کد خبر : 5215
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۵:۵۹
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای موقعیت مالی شهرداری کرج احصاء و در نشست شورا معرفی شد راندمان شهرداری در عرصه سرمایه‌گذاری ضعیف است بسته هستند
20 views بازدید

موقعیت مالی شهرداری کرج احصاء و در نشست شورا معرفی شد راندمان شهرداری در عرصه سرمایه‌گذاری ضعیف است

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس زارع در ابتدای هشتمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی احصاء، عنوان کرد: موقعیت مالی شهرداری کرج با نیت شفاف سازی و اطلاع عموم مردم بررسی و در دست شورای شهر قرار داده شد. وی به مقایسه دو ساله درآمدهای شهرداری از سال ۹۴ لغایت ۹۶ پرداخت و اضافه کرد: در […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس زارع در ابتدای هشتمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی احصاء، عنوان کرد: موقعیت مالی شهرداری کرج با نیت شفاف سازی و اطلاع عموم مردم بررسی و در دست شورای شهر قرار داده شد.

وی به مقایسه دو ساله درآمدهای شهرداری از سال ۹۴ لغایت ۹۶ پرداخت و اضافه کرد: در سال ۹۴ سود نقدی پیش‌بینی‌شده شهرداری کرج حدود هزار و ۱۰۰ میلیارد و میزان جذب سود ۸۲۰ میلیارد تومان بوده است.

این عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه در این سال پیش‌بینی سود غیر نقدی ۵۶۰ میلیارد بوده که ۳۷۰ میلیارد تومان جذب‌شده است، خاطرنشان کرد: این مسئله در سال ۹۶ به هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان پیش‌بینی بودجه و جذب ۸۶۰ میلیارد تومان رسید.

زارع با تأکید بر اینکه پیش‌بینی سود نقدی در سال ۹۵ بیش از ۶۹۸ میلیارد تومان که ۴۵۰ میلیارد تومان محقق شده است، گفت: در حالی میزان جذب بودجه در سنوات واپسین در عرصه نقدینگی گسترش چشمگیری نداشته که میزان سود نقدی شهرداری کرج در سال جاری هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است.
 
 این عضو شورا پیشتر با اشار ه به اینکه در عرصه سود نقدی به بازنگری نیاز داریم اضافه کرد: متأسفانه در شهرداری کرج برنامه‌ریزی با استناد به هزینه اجرا میشود که این امر باعث عدم تحقق بودجه پیش بینی شده می شود.

وی گفت: سال ۹۴ در عرصه هزینه‌های جاری؛ میزان هزینه شهرداری کرج ۴۶۰ میلیارد تومان بوده که این امر در سال ۹۵ حدود ۱۲ درصد گسترش داشته و به ۵۸۵ میلیارد تومان رسیده است.

زارع با اعلام اینکه این رقم در سال جاری به ۷۳۵ میلیارد تومان می‌رسد، عنوان کرد: این نشان می‌دهد هزینه شهر در عرصه نیروی انسانی به‌صورت چشمگیری گسترش داشته که این شدت در عرصه عمرانی قابل‌ مشاهده نیست.

وی گفت: متأسفانه در عرصه سرمایه‌گذاری راندمان شهرداری صفر بوده چراکه سراغ سود پایدار با سرمایه‌گذاری خارج از شهرداری نرفته‌ است.

عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه طی شش‌ماهه اول سال جاری ۱۵ درصد بودجه مصوب از منظر درآمدی و در عرصه تهاتری تنها ۹ درصد محقق شده است، ادامه داد: حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تعهد بوجود آمده در شهرداری کرج در شکل پیمان می باشد.

وی میزان بدهی شهرداری کرج و جاهای ده‌گانه را هزار و ۳ میلیارد تومان اطلاع داد و گفت: نقص در عرصه برنامه‌ریزی، جدا شدن فردیس از کرج و الحاق شدن منطقه محمودآباد به کرج نیازی مبنی بر اصلاح بودجه را می‌طلبد.

زارع گفت: در شهرداری کرج طی پنج‌ماهه قبلی ۷۵ میلیارد تومان چک بی‌محل کشیده شده که یکی از مساله‌های جدی سرپرست شهرداری کرج است.

عضو شورای شهر کرج بابیان اینکه متأسفانه شفافیت ضروری در عرصه مالی شهرداری کرج نیست، ادامه داد: طی ۱۵ روز قبلی با اضافه شدن درآمدی بودجه مواجه بوده‌ایم از جهت دیگر باید به این امر اشاره نمود که مشکلات فراوانی در عرصه تهاتر در شهرداری کرج می باشد.

پیشتر حسین محمدی با بیان اینکه  بودجه هزینه‌ای شهرداری کرج طی دو سال قبلی به دو برابر گسترش داشته است، اضافه کرد: در چنین شرایطی ست که که در دولت سالانه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد در قسمت حقوق و دستمزد گسترش اعتبار داشته‌ایم.

عضو شورای شهر کرج تأکید کرد: باید در ابزار‌های دولتی برای پرداخت حقوق و مزایا ضوابطی ویژه داشته باشیم از جهت دیگر ‌شهردار بایستی این ضوابط را معرفی کرده تا عدالت پرداخت حقوق و مزایا رصد شود.

پیشتر این نشست سرپرست شهرداری کرج درمقایسه با نکات مطرح‌شده از جانب عضو های شورای شهر، گفت: موجودی حساب شهرداری در لحظه شروع به کار شورای پنجم حساب صفر بوده است و حدود ۲۸ میلیارد تومان چک بلامحل کشیده شده بود، به امور مالی دستور داده شد تا برای رسیدگی به این موقعیت تا لحظه اعلام دسترسی ما اقدامی در پرداخت‌های مالی به بدهکاران صورت نگیرد.

ربی سعادت با اشاره به اینکه در مرحله اول حدود ۱۳ میلیارد تومان از چک‌های کشیده شده تا اینجای کار پاس شده است، گفت:  ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید قیر ضروری کارخانه آسفالت و ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان نیز بابت پرداخت به مردم و  پیمانکاران هزینه شد.

وی ادامه داد: تمام تهاترهای موجود از ابتدای سال جاری با استناد به سقف ۲۰ درصد نقدی عملی شد تا به سود جاهای کمک شود که منجر به گسترش ۱۵ درصدی شد.

سعادت با اشاره به اینکه حدود ۴۰۲ میلیارد تومان به بانک شهر بدون سود بدهکار هستیم، گفت: در کل با بدهی سازمان‌ها و جاهای ۱۲ گانه بیش از یک هزار میلیارد تومان سقف بدهی‌های شهرداری کرج است.
 

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات