کد خبر : 5752
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای نوروزآباد در انتظار فرا رسیدن نوروز آبادانی و پیشرفت شهردار کرج مهمان اهالی نوروزآباد می شود بسته هستند
14 views بازدید

نوروزآباد در انتظار فرا رسیدن نوروز آبادانی و پیشرفت شهردار کرج مهمان اهالی نوروزآباد می شود

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نوروزآباد از محلات قدیمی شهر کرج است و به اندازه همین قدمت، از وجود بافت های فرسوده و مشکلات ناشی از آن رنج می برد. یکی از شهروندان این محل، مشکلات نبود فاضلاب شهری در نوروزآباد را مورد انتقاد قرار می دهد و دیگری از وجود زمینی بایر که سال هاست رونق تولید و ساز را در این […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نوروزآباد از محلات قدیمی شهر کرج است و به اندازه همین قدمت، از وجود بافت های فرسوده و مشکلات ناشی از آن رنج می برد.

یکی از شهروندان این محل، مشکلات نبود فاضلاب شهری در نوروزآباد را مورد انتقاد قرار می دهد و دیگری از وجود زمینی بایر که سال هاست رونق تولید و ساز را در این محدوده نسبتا کمرنگ کرده است، سخن بیان میکند.

این ساکن منطقه نوروزآباد با گلایه بیان میکند: باور کنید مصالحی که ما در ساختمان ها به کار می بریم همان مصالحی است که در جاهای دیگر شهر هم استفاده می شود. با اینحال هزینه خانه در اینجا بسیار پایین تر از دیگر نقاط شهر کرج و حتی منطقه است.

وی، دلیل این امر را در وجود زمینی بایر با ۲۴ هکتار مساحت می داند که به محلی برای تجمع متکدیان و معتادان، حیوانات موذی، سگ های ولگرد و حتی مار مبدل شده است.

رونق اراضی نوروزآباد تحت تاثیر تعیین تکلیف زمینی بایر

خدارحمی که از معتمدین محلات شهر کرج نیز هست، اضافه می کند: در ماه های قبلی چند بار مار را از خانه های شهروندان خارج کردیم که به نظر می رسد از این زمین خالی و بدون صاحب وارد خانه های مردم می شود.

به گفته مردم محلی، این زمین سال هاست در کشاکش اختلاف ابزار ها مانده و صاحب و مالکی برای آن شناخته نشده و از همین رو این زمین بایر به اشکال مختلف مورد سوءاستفاده مردم قرار گرفته است. این ناامنی، غیر از ایجاد مشکلات مختلف برای شهروندان و ساکنان، ارزش خانه ها و زمین های منطقه را به میزان زیادی کاهش داده است.

محیط سبز، محدودیت یا در حقیقت محرومیت بزرگ ساکنان این نقطه از جغرافیای شهر کرج است. نبود حتی یک محیط ورزشی و پارک خوب دلیل شده گلایه شهروندان برای اوقات فراغت و سلامت جسم و روان گسترش بیابد. آنان خواستار فضاهایی هستند که بتواند به جوانان فرصت بروز و ظهور استعدادهای شان را داده و از فرو افتادن آنها در دام جرائم و اعتیاد دور نگه دارد.

کوچه هایی که بوی تعفن می دهد

نبود فاضلاب شهری، معضل دیگر اهالی این نقطه است. یکی از شهروندان بیان میکند: تابستان ها بوی نامطبوع و منظر ناخوشایندی که از رها شدن فاضلاب خانگی در کوچه ها و معابر می پیچد بسیار خسته کننده است.

مدیر منطقه ۲ شهرداری کرج در این خصوص گفت: فاضلاب خانگی با عبور از کوچه ها و معابر همراه با سوله بحرانی که برای منطقه اجرا کرده ایم، جمع شده و با حرکت به سوی پایین دست، وارد یک کانال می شود.

شهرام وارسته، با اشاره به اینکه حرکت فاضلاب در این مسیر به ویژه برای باغات اطراف مضر است، اضافه کرد: برای ساماندهی کانال، به اعتباری نزدیک به سه میلیارد تومان نیاز داریم با اینحال این مبلغ هنوز تامین نشده است.

بازگشایی خیابان شهید بابایی به ماهدشت، در گفتگویی که با نمونه دیگری از ساکنان انجام گرفت، با اسم یک ضرورت جدی برای رفع مشکلات تردد شهروندان مطرح شد.

این شهروند گفت: پلی که برای ایستگاه متروی کرج ساخته شده، تردد ساکنان منطقه را با مشکلات فراوانی مواجه کرده به طوری که مردم ناچارند برای ورود به نوروزآباد وارد شیخ آباد شده و از آنجا دور بزنند. در طول این مسیر اضافه، لحظه و انرژی فراوانی از مسافران و عابران می گیرد.

پل می خواهیم

تاسیس پل زیرگذر شیخ آباد و نوروزآباد و نیز تولید پل عابر پیاده در جاده های محمدشهر و نوروزآباد از دیگر خواسته های جدی مردمی است که در این نقطه ساکن بوده و با محدودیت های بسیار از لحاظ قابلیت ها و خدمات شهری و عمرانی روبرو هستند.

با این وصف به نظر می رسد حضور میدانی و شنیدن خواسته های مردم به وسیله مدیران یکی از ضرورت های بنیادی برای درک مشکلات و چاره اندیشی در خصوص نیازهای آنان است. اقدامی که با حضور دکتر نصیری شهردار کرج در یکی از مساجد محله نوروزآباد انجام می گیرد.

حضور دکتر اصغر نصیری در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) ظرف ماه های ابتدایی پذیرش مسئولیت در شهرداری کرج فرصتی مغتنم برای ساکنان است که شهروندان می توانند با برنامه بی واسطه مشکلات خود با شهردار، مسیر رفع دغدغه های شان را هموارتر کنند.

این دیدار امروز سه شنبه و بعد از ملاقات با خانواده یکی از شهدای محل، رأس ساعت ۱۶ در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) انجام می گیرد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات