کد خبر : 2464
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۷:۳۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای فرهنگِ سازی در ارتباط با خط عابر پیاده بسته هستند
16 views بازدید

فرهنگِ سازی در ارتباط با خط عابر پیاده

کد نوشته : ۵۶۸۴۱ تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶-۰۹:۴۲عضو شورای اسلامی شهر کرج؛ فرهنگِ توجه به خط عابر پیاده زنده شود/ لزوم رعایت حقوق شهروندی عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه قبل از احداث پل های عابر مکانیزه و پیشرفت این سازه های ترافیکی توجه بیشتری به خطوط عابر پیاده می شد، گفت: در کمال تاسف هم اینک حقوق شهروندان پیاده از جانب عده […]

کد نوشته : ۵۶۸۴۱
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۱/۱۶-۰۹:۴۲
عضو شورای اسلامی شهر کرج؛
فرهنگِ توجه به خط عابر پیاده زنده شود/ لزوم رعایت حقوق شهروندی

عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه قبل از احداث پل های عابر مکانیزه و پیشرفت این سازه های ترافیکی توجه بیشتری به خطوط عابر پیاده می شد، گفت: در کمال تاسف هم اینک حقوق شهروندان پیاده از جانب عده ای رانندگان رعایت نمی شود.


غفور قاسم پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت: در سالهای قبلی آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با رعایت حقوق عابرین پیاده به وسیله رانندگان از جانب متولیان امر به روش جدی تری بیان می شد که در کمال تاسف این روند با استناد به پیشرفت احداث پل های مکانیزه تا حدود فراوانی نا دیده و کنار قرار داده شده است.

این مسئول اضافه کرد: احترام به عابرپیاده جزء ضروریات زندگی شهری است که باید پیوسته رعایت شود با این وجود در کمال تاسف حقوق شهروندان پیاده بسیاری از مواقع از طرف رانندگان و موتورسواران ضایع می‌شود و هیچ فردی نیز خود را مقصر این مسئله نمی‌داند.

وی با بیان اینکه جانمایی پل های عابر پیاده در فواصل کم، باعث ایجاد منظری نا دلچسب در شهر خواهد شد، گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا بحث عبور عابرین پیاده و توجه به حقوق افرادی که قصد عبور از عرض خیابان را دارند، به عنوان هنجاری مهم تلقی می شود و این مسئله از روش فرهنگ سازی نهادینه شده است و به نظر بنده لزوم احیای فرهنگِ توجه به خط عابر پیاده احساس می شود.

وی ادامه داد: مردم زیادی لحظه عبور از عرض خیابان ها، دچار واهمه هستند و به نظر می رسد رانندگان پیش نهاد های حق تقدم را که در دروس تحصیلی آموزش داده می شد به فراموشی سپرده اند که این مسئله لزوم معرفی آموزش و تذکر به رانندگان را میطلبد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: احداث و نگهداری از پل های عابر پیاده هزینه بالایی را تحمیل مدیریت شهری می کند، ضمن اینکه پل های قدیمی و غیر مکانیزه دیگر مورد استقبال شهروندان قرار نمی گیرد و نیاز است در جهت مکانیزه نمودن آن تصمیمات اتخاذ شده از جانب مدیران ذیربط اجرایی گردد.

زهرا قاسمی


آسیه چهارباغی

فرهنگِ خط عابر پیاده زندهلینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات