کد خبر : 5738
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۷:۰۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای عامل خسارت های جبران ناپذیردر مواقع بحران کیفیت پایین مهم های زندگیاست بسته هستند
24 views بازدید

عامل خسارت های جبران ناپذیردر مواقع بحران کیفیت پایین مهم های زندگیاست

عامل خسارت های جبران ناپذیردر مواقع بحران کیفیت پایین مهم های زندگی است معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: کاهش کیفی پیشرفت شهری و عدم تناسب برنامه‌های جامع و تفصیلی با نیازهای شهر، زنگ خطری جدی است که نادیده انگاشتن آن از جانب مدیران، خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را در مواقع بحران به بار می آورد. به […]


عامل خسارت های جبران ناپذیردر مواقع بحران کیفیت پایین مهم های زندگی است

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: کاهش کیفی پیشرفت شهری و عدم تناسب برنامه‌های جامع و تفصیلی با نیازهای شهر، زنگ خطری جدی است که نادیده انگاشتن آن از جانب مدیران، خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را در مواقع بحران به بار می آورد.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دکتر محمد سعید ایزدی در همایش روز بزرگداشت شهرسازی که با محوریت ارتقای زندگی شهری در سالن همایش‌ میلاد شهرداری کرج برگزار شد، عنوان کرد: حادثه ناگوار وقوع زمین لرزه در استان های غربی، واقعیتی تلخ را به مدیران گوشزد کرد که عدم توجه به ارتقای کیفیت زندگی شهری، باعث خسارت های جانی و مالی جبران ناپذیری می شود.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: وجود هزار و ۳۷۶ هکتار بافت ناکارآمد در کرج زنگ خطری جدی برای مدیران شهری و استانی این کلانشهر است و نه تنها در کرج حتی در کشور باید به سمتی پیش رویم تا از روند کاهش کیفی پیشرفت شهری جلوگیری و برنامه‌های جامع و تفصیلی را متناسب با نیازهای شهری بازنگری کنیم.

وی تأکید کرد: محتوا و نگاه برنامه‌های جامع و تفصیلی به علاوه از طرف دیگر ساختار مدیریتی در شهرها باید تجدید شود و ابزار های دخیل در مسیر پیشرفت شهری، از موازی کاری در این عرصه بپرهیزند.

دکتر ایزدی ادامه داد: ترغیب تشکل ها و تقویت سازمان های غیر دولتی در عرصه مدیریت صحیح برنامه‌های شهری و لزوم سود‌گیری از ظرفیت های مردمی از دیگر پیشنهادهایی است که با بهره برداری از آن قادر ایم به اراقای کیفی زندگی شهری دست پیدا کنیم. به علاوه از طرف دیگر باید در ساختار کمیسیون ماده پنج محیط مشارکتی مخصوصی بین ابزار‌ها ایجاد شود.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در بخشی دیگر از سخنان خود اضافه کرد: تداوم تمدن ایرانی در بعد شهری و شهرسازی به علاوه از طرف دیگر حفظ هویت شهرها از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه مخصوصی شود تا بتوان به این وسیله پیشرفت ای پایدار را در عرصه ارتقای کیفی زندگی شهری ایجاد کرد.

معاون وزیر همایش شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات