کد خبر : 5436
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای محاسبه دانشجویان مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج ۱۰ برابر گسترش یافت بسته هستند
12 views بازدید

محاسبه دانشجویان مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج ۱۰ برابر گسترش یافت

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علیرضا رحیمی این نوشته را در همایش دانشجویان تازه وارد و تقدیر از دانشجویان نمونه مرکز علمی کاربردی شهرداری ایران کوچک، عنوان کرد و اضافه کرد: به علاوه از طرف دیگر تعداد رشته های مرکز از سه به ۱۹ رشته گسترش یافته است. رحیمی، لحظه بنیاد شدن این مرکز را سال ۸۷ ذکر کرد و ادامه داد: هم […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علیرضا رحیمی این نوشته را در همایش دانشجویان تازه وارد و تقدیر از دانشجویان نمونه مرکز علمی کاربردی شهرداری ایران کوچک، عنوان کرد و اضافه کرد: به علاوه از طرف دیگر تعداد رشته های مرکز از سه به ۱۹ رشته گسترش یافته است.

رحیمی، لحظه بنیاد شدن این مرکز را سال ۸۷ ذکر کرد و ادامه داد: هم اینک هشت گروه آموزشی فعالیت های مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج را پیش می برند که شامل گروه های: عمران، شهرسازی، معماری، آی.تی، روابط عمومی، حسابرسی و حریق نشانی است.

به گفته وی، شهرداری کرج اولین مرکز در کشور بود که رشته حریق نشانی را بنیانگذاری کرد و در مدتی بسیار کوتاه به یکی از پرمخاطب ترین رشته ها مبدل شد.

این مسئول، پرمتقاضی ترین رشته های مرکز را نیز بیان داشت و گفت: حریق نشانی، حسابرسی و معماری به ترتیب بیشترین متقاضیان تحصیل در مرکز را مختص خود کرده اند.

انتشار اولین نشریه علمی استان

رحیمی، مدرس ها، استادان و هیئت های علمی مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج را ۲۵۰ نفر ذکر کرد و از انتشار اولین نشریه علمی ترویجی استان با عنوان “فهم و توان شهر” برای درج و انتشار مقالات علمی و دانشجویی به حاضران نوید داد.

وی اضافه کرد: اولین شماره از نشریه در ۴۵ روز آتی پخش خواهد شد.

مدیرعامل مرکز، به انعقاد تفاهم نامه های آموزشی و پژوهشی نیز اشاره نمود و بیان داشت: تفاهم نامه پژوهشی ومطالعاتی مرکز با شهرداری کرج در آستانه امضاء شهردار قرار دارد. با استناد به این تفاهم نامه، قراردادهای مطالعاتی و پژوهشی شهرداری با مرکز بسته خواهد شد و از توان دانشجویان و هیئت علمی سری برای فعالیت های مورد اشاره سود برداری می شود.

وی به علاوه از طرف دیگر با تاکید بر اینکه مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج به زعم مدیران مرکز علمی کاربردی استان جزو برترین و پرکارترین مراکز البرز به  شمار می آید، به برپایی اولین نشست علمی تخصصی با نگاه شهری با حضور اساتید نامدار کشور، اشاره نمود.
این مسئول بیان داشت: نشست ذکر شده در دو ماه آتی برگزار خواهد شد.

امکان تغییر سرفصل های آموزشی مراکز علمی کاربردی با نیاز روز

مدیرعامل دانشگاه جامع علمی – کاربردی واحد استان البرز نیز در این مراسم، تغییر نکردن سرفصل های آموزشی در بسیاری از دانشگاه های کشور در طول سال های پشت سر هم را با اسم یک آسیب ارزیابی کرد.

 سیدصاحب سادات حسینی، در عین حال یکی از مزایای مراکز علمی کاربردی را وجود امکان تغییر سرفصل های آموزشی با استناد به نیازها و تفاوت روز در فواصل دو سال و نیم، ذکر کرد.

وی، با تبیین اختلاف های مرزهای دانش با تکنولوژی، ایجاد تکنولوژی را یک ضرورت برای جامعه مدرک گرای امروزه برشمرد.

این مسئول گفت: نگاه مراکز علمی کاربردی، تقاضا محوری است و مزایایی از قبیل کنترل سرفصل ها، توانمندی استادان و قابلیت ها این مراکز را از دیگر مراکز آموزشی دانشگاهی متمایز کرده است.

این مسئول، بر ضرورت آمایش سرزمین در استان البرز اشاره نمود و اذعان داشت: از مدیران پیش بینی میکنیم با آمایش سرزمین و پیش بینی نیازهای منطقه در عرصه های مختلف، مراکز علمی و آموزشی را برای تعیین و اجرا رشته های ضروری در استان یاری کنند.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات