کد خبر : 5391
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای لزوم نهادینه شدن الزامات فرهنگی در دستیابی به اهداف شهری کرج بسته هستند
25 views بازدید

لزوم نهادینه شدن الزامات فرهنگی در دستیابی به اهداف شهری کرج

سلیم نژاد تاکید کرد:لزوم نهادینه شدن الزامات فرهنگی در دستیابی به اهداف شهری کرج مدیرعامل کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: تلاش های اقتصادی و اجتماعی و دستیابی به اهداف مورد نظر در این عرصه، در پی نهادینه شدن الزامات فرهنگی در جامعه مثمر ثمر خواهد بود. اکبر سلیم نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفت: […]

سلیم نژاد تاکید کرد:
لزوم نهادینه شدن الزامات فرهنگی در دستیابی به اهداف شهری کرج

مدیرعامل کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: تلاش های اقتصادی و اجتماعی و دستیابی به اهداف مورد نظر در این عرصه، در پی نهادینه شدن الزامات فرهنگی در جامعه مثمر ثمر خواهد بود.

اکبر سلیم نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفت: ابعاد فرهنگ و تأثیر آن، بر خلاف بسیاری از باور ها، به احداث مراکز آموزشی خلاصه نمی شود و تلاش های اقتصادی و اجتماعی زمانی می توانند بیننده مقصود را در آغوش بگیرند که الزامات مورد نظر آنها در فرهنگ جامعه نهادینه شده باشد.
 
وی اضافه کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب «فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است» بدین جهت ورود به عرصه فرهنگ و فعالیت های فرهنگی، به دلیل ابعاد گسترده آن ، باید ورودی کارآمد، مداوم ، همراه با مدیریت راهبردی و در یک کلام حرکتی جهادی باشد.
 
این مسئول یاد آور شد: تعبیری که از جانب مقام معظم رهبری به دفعات مورد بهره برداری قرار گرفت و نهایتاً سال ۱۳۹۳ به آن نامگذاری شد، «واقع این مسئله است که کارزار فرهنگی از کارزار نظامی اگر با اهمیت تر نباشد، بی ارزش تر از آن هم نیست. چنین راهبرد مخصوصی نیازمند برنامه یک مختصات ویژه برای فعالیت های فرهنگی است و بدون توجه به نیازها و لوازم ضروری برای فعالیت های فرهنگی ، نمی توان به انتهای مطلوب آن ها دل بست.
 
این مسئول با بیان اینکه فرهنگ خصوصیت هایی دارد که باید آن را شناخت گفت: در گام در ابتدا باید توجه داشت که برای توفیق در فعالیت های فرهنگی به چه لوازمی نیاز داریم ؟ از چه موانعی باید بگذریم؟ و باید مراقب چه پرتگاه هایی باشیم؟
 
مدیرعامل کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: در تدوین منشور دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج، استراتژی حاکم بر عرصه فرهنگ و ایجاد توازن و تناسب ضروری، با نیاز سنجی و امکان سنجی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تهیه شده است.

زهرا قاسمي

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات