کد خبر : 5220
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ضرورت نظارت شهرداری ها بر تولید ساز غیر مجاز، لازمه حفظ كالبد شهری است بسته هستند
25 views بازدید

ضرورت نظارت شهرداری ها بر تولید ساز غیر مجاز، لازمه حفظ كالبد شهری است

سید رضا مساعد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، درحاشیه بازدید میدانی از سطح منطقه گفت: شهرداری های با نظارت مستقیم بر تولید و ساز شهری می توانند از افزایش تولید وساز های غیرمجاز جلوگیری کنند.  وی اظهار داشت: شهرداری‌ها مکان مهمی در انتظام شهری دارند بویژه اینکه باید درمقایسه با تولید سازهای تحت نظارت خود در چهارچوب برنامه‌های جامع و تفصیلی […]

سید رضا مساعد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، درحاشیه بازدید میدانی از سطح منطقه گفت: شهرداری های با نظارت مستقیم بر تولید و ساز شهری می توانند از افزایش تولید وساز های غیرمجاز جلوگیری کنند.

 وی اظهار داشت: شهرداری‌ها مکان مهمی در انتظام شهری دارند بویژه اینکه باید درمقایسه با تولید سازهای تحت نظارت خود در چهارچوب برنامه‌های جامع و تفصیلی شهر و هرگونه عملیات خارج از ضوابط شهرسازی حساس باشند.

مساعد با اشاره به اینکه کنترل و جلوگیری از تولید و سازهای غیرمجاز از مسئله‌های مهمی است که مسئولین باید مورد استقبال قرار دهند، گفت: باید تلاش شود تا روند پیشرفت و پیشرفت شهر‌و خدمات رسانی مطلوب به مردم از راه قانونی هموار گردد و امورات مهم و حیاتی مردم معطل نماند.

مدیر منطقه ۹ شهرداری کرج اضافه کرد: دامنه نظارت شهرداری تنها محدود به کنترل و نظارت بر تولید‌وساز در محدوده شهر نیست حتی در خصوص حریم شهر نیز وظایف مشابهی دارند که می‌تواند از تولید و ‌ساز غیرمجاز، غیراصولی و غیراستاندارد در محدوده حریم شهر‌ها جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد:  از دلایل عمده مورد استقبال بر تولید ‌وساز در حریم شهر‌ها می‌توان به رعایت توازن شهر‌ها در آتی و حفظ اراضی، باغ‌ها و جنگل‌ها در حریم شهر‌ها اشاره نمود این نقش برجسته در ماده ۱ قانون تعاریف محدوده حریم شهر، روستا و شهرک مورد تاکید قرار گرفته است.

 در این قانون بر نقش نظارتی شهرداری‌ها در انتظام محیط شهری غیر از محدوده شهر به حریم شهر نیز تاکید شده و غیر از این ابزار کنترل و نظارت قانونی دیگری در عرصه رعایت اصولی تولید ساز‌ها در دست شهرداری هاست، که می‌توان به مقررات بند ۲۴ ماده ۵۵ و ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها در خصوص صدور پروانه و جلوگیری از عملیات احداث ساختمان‌های بدون پروانه در ماده ۱۰۰ اشاره نمود.

مساعد تاکید کرد: حدسیات می شود مامورین خدمات شهر و کنترل نظارت، نظارت بیشتری بر چگونگی تولید ساز‌ها و تاسیسات شهری داشته باشند بطوریکه نه مانع پیشرفت وپیشرفت شود و نه اینکه تولید سازهای غیرمجاز صورت گیرد.

مدیر منطقه ۹ شهرداری کرج به علاوه از طرف دیگر ضمن بازدید از تعدای املاک  در حال تولید در سطح  منطقه برای چندین  ملک متخلف دستورتوقف عملیات  ساختمانی و رفع خلاف صادر کرد.

  وی خاطر نشان کرد: با استناد به لزوم و رسیدگی به درخواست ها شکایات شهروندان جواب گویی به پیغام های ثبت شده در سامانه ۱۳۷ انجام  می گردد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات