کد خبر : 3633
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۴:۵۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای قبلی باغشهری کرج باید زنده شود بسته هستند
11 views بازدید

قبلی باغشهری کرج باید زنده شود

     به نوشته خبر آالبرز با استناد به گفته فارس:عباس زارع امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: این شهرستان به دلیل سود‌مندی از آب و هوای مطلوب و قرار گرفتن در کوهپایه جنوبی البرز حاوی پتانسیل‌های بسیاری بوده و در قبلی کرج حاوی باغ‌های گسترده، محیط سبز دلچسب و آب و هوای مطلوبی بود. […]

 

 

 به نوشته خبر آالبرز با استناد به گفته فارس:عباس زارع امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: این شهرستان به دلیل سود‌مندی از آب و هوای مطلوب و قرار گرفتن در کوهپایه جنوبی البرز حاوی پتانسیل‌های بسیاری بوده و در قبلی کرج حاوی باغ‌های گسترده، محیط سبز دلچسب و آب و هوای مطلوبی بود.

وی تصریح کرد: در کمال تاسف به دلیل افزایش جمعیت و تولید و سازهای متعدد بخش مهمی از باغ‌ها و محیط سبز کرج در قبلی تخریب شد که این امر آسیب‌های جدی به منطقه وارد کرده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و محیط سبز شهرداری کرج با تاکید بر اینکه کرج قبل از این با اسم شش تنفسی پایتخت به شمار می‌آمد، گفت: اگر محیط سبز کرج ترمیم نشده و قبلی باغشهری این منطقه زنده نشود، تنها مردم کرج و استان البرز متضرر نمی‌شوند.

زارع در جواب به این پرسش که برای تحقق این مهم چه اقداماتی در کرج صورت گرفته است:‌ گفت: باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که تلاش‌های فراوانی در سال‌های واپسین از جانب سازمان پارک‌ها و محیط سبز کرج انجام شده و توانستیم بخشی از نیازهای شهر به محیط سبز را تامین کنیم.

* کاشت ۱۰ هزار اصله درخت در سال ۹۱       

وی اظهار داشت: با اسم نمونه تنها در سال ۹۱ بیش از ۱۰ هزار اصله انواع درخت در معابر عمومی کرج کاشته شده است و این رفتار سرانه محیط سبز مرکز استان البرز را گسترش داده است.

زارع ادامه داد: برنامه دیگری که در دست اجرا داریم، احداث کاشت درخت و محیط سبز در کمربندی کرج است و امیدواریم احداث کمربند سبز به دور کرج بتواند بخش مهمی از نیازهای این منطقه را به محیط سبز تأمین کند.

وی اضافه کرد: هم اینک بیش از یک هزار اصله درخت در حاشیه کرج به وسیله سازمان پارک‌ها و محیط سبز شهرداری این شهرستان کاشته شده است و این برنامه با جدیت ادامه دارد.

زارع در انتهای متذکر شد: تنها سازمان پارک‌ها نمی‌تواند تمام مسئولیت‌ها برای احیای محیط باغشهری کرج اقدام کند و باید همه دست به دست هم بدهیم تا به هدف نهایی که رسیدن به استانداردهای جهانی از لحاظ سرانه محیط سبز برسیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات