زندگی خود می شود.

برای آگاهی از انگیزه و میزان امیدواری کارکنان شهرداری کرج درمقایسه با کمپانی در فراخوان شناسایی نیروهای کارآمد، ضروری شد از تعدای پرسنل که فرم فراخوان را دریافت و آنرا برای تحقیق و مطالعه ارسال کرده بودند، گفتگو کرد.

یکی از کارکنان مرد پیرامون این مسئله گفت: انگیزه من برای کمپانی در این فراخوان، داشتن استعدادهای بالقوه ای در خود بود که خواستار بالفعل شدن آنها هستم تا غیر از آنکه بتوانم قدمی برای پیشرفت شهر و گسترش رفاه و آسایش مردم شهرم بردارم مانع از احساس بیهودگی و عدم کارآمد بودن در خود شوم؛ چرا که معتقدم پشت میز نشینی و دریافت حقوق در انتهای ماه تنها روزمرگی و درجا زدن است.

از ایشان پیرامون میزان امیدواری اش درمقایسه با موفقیت و تحقق این فراخوان پرسیدم که گفت: راستش احساسی میانه دارم نه دلخوش و نه مایوس. اینکه سال هاست ضابطه و شایسته سالاری کارکرد خود را به رابطه و به قول خودمانی بند “پ” داده است مرا دلسرد می کند با اینحال همین که این فرصت برای نیروهای انسانی مهیا شده، نشانه از آن دارد هنوز افرادی هستند که به توانمندی ها توجه دارند. دلم می خواهد نیمه پر لیوان را درمقایسه با این فراخوان ببینم و عینک بدبینی را از چشمانم بردارم.

سر وقت بانویی شاغل در شهرداری کرج هم رفتم، ایشان گفت: دلیل پر کردن فرم فراخوان، واقف بودن به قابلیت های خودم بود و اینکه پتانسیل آنرا دارم که حتی در رده های مدیریتی فعالیت کنم، از ارتباطات قوی برخوردارم و در مواقع بحران با استناد به حاکمیت منطق و عقل در وجودم، به خوبی شرایط را مدیریت بحران می کنم.

ایشان ادامه داد: خواسته همکاران من در این ابزار نیز یکی از انگیزه هایم برای کمپانی در فراخوان بود با اینحال هم اینک با استناد به اینکه سالیانی طولانی است که توانمندی آدم ها نادیده گرفته می شود و همه در جستجوی لابی گری برای رسیدن به مسئولیت ها هستند، امید چندانی به موفقیت این برنامه ندارم؛ از جهت دیگر اینکه من جنس مونث هستم ممکن است بی تاثیر نباشد و مرا از رسیدن به جای حقیقی ام دور کند.

مردی جوان و با پتانسیل که چند سالی است می شناسمش پیرامون این مسئله گفت: مدیریت شهری کرج باید رسیدگی و توجه به شهروندان را حاوی اهمیت ویژه خود قرار دهد و من خودم را یکی از همین شهروندان می دانم که در بدنه ابزار شهری در حال فعالیت هستم، اینکه توانمندی هایم را در نظر می گیرند قدم بسیار مثبتی است که از لحاظ من نشان از رقم خوردن اتفاقات خوب دارد؛ فراخوان نیروهای کارآمد شهرداری کرج دلیل تعلق خاطر من شده و بجای آن فکر کردن به مهاجرت به پایتخت و شروع شغلی با شرایط و سود بیشتر ترجیح می دهم بمانم و شهرم را بسازم.

قادریم بگوییم با این رفتار شهردار کرج، نهایتا بدین شکل مطرح شده است که وی با نشستن بر مسند قدرت و به دست گرفتن مدیریت شمار زیادی سرمایه انسانی، تنها در جستجوی پیشرفت وابستگان خود در این ابزار نیست و به دور از جریانات سیاسی و رابطه های خویشاوندی آمده تا با بهره برداری از توانمندی نیروهایش کرج را به کلانشهری حقیقی مبدل کند؛ با وجود این هم که این رفتار تنها در ظاهر باشد، برای بار نخست قدمی در این راه برداشته شده غنیمت است و می توان به مدیریت صحیح برای رسیدن به پیشرفت، آبادانی، پیشرفت، ایجاد عدالت و رضایت شهروندان امیدوار بود.

در انتهای اینکه به نظر یکی از روشهای بنیادی برای به نتیجه رسیدن برنامه فراخوان شناسایی نیروهای کارآمد در شهرداری کرج، گسترش و جلب اعتماد کارکنان این ابزار است و اینکه این امید را در دل هایشان زنده کرد که هنوز پتانسیل، مهارت، توانمندی، مدرک تحصیلی و سالیان سال کسب تجربه علی رغم وجود رایزنی های فراوان و رابطه مداری ارزش دارد و به چشم مدیران می آید؛ از همه مهمتر اینکه خود ما نیروهای انسانی، نگاهی مثبت داشته باشیم و دلمان به روزهای آتی روشن باشد نه اینکه امید و ذوق را در دیگران هم خاموش کنیم.

گزارشگر: بنفشه سادات آقایی
 

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات