کد خبر : 5217
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای شبکه جهانی وب اشیا بزرگ‌ترین قربانی باج‌افزارها می‌شود بسته هستند
20 views بازدید

شبکه جهانی وب اشیا بزرگ‌ترین قربانی باج‌افزارها می‌شود

شبکه جهانی وب اشیا بزرگ‌ترین قربانی باج‌افزارها می‌شود یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که حملات باج‌افزاری شبکه جهانی وب اشیا در سال‌های آتی گسترش می‌یابد. پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که حملات باج‌افزاری شبکه جهانی وب اشیا در سال‌های آتی گسترش می‌یابد. در یک گزارش که به وسیله Arctic Wolf پخش شد، آمده‌است: عده ای مجرمان […]


شبکه جهانی وب اشیا بزرگ‌ترین قربانی باج‌افزارها می‌شود

یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که حملات باج‌افزاری شبکه جهانی وب اشیا در سال‌های آتی گسترش می‌یابد.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که حملات باج‌افزاری شبکه جهانی وب اشیا در سال‌های آتی گسترش می‌یابد.

در یک گزارش که به وسیله Arctic Wolf پخش شد، آمده‌است: عده ای مجرمان سایبری، ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیا کمپانی‌ها را که حاوی امنیت پایین هستند و یا امنیت ندارند هدف حملات باج‌افزاری قرار می‌دهند و به آنها نفوذ می‌کنند.
 
با استناد به یک تحقیقات که از ۳۰۰ مدیر ایمنی و تکنولوژی معلومات کمپانی‌های حاوی ۲۰۰ تا ۳۰۰۰ کارمند انجام شد، ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیا هدف ۱۰ درصد از حملات باج‌افزاری در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بوده‌اند. سونگ، معاون مدیرعامل در Arctic Wolf، بیان می کند: «این مقدار خیلی بیشتر از انتظار من بود. من چیزی کمتر از ۵ درصد انتظار داشتم چون شبکه جهانی وب اشیا هنوز یک تکنولوژی در حال ظهور است
 
با استناد به این تحقیقات در یک‌چهارم از تمام حملات سایبری، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط مورد حمله باج‌افزارها قرار گرفته‌اند. سونگ بیان می کند: در این حملات باج‌افزار، ابزار‌های شبکه جهانی وب اشیا بخش مهمی را ایجاد کرده‌اند. هر چیزی که ۱۰ درصد یا بیشتر باشد مقدار زیادی محسوب میشود. تصادم باج‌افزار و حملات شبکه جهانی وب اشیا‌ به چند دلیل گسترش می‌یابد و به پذیرش سریع شبکه جهانی وب اشیا در کسب‌و‌کارهای کوچک رو به متوسط اشاره می‌کند که در آنها تنها از امنیت سایبری ابتدایی مانند ضدبدافزارها و دیواره‌های حریق استفاده می‌شود. ترکیب یک پویش باج‌افزار با یک حمله‌ شبکه جهانی وب اشیا کار سختی نیست. درنهایت، اغلب هر دو حمله به سیستم‌عامل و نرم‌افزار شبیه به هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: «کار فراوانی فراوانی ندارد که بتوان حمله به ابزار شبکه جهانی وب اشیا را با اسم بخشی از پویش باج‌افزاری پیاده‌سازی کرد به این دلیل که در بسیاری از موارد ابزار شبکه جهانی وب اشیا درنهایت به کارگزار ویندوز یا لینوکس برای به پخش کردن معلومات و اطلاعات وصل می‌شود و زمانی‌که یک ابزار مورد نفوذ قرار بگیرد این کارگزارها نیز قادر اند به وسیله باج‌افزار قفل شوند. ۱۳ درصد از کل نفوذهای ایمنی که در جوا‌ب‌های تحقیقات آمده‌بود، حملات شبکه جهانی وب اشیا بودند و در مقابل ۲۵ درصد از حملات، شامل باج‌افزارها می‌شدند
 
با اینحال سونگ پیش‌بینی می‌کند در یک یا دو سال آتی، حملات باج‌افزار شبکه جهانی وب اشیا به حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد از حملات باج‌افزار گسترش می‌یابد. معنی حملات باج‌افزار شبکه جهانی وب اشیا به روشنی فراتر از سناریوهای نظری است و در زندگی حقیقی تاثیر می‌گذارد.
 
در ابتدا سال جاری Seehotel Jaegerwirt در اتریش قربانی یک حمله باج‌افزار شبکه جهانی وب اشیا شد. سارقان سایبری کنترل سامانه کلید الکترونیکی هتل را در دست دریافت کردند و مانع از ورود مهمان‌ها به اتاق‌شان شدند. مدیریت هتل پذیرفت باج درخواستی مهاجمان که حدودا به ارزش ۱۸۰۰ دلار بود را به روش بیت‌کوین پرداخت کند.
 
موارد باج‌افزار شبکه جهانی وب اشیا به‌‌طور زیادی دارای اختلاف از حملات باج‌افزار سنتی است که دسترسی به اسناد و معلومات مهم را محدود می‌کند و معمولا با تقاضای باج همراه است. صاحبنظران ایمنی می‌گویند موارد باج‌افزار شبکه جهانی وب اشیا علیه ابزار‌های هدفمند هستند که برای یک هدف کاربردی به‌کار می‌روند، با اینحال لزوما داده‌ای در داخل ابزار ذخیره نمی‌شود.
 
جواد صاحب،کارشناس ایمنی در AlienVault است، بیان می کند:‌ «نفوذگران ابزار شبکه جهانی وب اشیا نه‌تنها نیاز به در اخطار انداختن معلومات جمع‌آوری شده از روش حسگرهای ابزار دارند، حتی نیاز دارند برای تقاضای باج از قربانیان توابع فیزیکی ابزار‌های مهم را غیر‌قابل دسترس کنند

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات