کد خبر : 4644
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای مفاد تفاهم نامه واگذاری راهبری ایستگاه سنجش آلودگی هوا به شهرداری کرج بازبینی شد بسته هستند
14 views بازدید

مفاد تفاهم نامه واگذاری راهبری ایستگاه سنجش آلودگی هوا به شهرداری کرج بازبینی شد

طی نشست ای مابین شهرداری و حفاظت محیط زیست؛مفاد تفاهم نامه واگذاری راهبری ایستگاه سنجش آلودگی هوا به شهرداری کرج بازبینی شد طی نشست ای مابین شهرداری کرج و حفاظت محیط زیست، مفاد تفاهم نامه واگذاری راهبری ایستگاه سنجش آلودگی هوا به شهرداری بازبینی و خبرها تازه ترین اعمال به رفتار آمده در این راستا معرفی شد. به نوشته خبرنگار پایگاه خبری […]

طی نشست ای مابین شهرداری و حفاظت محیط زیست؛
مفاد تفاهم نامه واگذاری راهبری ایستگاه سنجش آلودگی هوا به شهرداری کرج بازبینی شد

طی نشست ای مابین شهرداری کرج و حفاظت محیط زیست، مفاد تفاهم نامه واگذاری راهبری ایستگاه سنجش آلودگی هوا به شهرداری بازبینی و خبرها تازه ترین اعمال به رفتار آمده در این راستا معرفی شد.

به نوشته خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، براساس تفاهم نامه منعقده فی مابین شهرداری و حفاظت محیط زیست و در راستای واگذاری راهبری ایستگاههای سنجش آلودگی هوا به شهرداری نشست ای با حضور کوثری، معاون پیشرفت مدیریت و منابع انسانی،  پوستین دوز، مدیرعامل اداره نظارت و پایش و ثقفی، مدیرعامل اداره خدمات رسانی از عرصه حفاظت محیط زیست به علاوه از طرف دیگر نصیری، قائم مقام عرصه معاونت خدمات شهری و هرسمی مدیرعامل اداره پایش و ارزیابی آلاینده های زیست محیطی این عرصه و دیگر مسئولین ذیربط در محل معاونت خدمات شهری شهرداری برگزار شد.

در این نشست اهم اعمال به رفتار آمده از جانب معاونت خدمات شهر در راستای واگذاری راهبری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا به شهرداری معرفی و عنوان شد که از نمونه این اعمال می توان به استقرار ایستگاه تازه سنجش آلودگی هوا در محوطه خدمات شهر شهرداری منطقه ۶، تجهیز ایستگاه ذکر شده به آنالایزرهای سنجش آلودگی هوا، تامین اعتبار تهیه نرم افزار تلفن هوشمندی کیفیت هوای شهر، انعقاد پیمان خرید،  نصب و اجرا ۲ ابزار صفحه نمایش سنجش آلودگی هوا، جانمایی نمایشگرها به علاوه از طرف دیگر پرداخت قبوض برق معوقه ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر در فرهنگسرای کوثر و ثبت کد پایش جهت پرداخت به موقع قبوض برق و اقدام جهت خرید انشعاب برق سه فاز ضروری نمایشگرها اشاره نمود.

دیزاین و اجرای اپ کیفیت هوای شهر کرج جهت اطلاع رسانی سریع و آنلاین موقعیت آلودگی هوا به شهروندان از دیگر مواردی بود که از جانب مدیرعامل اداره نظارت و پایش حفاظت محیط زیست در این نشست مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه  بزودی سامانه جامع مدیریت معلومات ایستگاههای سنجش آلودگی هوا نصب و اجرا می شود، اظهار داشت: معرفی مهم کیفیت هوا به تفکیک روز، توانایی انتشار از نو به وسیله ایمیل، پیامک و شبکه های اجتماعی نصب شده برروی موبایل و امکان ارسال پیغام های اخطار و پیش نهاد های بهداشتی بر حسب شرایط موجود از نمونه قابلیت ها نصب این اپ می باشد که می تواند نقش بسزایی در گسترش آگاهی عموم مردم درمقایسه با مسائل زیست محیطی ایفا کند.

 پیشتر این نشست، تفاهم نامه همکاریهای مشترک اجرای این برنامه از جانب طرفین مورد بازبینی و ارزیابی قرار گرفت و مقرر شد، راهبری کلیه ایستگاههای مستقر در سطح شهر بعد از بروزرسانی و رفع نواقص با حفظ مالکیت و بعد از اعلام آمادگی این عرصه طی نشستی موقتاً به شهرداری واگذار شود.

 به علاوه از طرف دیگر مقرر شد متعاقباً اعمال دیگری از نمونه گسترش تعداد ایستگاههای سنجش، کالیبراسیون ایستگاهها، افزودن آنالایزهای سنجش و . . . با اجرا فراخوان و انتخاب پیمانکار ذیصلاح از جانب این عرصه پیگیری شود.


 

در انتها از توجه ویژه و پیگیری مجدانه شهرداری در باب موضوعات زیست محیطی شهر کرج قدردانی بعمل آمد و ابراز امیدواری شد: با بهره برداری از ستاد محیط زیست و پیشرفت پایدار گام های موثرتری در حفظ محیط زیست با هم کاری همه مسئولین ذیربط برداشته شود.
 

 

 

 

نازنین فرضی زاده

معاونت خدمات شهر شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات