کد خبر : 4457
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۵۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای عدم توجه به دغدغه های شهری باعث قانون گریزی شهروندان می شود تعادل میان فرهنگ اجتماعی و زندگی شهروندی بسته هستند
25 views بازدید

عدم توجه به دغدغه های شهری باعث قانون گریزی شهروندان می شود تعادل میان فرهنگ اجتماعی و زندگی شهروندی

رضاحسینی مطرح کرد:عدم توجه به دغدغه های شهری باعث قانون گریزی شهروندان می شود/تعادل میان فرهنگ اجتماعی و زندگی شهروندی قائم مقام شهردار کرج با تاکید بر ضرورت تقویت اعتماد شهروندان و کسب رضایت آنان با اسم اصلی ترین اولویت سری مدیریت شهری، اظهار داشت: عدم توجه به دغدغه های شهری باعث قانون گریزی شهروندان می شود و ضروری است مرتفع سازی دغدغه های […]

رضاحسینی مطرح کرد:
عدم توجه به دغدغه های شهری باعث قانون گریزی شهروندان می شود/تعادل میان فرهنگ اجتماعی و زندگی شهروندی

قائم مقام شهردار کرج با تاکید بر ضرورت تقویت اعتماد شهروندان و کسب رضایت آنان با اسم اصلی ترین اولویت سری مدیریت شهری، اظهار داشت: عدم توجه به دغدغه های شهری باعث قانون گریزی شهروندان می شود و ضروری است مرتفع سازی دغدغه های در راس اعمال قرار گیرد.

مصطفی رضاحسینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، این نوشته را اطلاع داد و اضافه کرد: وجود معضل های بزرگ شهری از نمونه ترافیک، عدم رعایت قانون های عبور و مرور، نبود فرهنگ شهر نشینی، آلودگی هوا و … عرصه های بی اعتمادی را میان شهروندان ممکن می کند که این امر بالاخره میل به قانون گریزی را افزاییش می دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه همراه با تولید فضاها و کالبد شهر باید به برقراری روابط پذیرفتنی میان محیط و وضع اجتماعی و فرهنگی توجه کرد، گفت: بسیاری از بحران های بزرگ در  زندگی شهری ریشه در ضعف فرهنگ بومی و محله ای دارد و اصلاح رفتار شهروندان، رفع دغدغه های شهری به علاوه از طرف دیگر وجود فرهنگ خوب شهر نشینی این بحران ها را مرتفع می کند.

وی، ایجاد تعادل میان فرهنگ اجتماعی، تاسیسات شهری، نظام حمل و نقل، کالبد شهر و کاربرها و مدیران شهری را راهکاری خوب برای مرتفع سازی دغدغه های شهر دانست و گفت: مدیریت شهری کرج باید در تحقق این مهم نقشی اکتیو داشته باشد.

قائم مقام شهردار کرج اولین گام در ارتقای فرهنگ شهرنشینی را اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به شهروندان ذکر و عنوان کرد: مدیریت شهری کرج در عرصه اطلاع رسانی اعمال تا به این لحظه عملکردی مطلوب داشته و باید این روند را ادامه دهد.

رضاحسینی اضافه کرد: هم اینک از تکنولوژی معلومات می توان استفاده های موثری در عرصه های مختلف کرد و معلومات مفیدی را در لحظه کوتاه با صرف هزینه در دست شهروندان قرار داد؛ تنها تحت این شرایط می توان اعتماد شهروندان و از همه با اهمیت تر رضایت آنان را برای هم کاری جلب کرد.

این مسئول در قسمت پایانی سخنان خود، اظهار داشت: رعایت قانون شهروندی امری مهم در پیشبرد اهداف مدیریت شهری است و سود گیری از پیشنهادهایی که منجر به تحقق این مهم شود باید مورد استقبال مدیران ارشد شهری قرار گیرد که مدیریت شهری کرج اهتمام مخصوصی درمقایسه با تحقق این مهم دارد و رفع نسبی دغدغه های شاهدی بر این مدعی است.


 

نازنین فرضی زاده

قانون گریزی رفع دغدغه های شهری شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات