کد خبر : 4443
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۲۹
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای نوسازی بافت های فرسوده با حرکت لاک پشتی رضایت بخش نیست بسته هستند
12 views بازدید

نوسازی بافت های فرسوده با حرکت لاک پشتی رضایت بخش نیست

غلامرضایی:نوسازی بافت های فرسوده با حرکت لاک پشتی رضایت بخش نیست مدیرعامل کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج گفت: نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناپایدار با حرکت لاک پشتی رضایت بخش نیست و باید برای خروج از موقعیت حال حاضر در جستجوی چاره اندیشی بود. حجت اله غلامرضایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ادامه […]

غلامرضایی:
نوسازی بافت های فرسوده با حرکت لاک پشتی رضایت بخش نیست

مدیرعامل کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج گفت: نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناپایدار با حرکت لاک پشتی رضایت بخش نیست و باید برای خروج از موقعیت حال حاضر در جستجوی چاره اندیشی بود.

حجت اله غلامرضایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ادامه داد: کلانشهر کرج با استناد به آمارهای رسمی و غیر رسمی بالغ بر یکهزار هکتار بافت فرسوده و ناپایدار را در قلب خود قرار داده است و گرچه با استناد به برنامه پنج ساله پنجم پیشرفت بایستی سالانه حداقل ۱۰ درصد از بافت های فرسوده در چرخه نوسازی قرار گیرد با اینحال در کمال تاسف در مرکز استان چنین رویکردی مشاهده نمی شود.

وی اضافه کرد: بافت های فرسوده منشاء آسیب های عدیده فرهنگی، شهرسازی و اجتماعی هستند و نوسازی آنها نیازمند هم کاری مضاعف نظام بانکی، هم کاری شهرداریها و اعتماد مالکین بناهای ناپایدار است و امیدواریم که ساز و کار مناسبی برای نونوار کردن بافت های فرسوده در کلانشهر کرج برقرار شود و مدیریت شهری به این عرصه ورود منسجم تری داشته باشد.

غلامرضایی با بیان اینکه باید در تهیه برنامه تفصیلی تازه چند نکته با استناد به اخطار نسبی زلزله شهر کرج، رعایت شود، اضافه کرد: یک گسل از شمال و یک گسل از جنوب کرج عبور می‌کند و باید املاکی که در این مسیر ساخته می‌شود با ملاحظات ژئوتکنیک، معماری، سازه‌ای و کلی دیده شود.

ایشان در انتهای با اشاره به اینکه شهرداری تکمیل هرگونه هم کاری با مالکان بافت فرسوده است، عنوان کرد: از نزدیک به ۸۰ درصد عوارض معاف شده ‌اند و نظام مهندسی بیش از ۵۰ درصد روی نقشه و نظارت تخفیف می‌دهد و وام بانکی برای بافت‌های فرسوده تکمیل شده است.

 

 

مرتضی اکبری

حجت اله غلامرضایی شورای شهر کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات