کد خبر : 4042
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای فتح خرمشهر؛فتح ارزشهاي ناب اسلامي و اعتقادي است بسته هستند
13 views بازدید

فتح خرمشهر؛فتح ارزشهاي ناب اسلامي و اعتقادي است

علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج عنوان کرد: بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با انقلاب خونین خود راه تازه ای را فرا روی بشریت گشود. شهردار کرج اظهار داشت: سوم خرداد یک حماسه ملی است؛ عملیات پیروزمند بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر در […]

علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج عنوان کرد: بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با انقلاب خونین خود راه تازه ای را فرا روی بشریت گشود.

شهردار کرج اظهار داشت: سوم خرداد یک حماسه ملی است؛ عملیات پیروزمند بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱، موقعیت نوینی در صحنه سیاسی- نظامی جنگ تحمیلی هشت ساله و تفاوت آتی خاورمیانه ایجاد کرد.

ترکاشوند گفت: آزاد سازی یکی از جاهای استراتژیک کشور و خارج کردن خرمشهر بعد از ۵۷۸ روز اسارت از چنگ دشمن همراه با کشته و اسیر شدن دهها هزار نفر از نظامیان عراق، از نمونه افتخارات و دستاوردهای برزگ رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر است.

این مسئول ادامه داد: آزاد سازی خرمشهر، نماد غرور ملی، اتحاد و همبستگی ملی است که شجاعانه برابر تجاوز بعثیان مزدور و حامیان مستکبرش ایستادگی کردند و چشم طمع آنان با همت مثال زدنی پاسداران، نظامیان و نیروهای مردمی کور شد.

وی اضافه کرد: بی تردید، در آن مقطع حساس تاریخی خدمات رسانی ها و رهبری بی مانند امام راحل و درایت مقام معظم رهبری با همراهی و همدلی فرماندهان دوران دفاع مقدس برگ زرینی را در تاریخ حیات جمهوری اسلامی ایجاد کرد.

شهردار کرج خاطر نشان کرد: امروز نیز عده ای کشورهای منطقه به دلیل همان طمع ورزی و توطئه قدرت های زورگو از ناامنی، آشوب و خشونت رنج می برد، با اینحال ایران اسلامی با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری و همت نیروهای مسلح در امنیت و آرامشی مثال زدنی به سر می برد و این آسودگی حاصل همان تفکری است که در دوران دفاع مقدس به وسیله جوانان فداکار در کشور نهادینه شد.

ترکاشوند در انتهای یادآور شد: حماسه سوم خرداد را می‌توان بزرگترین و مهمترین اتفاق به اشتراک روزهای دفاع مقدس برشمرد و اگر بخواهیم از کارهای دفاع مقدس مراقبت و به نسل‌های آتی منتقل کنیم بایستی یوم الله سوم خرداد را به نحو شایسته‌ای مورد تعمیم قرار دهیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات